Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malwicha

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 14:25
Temat postu:

Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam.
Kilka dni temu zakupiłam Fiata Stilo rocznik 2002.Problem mam taki,iź strasznie kleją mi się pewne elementy w autku - od zewnątrz drzwi schowka pasażera i kierowcy oraz przyciski otwierające np. okna(te tylko gdy są mokre),czyściłam drzwiczki ciepłą wodą z płynem niestety klei się nadal okropnie i zostawia brudne czarne plamy na ubraniu,kiedy przejeżdżam paznokciem zostaje mi na nim jakby czarny brudny klej.Kompletnie nie mam pojecia co robić.Nic innego poza tymi elementami w autku się nie klei.Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi doradzić jak sama mogłabym sobie z tym w miarę szybko poradzić żeby to wyczyścić a nie wymieniać od razu całych drzwi schowka?Szukałam podobnego tematu na tym forum,ale nie znalazłam..Jeśli takowy był,to przepraszam za zaśmiecanie...Będę wdzięczna za każdą poradę.
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


to problem stilonka. pewne elementy z tworzywa ( twardego ) są pokryte cienką warstewką jakiejś "gumy ( są przez to miłe w dotyku i jakby "miękkie"). chyba pod wpływem potu, światła, środków czyszczących ta warstewka ulega degradacji i zaczyna się kleić. Ja po prostu demontowałem poszczególne elementy i ściągałem mozolnie tą warstewkę używając paznokci, wszelkich środków myjących - koszmar, ale po ściągnięciu "gumy" przestało się kleić ( oczywiście trochę zmienił się wygląd - czarniejsze i twardsze).
Powrót do góry
mick13

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): xxx
Posiadane auto: xxx
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


tu porada z innego forum jak się tego pozbyć :

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Board=stilo&Number=282522576&Searchpage=10&Main=282522576&Words=drzwi&topic=&Search=true#Post282522576

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284206848&an=0&page=1#Post284206848
Powrót do góry
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Hej,
Też mnie to wkurzało. Ja wszystkie guziki łącznie z tymi w radiu demontowałem i po kolei czyściłem. Używałem płynu do naczyń, do szyb i mleczka do czyszczenia nawet gotowałem i czyściłem twardą szczotą Twisted Evil
NIC nie pomagało, jedynie twarde mechaniczne (pazurami!) mozolne usuwanie dało efekt. Dużo lepiej teraz wygląda...
Pozdrawiam Smile
_________________
Naklejki klubowe po 5zł
http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&postdays=0&postorder=asc&start=120
Powrót do góry
4M

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda śląska
Posiadane auto: skoda octavia II tour 1.6 + LPG 2012r.
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ja miałem ten sam problem, ale nic nie demontowałem. dość dobrze czyści się to preparatem o nazwie PURBRUD.
nie ukrywam że wymaga to dużego wysiłku- moczenie ścierki w purbrudzie dwa przetarcia i ścierka jest czarna- zmiana miejsca brudnego na czyste- znów moczenie ścierki i tak w kółko. mnie zajęło to 3 godziny ale doczyściłem wszystkie klejące się elementy. niestety po dwóch miesiącach pojawiły się nowe klejące się miejsca robota głupiego...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


właśnie dlatego ,że "warstewka" gumy została. jedyna rada to ją usunąć-spokój na wieki
Powrót do góry
malwicha

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Dzięki za tak liczne odpowiedzi:)prawdopodobnie narazie póki nie wrócę do domu będzie musiało być tak jak jest a potem juz sie zajme tym z tata i zapewne zedrzemy ta cala gume..ale masakra;)
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


biała szmatka i troszkę rozpuszczalniku.Guma schodzi tylko trzeba troszkę potrzeć.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ralfp

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Corsa 1,3 CDTI (Fiat :) ) auto służbowe
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Zmywacz do pasnokci, dobra szmatka i po kłopocie. Schodzi elegancko. Zostaje biały nalot, ale wystarczy przetrzeć np. mleczkiem do tapicerki autoland i po kłopocie.
_________________
Rafał

Stilo sprzedałem AND 2010. Szkoda było go trzymać. Nowy nabywca śmiga. Co dzień go widze Smile
Powrót do góry
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ja do zeskrobania tej warstwy gumy użyłem paznokci, wykałaczek oraz mleczka CIF a do wypolerowania guzików i pokręteł pasty polerskiej TEMPO.
Wyszło bardzo OK i jestem zadowolony a dostawałem białej gorączki patrząc na te przyciski. Smile
Powrót do góry
AndRzeJ_

