Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 01:05
Temat postu:

oświetlenie nóg


Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy montowal ktos oswietlenie nóg kierowcy i pasażera w swoim bravo?Jak to podłaczyc i gdzie najlepiej?Chodzi mi o takie taśmy Led jak w linku.
http://allegro.pl/tasma-listwa-150-led-smd-3528-niebieska-1-metr-i1183701483.html
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 10:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Myślałem nad tym, mam nawet zakupione listwy, jednak jakoś czasu i chęci brak bo zawsze jest do zrobienia coś innego. Podłączyć się oczywiście najlepiej między + a masę od drzwi, żeby gasła wraz z zamknięciem drzwi. Dodatkowo w moim zamyśle było wpiąć kondensator ze ściemniaczem, który by utrzymał to trochę i delikatnie ściemniał po zamknięciu drzwi.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
wedel tarnow

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnow
Posiadane auto: fiat bravo 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


witam ,tez myslem na ta listwa,wrzuczcie fotki jak zrobicie:Dpzdr
_________________
wedel tarnow
Powrót do góry
gadu-gadu
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 13:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Własnie przylepienie samej listwy to nie problem ale nie mam pojecia jak to podłączyc bo sie poprostu nie znam Wink Ale trzeba sie rozwijac dlatego pytam kogos o rade jak to dokladnie zrobic Smile A w lampke w podsufitce?Ale jak w + a mase od drzwi?Mi wystarczy zeby gasło po zamknieciu w kondensator mi sie juz nie chce bawic. A co do lampki w schowku której nie mam jest tam kostka zeby ewentualnie ja podłączyc za schowkiem?
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 14:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Fliper89 napisał:
A w lampke w podsufitce?Ale jak w + a mase od drzwi?Mi wystarczy zeby gasło po zamknieciu w kondensator mi sie juz nie chce bawic. A co do lampki w schowku której nie mam jest tam kostka zeby ewentualnie ja podłączyc za schowkiem?


Co do listw ledowych - jeśli chcesz się wpiąc w lampkę w podsufitce to właśnie między + a masę z drzwi. Rozwarcie obwodu w samochodzie polega na przerwaniu masy, w przypadku lampki w podsufitce, jest to przełącznik krańcowy drzwi. Kabelki idą gdzieś w okolicach słupka lewego (tam widziałem że lecą przewody do lampki) i trzeba by było miernikiem sobie dojść który jest który (zajrzeć do lampki, z tym, że będą tam 3 przewody i trzeba miernikiem np. dojść który jest do czego). Nas interesuje masa od drzwi i + , + jest jeden, masy są 2, jedna sterowana wyłącznikiem krańcowym drzwi, druga stała (lampkę możemy zapalić także przy zamkniętych drzwiach).

Jeśli chodzi o samą listwę to musi być na 12V, jest w niej oznaczony +12 i GND i trzeba odpowiednio wpiąć się w kable -> + do + i GND w masę z drzwi.

Do lampki w schowku czasem instalacja była, z tego co ja pamiętam, u mnie akurat nie było (nie rzuciła mi się w oczy, ale też specjalnie nie szukałem), ale czasem pojawiają się pytania, do czego jest ta wtyczka, także niektóre pewnie miały.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 14:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 16:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Ok mniej wiecej rozumiem.Jutro jak bedzie ladnie pogrzebie tam i sprobuje dojsc do tego jakiego koloru do czego sa kable.A powiedz jak samo wpinanie sie w te kable ma wygladac?Jaka zlaczka czy jak?I w ktorym miejscu?Przy samej lampce?
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Są ponoć wpinki, które można włożyć w istniejącą instalację (przez izolację). Ja bym poszukał gdzieś bliżej słupka - gdzieś na jego wysokości, będzie łatwiej - nie trzeba będzie ciągnąć od lampki przez słupek do listew - zrobimy prawdopodobnie "powrót". Osobiście zrobiłbym sobie jeszcze jakiś wyłączniczek, jakby mnie to jednak wkurzało Very Happy, ewentualnie jakieś rozłączalne złączki, by można było odpiąć.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 11:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Tak moze to po pewnym czasie zaczac wkurzac ale wkoncu bedzie sie zapalac tylko jak otworza sie drzwi.A nie dalo by sie tego podlaczyc na takiej samej zasadzie jak lampke?Czyli jakby byl przelacznik na drzwi to sie swieci albo mozna wylaczyc calkiem jak lampke? Hmm sa takie wpinki na allegro?Jak to wyglada?Tak na wysokosci slupka bedzie najlepiej teraz musze dojsc do tego ktory kabel jest ktory Wink
Patrzyłem pod slupek i lampke i sa tam 3 kabelki (przy lampce) bo w slupki mam chyba z 8 kabelków pewnie od szyberdachu tez bo przy lampce mam taka kostke nie podłączana nigdzie i to pewnie jest okablowanie do szyber. A do lampki wchodza 3 kabelki czerwony, czarny i brazowo czarny.
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Da radę zrobić tak, żeby świeciła tak jak lampka. Z tym, że kabelek będziesz musiał pociągnąć od lampki. Z tego, co mi się wydaje w lampce przełącznik zmienia jedynie pozycję masy, z którą zwiera obwód. Albo jest na pozycji, że :

