Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Lip 2010, 14:59
Temat postu:

gaśnie w czasie jazdy


Posiadam Fiata stilo 1,6 16 V. Podczas jazdy często mi gaśnie! Po podpięciui pod kompa nie wyskoczyły żadne błędy. Jedynie małe ładowanie akumulatora ok 13. Poradzcie mi jak rozwiązać ten problem!!
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Sob 03 Lip 2010, 16:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Podałeś trochę za mało danych, żeby można było Ci w racjonalny sposób pomóc. Opisz dokładniej objawy, w jakich okolicznościach silnik gaśnie, jak się zachowuje przed zgaśnięciem, czy gaśnie tak po prostu, czy może najpierw go telepie, itp.

Najważniejsze, to jaki to jest silnik? Fiata czy Opla (103, czy 105 KM)? Albo jeśli nie wiesz, to z którego roku jest auto?

Jakie jest zasilanie silnika, czy tylko benzyna, czy jest też gaz? Co sprawdzałeś, tylko napięcie ładowania (jeśli naprawdę takie jest, no to rzeczywiście jest dość niskie, ale nie powinno mieć to związku z tym, że silnik gaśnie), czy także coś innego? W jakim stanie są filtry, świece? No i najważniejsze, czy błędy z komputera były zczytanie prawidłowo? Jakim sprzętem, u kogo (mechanik z jakimś kompem, czy ASO z egzaminerem, czy może samemu za pomocą FES)?

No w ogóle nic nie napisałeś i myślisz, że my tutaj to jesteśmy jasnowidzami? Neutral
Powrót do góry
Kamas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Samochód jest z 2002r sprawdzany był u mechanika na kompie i nie znalazł żadnych błędów tylko małe ładowanie i poradził mi żebym jechał do elektryka że może być problem z alternatorem. Nic innego nie sprawdzałem, nie mam pomysłu co może być nie tak słabo znam sie na mechanice, więc wole się poradzić najpierw a później działać.

Jeżdże na gazie a gasnie mi bez szarpania po prostu w czasie jazdy bez względu na prędkość po prostu wyskakuje kontrolka ostrzegawcza (żółty trójkąt z wykrzyknikiem) i samochód gaśnie w jeźdźie (nawet przy dużej prędkości bez jakiegokolwiek słabnięcia czy szarpania) pozostaje tylko zjechać na pobocze i odczekać ok minuty dwóch bo nie chce szybciej odpalić. Po przekręceniu kluczyka już kontrolka się nie świeci (tylko przed zgasnięciem silnika). Bywa że potrafi przejechać 50 km bez zgaśnięcia a innym razem co 5 km gaśnie i ciężko go odpalić Sad.
Powrót do góry
Kamas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Nie wiem jaki sprzęt miał ten mechanik Sad
Nie wiem czy to moze mieć jakikolwiek zwiazek zreszta ten mechanik też to wykluczył ale pokazał się błąd poduszek do wymiany jest czujnik uderzenia czołowego, który juz zamówiłem i czekam na wymianę. Możliwe ze to przez to? Raczej nie widzę zwiazku.
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


No to teraz już mamy troszkę więcej danych, ale i tak mogłeś napisać bardziej szczegółowo. Czy jak silnik gaśnie to jest nagrzany, czy zimny? Czy nie ma to znaczenia? Przy jakich obrotach tak się dzieje? Czy też bez znaczenia, różnie? Czy zdarzyło się, że zgasł podczas pracy na biegu jałowym?

Błędy airbagu oczywiście nie mają żadnego związku z takim zachowaniem się silnika. To po prostu taki niefortunny zbieg okoliczności, że akurat przytrafiły Ci się dwa różne problemy.

A teraz wróćmy do Twojego problemu z gaśnięciem silnika. Piszesz, że jeździsz na gazie. A czy podczas jazdy tylko na beznzynie też się tak dzieje? Ja bym w tej chwili pojeździł kilka dni tylko na benzynie, nawet całkiem bym wyłączył instalację gazową (wyjęcie bezpieczników od centralki lpg), tak żeby wykluczyć jakikolwiek wpływ instalacji gazowej na pracę silnika. Na razie nie będę się Ciebie pytał o to jaka instalacja jest w aucie zamontowana, teraz to nie ma znaczenia, ale gdyby się okazało, że auto gaśnie Ci tylko podczas jazdy na gazie, to trzeba będzie się nad tym bardziej zastanowić.