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4 16V 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ooo... a już myślałem, że poprzedni właściciel mojego stilona coś napowydurniał Wink i jest to odosobniony przypadek. Jak zapytałem to zwałił na małe dzieci, słodycze itp. a ja jakoś nie przywiązałem wagi do tego myśląc, że zmyję bez problemu. Za to na pierwszej kompleksowej myjni poprosiłem o usunięcie "kleju" z przycisków na drzwiach (sterowanie szyb i lusterek). Pomyziali czymsik i zeszło aczkolwiek efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia, znaczy wygląda to jakby przetarte Confused

Muszę pomyśleć pryz okazji o jakiejś paście i doprowadzić wygląd tych przycisków do stanu akceptowalnego... tak czy owak nic się już nie klei. Ciekawe co będzie następne, do tej pory u mnie były to tylko ww. przyciski na drzwiach kierowcy i w mniejszym stopniu pasażera.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej


Ostatnio zmieniony przez AndRzeJ_ dnia Wto 05 Paź 2010, 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
gokar83

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Też mam to samo u siebiei strasznie mnie to wkurza :/ Dałem kiedyś na myjkę chemiczną całe auto i mieli się zając plastikami to niestety nie sprostali zadaniu.
Odsuwam siedzenie pasażera do tyłu na maxa by się nikt nie pomazał przypadkiem. Z mojej strony jest już wytarte od kolana (służbowe czarne spodnie dały rade) no i tyle.

Może kiedyś się tym zajmę... Chociaż szczerze to myślałem by to jakąś skórą obić albo coś.
Powrót do góry
Xplosive

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie / Sochaczew
Posiadane auto: Fiat stilo 1.6 16v benzynka
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2014, 08:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


A ja znalazlem na klejace sie plastiki idealny srodek.

Najtansza psta BHP (o jednolitej strukturze, bez zawieszonych drobinek)

Czyscilem to na kilka sposobow.
- Zwykla szmatka (gabka) + pasta BHP bez moczenia (jedynie skrobiona gabka przed nalozeniem BHP)
- zwykla szczoteczka (taka mala sztywna)
- polerka z elektronarzedzi z rzepem w postaci gabki do mycia powierzchni z obrotami 1000 / min

W pierwszym i drugim przypadku trzeba sie troche nameczyc ale w trzecim przypadku polerka usuwala to czarne scierwo bez najmniejszego problemu. Mialem potem problem z wyczyszczeniem kafelkow bo tak ladnie sciagalo i pryskalo Smile


A no i w przypadku polerowania polerka mozna uszkodzic strukture plastiku wiec trzeba to robic bardzo delikatnie. W przypadku scierki/gabki/szczoteczki schodzi tylko i wylacznie lepka warstwa, nie pozostawia przebarwien / uszkodzen.
Powrót do góry
slup

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodź
Posiadane auto: Fiat Stilo 5D 1.6 16v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam. Ja z klejącymi się przyciskami poradziłem sobie używając spirytusu i frotki. Wymaga to trochę pracy ale efekt jest bardzo dobry gdyż spirytus jest neutralny dla wszelkich plastików. Odradzam jakiekolwiek rozpuszczalniki i zmywacze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
KSzm90

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 jTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam Wszystkich. Podzielę się moim sposobem na lepiące się plastiki. Stilo posiadam od całych 3 dni i kupiłem je w opłakanym stanie. Miałem odruch wymiotny jak do niego wsiadałem (no ale cena mnie przekonała) ale do rzeczy. Do czyszczenia użyłem środku do czyszczenia piekarników i rożnów z aktywną pianą (używałem produktu firmy VILLA - czarne opakowanie, jakieś 15 zł w TESCO) i efekt oszałamiający. Wystarczyło spryskać dość obficie pianą, zostawić na jakąś minutę, a później zwyczajną gąbką do mycia naczyń (chropowatą stroną) wycierać ten syf. Oczywiście po każdym wytarciu gąbka do płukania. Robiłem to bezpośrednio w samochodzie, bez demontażu elementów. Tak samo świetnie zadziałało na brudne przyciski na drzwiach i konsoli. Cała operacja nie poniszczyła w ogóle plastików a dodatkowo ładnie je nabłyszczyła. Tylko polecam robić to w rękawicach, bo inaczej ręce też wam się będą ładnie błyszczeć potem;p Dodam jeszcze tylko, że po wyczyszczeniu wnętrza tym sposobem z ciekawości popytałem się ile autko byłoby warte i wszystkie oferty były o minimum 1000 zł większe niż kwota którą sam zapłaciłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System