1. jest w ogóle rozwarty i nie zwiera z żadną, nie świeci lampka w ogóle.
2. jest zwarty z masą od drzwi - czyli świeci, gdy przełącznik krańcowy jest załączony czyli w pozycji otwarty)
3. jest z masą stałą (bez krańcówki) wtedy gdy przełączysz nastąpi zwarcie obwodu i świecenie.

W momencie gdy podłączysz sie z masą za wyłącznikiem, będziesz mógł sterować świeceniem listew tak, jak lampką.

Wracając do spinek, pisał ktoś o nich na forum, ale do zdjęć ani "profesjonalnej" nazwy nie dotarliśmy.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 14:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Hmm do lampki to troche wiecej zabawy zeby to ciagnac.Mysle ze na slupku sie mozna zatrzymac. Teraz tylko trzeba dotrzec do tego ktory kabel jest ktory.Czyli jest od ledu wychodza dwa kable jeden do + w slupku, a drugi do tego ktory odpowiada za to zeby sie swiecilo przy otwarciu?
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 18:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Dokładnie tak.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 23:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


A powiedzcie czy wie ktoś gdzie jest ściemniacz zamontowany w tym samochodzie? U mnie lampa się płynnie wygasza (+ opóźnienia) i taki sygnał jest już na kostce lampki na podsufitce - skąd to idzie? Słupkiem ale dokąd?
Powrót do góry
gadu-gadu
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 11:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Widzę że ktoś wziął się za listwy led oświetlające nogi:)Też nad tym myślę:)Ja mam takie listwy pod autem zamiast neonów:)Dwie 1,25m i z przodu i z tyłu po 90cm:)Koloru białego:)Efekt [cenzura]:)Włącznik w środku i jak policja jedzie to można wyłączyć:)Pozdro

A i jeszcze jedno na wakacje będę na pewno montował lampki led na rańcie drzwi i jak się je otworzy będą oświetlały miejsce na ziemi przed wejściem do auta:)W nocy nie wdepnie się w kałużę wchodząc do auta:)
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Kolego Byyrt. Ściemniacz jest oryginalny y centralce sterującej centralnym zamkiem. Jeśli nie posiadasz czujników krańcowych ( a tak jest ) to trzeba by było się wpiąć w wyjście z centralki rygli w zamku. Pozdrawiam i dodam że jeśli byś chciał zamontować niezależny obwód to ściemniacze są dostępne za około 15 zyla.
Powrót do góry
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


kenzzoo dzięki za odpowiedz - tak domniewałem ale nie sprawdzałem tego.. Generalnie mówisz że nie ma krańcówek - nie ma ale są czujniki otwartego zamka montowane właśnie w zamku.. Czyli synały z drzwi schodzą się w centralce c. zamka (a jest to zdaje się ta sama centralka co od szyb? - czarna za schowkiem)? Nie wiem skąd najprościej brać sygnał ale może właśnie z tej centralki za schowkiem..
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System