Czy w momencie zgaśnięcia silnika, gdy pokazuje się żółta kontrolka trójkąta, to oprócz niej jest jakiś komunikat na wyświetlaczu komputera? Jeśli tak, to jaki?

A i jeszcze a'propos tego niskiego ładowania. Jak ten mechanik to sprawdzał? Wyszło mu tak na kompie? Jeśli tak, to mogły mu wyjść jakieś głupoty. Jeśli masz miernik (a jak nie masz to kup sobie nawet taki najtańszy za 10zł w markecie, na pewno Ci się nieraz przyda), to sprawdź napięcie na akumulatorze. Najpierw przy zgaszonym silniku, a potem podczas pracy silnika, bez włączonych odbiorników, i z włączonymi dużymi odbiornikami (czyli światła, szyba ogrzewana, itp.). Tak najlepiej sprawdzisz jakie jest ładowanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 23:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kamas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16 v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 10:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Obroty silnika nie mają znaczenia różnie to bywa na jałowym biegu nie zgasł mi jeszcze ale gaśnie po przejechaniu min 10 km czyli silnik jest wtedy napewno ciepły. Gasnie jak jadę na benzynie i na gazie też więc to tez nie ma znaczenia, a mechanik w zwykłym warsztacie samochodowym sprawdzał miernikiem to ładowanie tez przy włączonych światłach i klimatyzacji było coś powyzej 13 a gdy wyłączył niewiele więcej 13,4. Pojawia sie tylko trójkąt nic innego nie zauważyłem.
Powrót do góry
adgam

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Witam, od jakiegoś czasu mam podobny problem.
Stilak gasł podczas jazdy (bez jakiejś reguły 100 km/h, 50 km/h), po tym jak trochę ostygł odpalam i jechałam dalej jakieś 50 km i to samo. Wymieniłam więc czujnik położenia wału, bo na kompie wyszła awaria czujnika. Niby wszystko było dobrze przez jakiś miesiąc, aż do wczoraj.
Z tym, że objawy są teraz inne. Podczas bardzo spokojnej jazdy zgasł mi. Odpaliłam i dojechałam na miejsce. Po czym dziad jeden po odpaleniu (jakieś 2h po zatrzymaniu) zgasł, zapaliła się cała choinka kontrolek (łącznie z żółtym trójkątem i kłódką) po kilkakrotnym resecie kluczykiem udało się go odpalić ale za chwilę gasł. Straciłam już nadzieję na dalszą jazdę, ale okazało się, że pomogło gazowanie na biegu jałowym (tak jakby się przedmuchał). W czasie jazdy było tylko jedno szarpnięcie, w czasie którego na chwilę zaświeciła się na chwileczkę kontrolka silnika (żółta) - ostatnio często się to zdarzało.
Dodam tylko, że tankuje wyłącznie na BP. Silnik 1,6 16v.
Pomóżcie proszę, bo niedługo oszaleję z tym samochodem!!!
Powrót do góry
latki

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Rybnik
Posiadane auto: Fiat Stilo, 1,6 16V, 103 KM, 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Witam,

Podłącze się pod temat, gdyż objawy po przeskanowaniu forum są najbliższe moim. Może podam więcej danych:
- gaśnie tylko na rozgrzanym silniku
- najczęściej dzieje się to w mieście, bądź przy wjeżdząniu do miasta...na trasie przy stałych obrotach nie ma takiego problemu
- pojawia się żółty trójkąt na desce, potem po 1 s ASR, ESP failure, potem po 1 s Loose Connection, czerwone kontrolki poziomu oleju i ładowania, obrotomierz i temparatura silnika spada do 0 (tak jakby ktoś odciął zasilanie pojazdu)
- nie odpali od razu (wywali to co powyżej - czyli całą choinkę), dopiero jak przestoi chwilę (min. 10 min), ale to wystarczy na 10-30km, bo najlepiej jak przestoi z cały dzień lub dwa, to na zimnym silniku pojeździ

W połowie maja wymieniane:
- filtr powietrza
- filtr kabinowy
- świece zapłonowe
- pasek micro
- pompa wody
- rozrząd (mechanik zapewniał mnie, że robił to na blokadach i że na pewno ustawił dobrze)

Ostatnio jeszcze wywalił błąd "engine fault" i na błędzie pojechałem do ASO we Wrocławiu (przypuszczałem, że to zbieg okoliczności, iż właśnie teraz ten błąd wywaliło), na ASO enigmatycznie dostałem informację o błędach na przepustnicy, centralce, czujnika poziomu paliwa (niestety - nie spisałem:() Po skasowaniu błąd przez 50 km się nie pojawił.

