Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea Weekend czy Palio Weekend - pomoc w wyborze.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oublie

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: brak.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 20:49
Temat postu:

Marea Weekend czy Palio Weekend - pomoc w wyborze.


Witam. Przeglądałem już to forum wielokrotnie, ale postanowiłem zapytać o wasze opinie bezpośrednio, gdyż moje pytanie jest dość specyficzne.


Obecnie mieszkam w UK i wkrótce planuję powrót do kraju. Z tej okazji chcę kupić jedno z tych aut i chcę przeznaczyć na taki samochód, załóżmy, do 6-7 tys. zł. Wiem, że one różnią się cenowo, że Palio jest tańszy, ale pytanie brzmi, jak jest potem?
Problem polega na tym, że po powrocie do Polski nie będę już zarabiał tak dobrze, jak wcześniej, więc:

- czy i jaka jest różnica w utrzymaniu tych dwóch aut?
- czy są różnice w spalaniu w tych samochodach?
- jak z ogólną awaryjnością samochodów, jak to bywa w zimie?
- warto zapłacić więcej za mareę dla cen jej utrzymania (nie chodzi o przestrzeń, wygląd, komfort, etc.)?


Dodam, że chodzi mi raczej (ergo - niekoniecznie) - o silnik 1.6 16v z gazem.

Proszę o poradę i pozdrawiam.
Powrót do góry
hassassin

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublelskie
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V+Lpg`97 & Fiat Marea1.6 16V+Lpg sekw.`98
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 31 Maj 2010, 14:46
Temat postu:

Palio - Marea


Witam,
nie chciałbym być stronniczy, ale proponuję Mareę. Sam mam dwie marysie. Obie sprawują się rewelacyjnie. Nie ma większych problemów z samochodami. Silniki 1.6 16V sprawują się bez zastrzeżeń. Nie ma problemu z częściami, a zadbany egzemplarz pozwala na bezawaryjną jazdę. Po około 60 000km (półtora roku), w marysi musiałem zrobić zawieszenie (tuleje wahaczy) i w zasadzie nic więcej nie robiłem. Z drugą mam więcej problemu i nie wiem gdzie przyczyny szukać, czy w tym, że nią jeździ żona, czy dlatego, że auto ma ponad 400000km przejechane.... Ale z usterek to musiałem uszczelkę pod głowicą zrobić, regulator ciśnienia paliwa i jeszcze jakąś kostkę wymieniono, ale to mało znaczące.
Spalanie kształtuje się bardzo różnie. Moja pali około 9 litrów na sto (instalacja sekwencyjna), a żonie wychodzi około 7,8 litrów gazu na sto (instalacja podciśnieniowa).
O Palio nie będę się wypowiadał bo nie miałem okazji wypróbować. moge jedynie powiedzieć o odczuciach wzglęgem obu modeli. Mianowicie marea uderza w wyższe sfery to i jakość materiałów i ich spasowanie jest lepsze, a to ważne zwłaszcza po kilku latach kiedy to niskia jakość pasowania wychodzi w postaci trzeszczących "świerszczy". Szersza marea i cięższa lepiej się prowadzi, a podejrzewam, że zużycie paliwa jest na podobnym poziomie jeśli chodzi o silnik 1.6.
Oba modele mają swoje plusy i minusy, ale ja jednak proponowałbym jednak mareę. Nawet lepiej później taką sprzedać....
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 14:51
Temat postu:

Witaj


Gdy kupowałem Mareę, objeździłem kilka egzemplarzy. Jednym z tych egzemplarzy było Palio Weekend JTD z klimą i muszę powiedzieć że szybko z niego wysiadłem, gdyż nie mogłem sobie dopasować pozycji za kierownicą. Ten samochód był po prostu niewygodny (do dziś nie wiem czemu). Później spowrotem usiadłem w maryśce (inny egzemplarz niż wcześniej testowany) i poczułem że to jest to.
Na pewno Marea jest cięższa i dlatego z tym samym motorem trzeba liczyć 0,5 litra więcej na spalaniu. Brać należy pod uwagę tylko i wyłącznie silniki diesela z uwagi na ekonomię jazdy i ich niezawodność. Silniki benzynowe "bardzo lubią warsztaty" (wiem to z opinii posiadaczy takich wersji).
Części praktycznie są prawie te same w palio i marea.
No i oczywiście trzeba kupić wersję troszkę wypasioną by później ją jakoś sprzedać, gdyż fiaty trudniej się sprzedają niż VW, Toyoty BMW itp.
Uwaga na wersje 2,4 TD/JTD. One mają to samo zawieszenie co 1,9 i sporo cięższy silnik gdyż są to motory 5-cylindrowe. Przez to szybciej siada zawieszenie z przodu.
Jeśli zdecydujesz się na 1,9TD (czyli do roku 1999) to licz się z turbo dziurą do 2tys obrotów. Wersje JTD pod tym względem są bardziej elastyczne. Szczególnie daje się to we znaki po włączeniu klimy, gdy moc silnika jest troszkę obniżona...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System