Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 21:07
Temat postu:

błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


witam
koledzy mam problem z stilkiem które oglądałem u gościa. Auto fajne ale po uruchomieniu silnika wyskakuje błąd ABSu i ASR i ESP oraz błąd airbagu!!
Koleś mówi że to stało się kiedy wymieniał łożysko z tyłu i uszkodził czujnik. Powiedział że wymieni czujnik i wszystko zgaśnie. W 3 pierwsze błędy mogę jeszcze uwierzyć ale ten błąd poduszek mnie dziwi, że wyświetla błąd po uszkodzeniu czujnika koło łożyska.Czy jeden czujnik może odpowiadać za to wszystko??? Auto to 1.9 jtd kombi 2003r. ponoć 156 000 przebiegu oraz 6 poduszek.
Proszę o pomoc bo chcę kupić to autko ale te błędy mnie przerażają.
dzięki serdecznie za pomoc!!!! Very Happy
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


Niech ci gościu nie pierniczy głupot. Za te błędy nie odpowiada tylko jeden czujnik, ale odpowiadają za nie kilka czujników i nawet jeśli je powymienia to nic nie zgaśnie. Musi wykasować jeszcze te błędy. Nie za bardzo bym ci radził abyś brał to auto.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


Cytat:
Za te błędy nie odpowiada tylko jeden czujnik, ale odpowiadają za nie kilka czujników


? oczxywiście że czujników jest kilka.. przy każdym kole. ale przecież wystarczy uszkodzić jeden zeby wywaliło błąd.. bez jednego całośc nie będzie działałą.. więc jak dla mni9e jest to jak najbardziej prawdopodobne..

Tyle że.. skoro jest to takie proste to czemu sam tego nie zrobił?

Co do poduszek, oczywise jest że zeden czujiok przy kole nie ma z tym nic wspólnego.. odnośnie błędu poduszek na forum sa całe encyklopedie wystarczy poszukać.. a przyczyn może być wiele.. śniedziejące kostki (wystarczy wyczyścić), mata w fotelu pasażera, albo po prostu jest po puknięciu i wystrzelonym airbagu..


Wszystko rozwiąże podłączenie do komputera i nie wiem czemu kolego nie zaczęłeś od tego? przecież to jedna z pierwszych rzeczy przy oględzinach auta!
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


Zaki kolego, na pewno pojadę na komputer zanim zdecyduję się na kupno ale na początku wolałem poznać Waszą opinie na ten temat. Bo poco płacić za kompa jak może ktoś miał podobny problem i wie że już po wszystkim. a co do poduszek to dużo już czytałem na forum ale w tej sprawie interesowała mnie wasza opinia na temat teorii właściciela stilo co do 1 czujnika.
I jeszcze jedno czy komp pokarze wszystkie dzwony jakie miał fiacik??
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 08:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


[quote="flax8"]I jeszcze jedno czy komp pokarze wszystkie dzwony jakie miał fiacik??
pokaże nie dzwony, ale użycie napinaczy pirotechnicznych i poduchy.
Na kompie zwróć też uwagę na daty oprogramowania kompów - jak się mają do daty produkcji auta ( nie myl z datą zakupu ) - znajdziesz w e-per po numerze vin. Jeśli są późniejsze to niech gość to wytłumaczy.
co do dzwonów..to oględziny spasowania elementów, daty na szybach, pomiar grubości lakieru.
co do mechaniki - warsztat - a najlepiej z hamownią ( w krakowie koszt do 200 zł , a masz pełną diagnozę tak zawieszenia i innych jak i silnika z osprzętem ( turbina)
Błędy pokazywane przez komp po ich usunięciu i parokrotnym odpaleniu kasują się, więc niech gość je usunie - być może, że są one bzdurne ( np. styki) - to taka przypadłość i cecha stilonów po paru latach .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 08:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 13:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


ale pitolicie bez sensu

przeciez te wszystkie bledy pojawiaja sie jak jest slaby akumulator Smile
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 13:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


fajnie, to jak zepsuje się czujnik ABS to wystarczy wymienić akumulator !!!!!!!!!!!!!!!! to co napisałeś to truizm, o tym chyba każdy wie. Po pojeżdżeniu aku się podładowuje ( zwłaszcza, że jest temp. + ) i po paru odpaleniach błędy znikają , a jak są dalej bo były prawdą ??
Powrót do góry
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


bosforus napisał:
fajnie, to jak zepsuje się czujnik ABS to wystarczy wymienić akumulator !!!!!!!!!!!!!!!! to co napisałeś to truizm, o tym chyba każdy wie. Po pojeżdżeniu aku się podładowuje ( zwłaszcza, że jest temp. + ) i po paru odpaleniach błędy znikają , a jak są dalej bo były prawdą ??


spoko - ale czy widziales kiedys jezdzace stilo w ktorym wszystkie te bledy wystepowaly by jednoczesnie ?

kolejna sprawa to wspomniane przez ciebie daty programowania kompow - jeden, ze "kompa" - zapewne chodzi ci o BSI; mozna wymienic (sam to niedawno musialem przejsc), dwa, ze do kompow mozna wgrac nowsza wersje oprogramowania w ktorym cos tam zostalo zmienione/poprawione przez producenta - takze w stilo byly takie mozliwosci
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


widziałęm!! moje stilo przez 2 m-ce jak szukałem przyczyny. A przyczyna była prozaiczna - styki na kostce stacyjki .Po wymianie spokój.
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 15:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


" kolejna sprawa to wspomniane przez ciebie daty programowania kompow - jeden, ze "kompa" - zapewne chodzi ci o BSI; mozna wymienic (sam to niedawno musialem przejsc), dwa, ze do kompow mozna wgrac nowsza wersje oprogramowania w ktorym cos tam zostalo zmienione/poprawione przez producenta - takze w stilo byly takie mozliwosci"

1. oczywiście masz rację z nazewnictwem - ale i tak wiesz ( i wiedzą wszyscy) o co chodz.
2. wszystkie STEROWNIKI mają do odczytania daty oprogramowania
3. masz rację, ale właściciel może te daty wytłumaczyć
4. chyba,że auto nie ma udokumentowanego przebiegu
5. wtedy decyzja należy do kupującego.

ps. do sterowników fachowiec "wgrywa" zmienione oprogramowanie bez żadnego śladu ( tak ja mam zmienione oprogramowanie sterownika silnika) i o tym też trzeba wiedzieć.
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 08:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) błędy ABS,ASR,ESP oraz airbag


Dzięki koledzy jesteście [cenzura].... ci Very Happy , jesli koleś wymieni ten czujnik i pojade na kompa to napisze co wyszło, ale jade tez z innym stilkiem na kompa bo fajny jest i taniej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System