Proszę o porady i sugestie.
ps. jestem totalnym laikiem, a wiedzę czerpię między innymi z takich forum.

Pozdrawiam serdecznie

Ktoś pomoże i zainteresuje się tematem? Będę wdzięczny!

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
latki

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Rybnik
Posiadane auto: Fiat Stilo, 1,6 16V, 103 KM, 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Nikt nie ma pomysłów?

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
di3go

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 16v 02
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Przez ostatni tydzien mam identyczny problem. Dostalem info ze to moze byc usterka immobilajzera. Jeszcze to dokladnie sprawdze (tj. wymienie kluczyk i zobaczymy jak bedzie działał).
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 07:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


di3go - raczej nie szukaj immobilajzera, ale kostkę stacyjki. Przyczyn " choinki" błędów szukałem 3 m-ce - w końcu okazało się , że winne są styki kostki stacyjki, od jej wymiany spokój. gdybyś szukał to kostka ta nie występuje jako osobna część zamienna, ale jest wymienialna dośc łatwo, a można kupić na szrocie lub allegro.
Powrót do góry
slodziutka2310

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v 2001 r+ gaz sekwencja
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


przepraszam że się podpinam pod temat ale ja również mam problem ze swoim stilakiem od pewnego czasu auto gasnie pojawia się pierw komunikat asr failure, loose conenction i reszta choinki po czym normalnie odpala czasami dzieje się tak że obroty spadają do zera na komputerze pika engine failure i auto nie gaśnie tylko jedzie, w środę auto odstawiłam do mechanika w czasie jazdy z Mysłowic do Sosnowca 2 razy obroty spadły do zera i na światłach zgasł mi ale pojawiła się tylko ikonka oleju i akumulatora w czwartek dzwoni do mnie mechanik i mówi że na kompie nie ma żadnych błedów oprócz tych 2 co mam- czujnik spalania stukowego i obwód wokół niego czy jakoś tak co było wymieniane ale po tygodniu znowu wróciły te same błędy i nie da się skasować ich dziś dzwoni mechanik że pojeździli autem ponad godzinem podpietym do komputera i nic żadnych gaśnieć ani spadających obrotów Rolling Eyes po prostu czary mary macie jakieś pomysły?? w poniedziałek mechanik będzie się kontaktował ze mną aha wyczyscili przepustnice proszę o pomoc Rolling Eyes dodam że auto gasnie i na gazie i na benzynie
_________________
slodziutka2310
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


Tylko czy gaśnie dlatego że wyskakują błędy czy najpierw lekko spadają obroty na jałowym i wtedy są błędy i gaśnie.
Takie błędy wyskakują często przy słabym ładowaniu i jak kończy się akumulator.
Błąd Connection pojawia się czasem z powodu śniedzi na wtyczkach, preparaty w aerosolu i godzinka pracy.
Gaśnięcie silnika kiedy jest ciepły zazwyczaj wskazuje na początki awarii czujnika wału korbowego, im dłużej tym gaśnięcie silnika częstsze az do całkowitego unieruchomienia.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
slodziutka2310

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v 2001 r+ gaz sekwencja
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


jutro odbieram auto na chwilę obecną został wymieniony czujnik obrotu wału korbowego jeżeli dalej będzie gasł to do wymiany pójdą sterowniki z czymś tam Shocked
_________________
slodziutka2310
Powrót do góry
huter

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 103 KM, 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) gaśnie w czasie jazdy


slodziutka2310 napisał:
jutro odbieram auto na chwilę obecną został wymieniony czujnik obrotu wału korbowego jeżeli dalej będzie gasł to do wymiany pójdą sterowniki z czymś tam Shocked


Cześć zobacz temat jaki dzisiaj opisałem, może wymiana sterownika będzie ostatecznością i na razie jak samochód odpala to warto przenieść sterownik z silnika,

http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9597&start=210

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System