Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Spadające obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbercik

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Brava 1.6 16v LPG 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 17:58
Temat postu:

Spadające obroty


Problem jest taki że na luzie nie trzyma obrotów. Normalnie powinno być ok 800-900 obr/min, tyle jest z tym że co jakiś czas ok 20 s silnik schodzi z obrotów do ok 500, tak jak by zaraz miał zgasnąć i potem powraca do 800-900. Zdarza się iż podczas tego spadku obrotów zgaśnie. Dzieje się tak samo na Pb jak na LPG. Czasami gdy na LPG zawieszą się obroty na 1000 lub wyżej problemu spadków obrotów nie ma. Generalnie ciężko się rusza samochodem bo bardzo wolno trzeba sprzęgło poszczać aby nie zgasł ale podczas jazdy nie ma ubytków mocy ani innych niepokojących objawów.

Przypomnę historię, samochód miał ok pół roku temu przestawiony rozrząd przy zakładaniu nowego paska(2 ząbki), na szczęście nic się poważnego nie stało.
Mechanik który mi poprawiał rozrząd mówi że te zejścia z obrotów są spowodowane problemami z zaworami które mogły się oprzeć o tłok i już nie trzymają.

Moje pytanie jest następujące czy może to być spowodowane jakąś inną przyczyną? Robić tych zaworów się nie opłaca i dlatego szukam jakiegoś ratunku lub potwierdzenia diagnozy.
Powrót do góry
Kixner20

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.8 16v GT 120KM 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 21:15
Temat postu:

Re: Spadające obroty


norbercik napisał:
Problem jest taki że na luzie nie trzyma obrotów. Normalnie powinno być ok 800-900 obr/min, tyle jest z tym że co jakiś czas ok 20 s silnik schodzi z obrotów do ok 500, tak jak by zaraz miał zgasnąć i potem powraca do 800-900. Zdarza się iż podczas tego spadku obrotów zgaśnie. Dzieje się tak samo na Pb jak na LPG. Czasami gdy na LPG zawieszą się obroty na 1000 lub wyżej problemu spadków obrotów nie ma. Generalnie ciężko się rusza samochodem bo bardzo wolno trzeba sprzęgło poszczać aby nie zgasł ale podczas jazdy nie ma ubytków mocy ani innych niepokojących objawów.

Przypomnę historię, samochód miał ok pół roku temu przestawiony rozrząd przy zakładaniu nowego paska(2 ząbki), na szczęście nic się poważnego nie stało.
Mechanik który mi poprawiał rozrząd mówi że te zejścia z obrotów są spowodowane problemami z zaworami które mogły się oprzeć o tłok i już nie trzymają.

Moje pytanie jest następujące czy może to być spowodowane jakąś inną przyczyną? Robić tych zaworów się nie opłaca i dlatego szukam jakiegoś ratunku lub potwierdzenia diagnozy.


Powiem Ci tak z mojego nie dużego doświadczenia nie wierze w to co powiedział mechanik bo jest to bardzo małooo prawdo podobne. nie mam tego u siebie w Bravo bo nie mam gazu ale miałem identyczny to samo w Mondeo nieraz szedł jak głupi obroty nie skakały na wolnych obrotach a nieraz odpały i wariował (...) jeździłem do mechaników i tez nie wiedzieli az sie wkurzyłem pojechałem do kolesia co zakładał gaz oczywiście sekwencja podpoił laptopa pod komputer w aucie i jeździłem z nim tak 15 minut po mieście laptop wariował takie ustawienia gazu były zresetował je na podstawowe potem po konsultacji ze mną trochę podkręcił ustawił wyregulował i autko smiga jak lalunia. jesli pomogłem fajnie
Powrót do góry
gadu-gadu
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadające obroty


używaj funkcji szukaj
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=85697
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
norbercik

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Brava 1.6 16v LPG 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 10:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadające obroty


wow że tak powiem, dzięki. Posprawdzam wszystko jak coś będę wiedział to napisze.


Sprawdziłem napięcia na aku i tak:
wolne obroty, bez odbiorników 14,3 V
wolne obroty z odbiornikami 13,4 V

na gazie wartości te są niższe o 0,1V
podczas spadku obrotów napięcie spada chwilowo do 12,5 V

Jadę do mechanika i niech robi..
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadające obroty


norbercik napisał:
Posprawdzam wszystko jak coś będę wiedział to napisze.


no to napisz nam, sprawdzimy na twoim przykładzie czy i jak to sie potwierdzi
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System