Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 12:19
Temat postu:

Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Witam serdecznie,
Mam kolejny problem z moją Maryśką 2,4 JTD. Problem zaczął się wczoraj. Jechałem sobie normalnie gdy nagle kontrolka wtrysków się zapaliła i momentalnie auto zgasło. Muszę dodać tutaj, że wiele razy miałem taką przypadłość, że kontrolka wtrysków się zapalała, ale auto nie gasło tylko przechodziło w tryb awaryjny (ale ten problem wyeliminowałem tankując lepsze paliwo i od jakichś 5 miesięcy w ogóle z tą kontrolką nie miałem problemu, do wczoraj).
Zjechałem więc na pobocze i wyłączyłem zapłon i włączyłem i wszystko było ok. Zrobiłem około 130 km i nic nie szwankowało. Pomyślałem sobie, ze to coś może się chwilowego zrobiło więc zbagatelizowałem to. Dzisiaj kolejny raz mi się to zrobiło, zapaliła się kontrolka wtrysków i zgasł. Przekręciłem kluczyk i dalej działał. Dzisiaj po tym incydencie znowu coś się zaczęło dziać nowego, mianowicie gdy podjechałem pod dom i zgasiłem zapłon, samochód nie wyłączył się od razu, tylko po około 5ciu sekundach i to nie tak gwałtownie jak normalnie bywa przy odcięciu zapłonu tylko jakoś tak słabiej słabiej i zgasł.
Przed chwilą poszedłem zapaliłem go i wszystko gra, ale obawiam się, że to moze powrócić w najmniej oczekiwanym momencie. Dzisiaj jeszcze muszę przejechać 250 km i trochę boję się, bo może mi stanąć na trasie.
Panowie, bardzo proszę o pomoc, jakiekolwiek sugestie co może być przyczyną. Jutro (jak dojadę) postaram się pojechać i podpiąć go pod komputer, więc napiszę co wykaże komputer. Ale Wasze sugestie będą jak najbardziej cenne, coby mnie w warsztacie nie przerobili i nie wcisnęli jakiś przekaźnik za 500 zł, albo czujnik pedału gazu za 800 zł.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.
Powrót do góry
Irco

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 232
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Stilo 3D JTD 115KM 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 12:49
Temat postu:

Re: Kontrolka wtrysków i auto gaśnie (2,4 JTD)


Jak będą kody błędów to będzie można diagnozować. Problem z autem masz od 5miesięcy, a nie od wczoraj.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 18:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Kolego Rieper. Prawdopodobnier będziesz miał uszkodzony czujnik kąta zapłonu. Jak dasz radę go odłączyć i autko będzie pracowało normalnie i przypadłość ustąpi to będziesz miał zdiagnozowany problem. Pozdrawiam i dodam iż to tylko moja sugestia. Fajnie jak by się wypowiedzieli inni użytkownicy dieselków.
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 23:22
Temat postu:

Re: Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


rieper napisał:
(ale ten problem wyeliminowałem tankując lepsze paliwo i od jakichś 5 miesięcy w ogóle z tą kontrolką nie miałem problemu, do wczoraj).


Generalnie najlepiej sprawdzić, co powie komputer, ale apropos cytatu, po nalaniu gorszej jakości paliwa proponowałbym wymienić filtr paliwa, gdyż ten przez złej jakości paliwo traci swoje właściwości.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Tak jak kolega wyżej,wymien filtr paliwa,miałem tak 2 lata temu,zapaliła sie kontrolka i auto szło tylko na wolnych obrotach i okazało sie że tak był zawalony filtr paliwa,wymieniłem go na BOSCHA i tankowałem gdzieindziej od tej pory spokój.
_________________
jarek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 08:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 09:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Dzięki za sugestie Panowie, jak najszybciej wymienię filtr paliwa, no i oczywiście dzisiaj pojadę na komputer.
Zauważyłem również, że kontrolka się pojawia i auto gaśnie jak wrzucam wyższy bieg i są za małe obroty (ale obroty rzędu 1100 rpm nie są aż tak małe, prawda?)
Później opisze jeszcze co się dzieje, to może coś się zaradzi
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


rieper napisał:
ale obroty rzędu 1100 rpm nie są aż tak małe, prawda?)


Shocked

Mi po odpaleniu na zimnym komputer pokazuje około 980obr/min. 1100 to u mnie już sobie podstukuje...
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Witam,
Przed chwilą wróciłem z diagnostyki komputerowej i analiza silnika wykazała 3 błędy:
1) Czujnik pedału jazdy 2 (kod błędu: MELD 544)
2) Czujnik ciśnienia rozdzielacza paliwa (ciśnienie paliwa) (kod błędu: MELD 401)
3) Zawór elektromagnetyczny regulatora ciśnienia paliwa (kod błędu: MELD 5745)

Dodatkowo zdiagnozowałem ABS, jako że czasami zapala mi się kontrolka ABS i hamulca ręcznego i wykazało błędy:
1) Czujnik prędkości przód lewy
2) Przekaźnik zaworów ABS
3) Kontrolka ABS
4) Napięcie akumulatora
5) Zasilanie czujników

Takie błędy wyskoczyły. Jeśli chodzi o ABS o np błąd napięcia akumulatora to nie wchodzi chyba w grę bo kiedyś odłączałem klemę i wszystko się zapisało. Za dwa dni pojadę do niego jeszcze raz jak zapali się jeszcze raz kontrolka ABS.

Co myślicie o tych błędach silnika? Moim zdaniem jakby były zepsute te czujniki ciśnienia rozdzielacza paliwa i zawór elektromagnetyczny to by samochód nie odpalił?
Bardzo proszę o sugestie Panowie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 09:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Najlepiej powiedz nam jeszcze czy te błędy są cały czas, czy po skasowaniu zniknęły (czyli po 2 diagnostyce komputerowej). Pamiętaj, że czujnik gdy jest niesprawny może po prostu przekłamywać, co nie znaczy, że od razu auto stanie i nic.

Czujnik ciśnienia rozdzielacza i regulator ciśnienia, może tutaj problem polega na zapchanych przewodach lub którymś filtrze (ten przy silniku lub sitko przy baku, lub może same przewody nie są już w pełni drożne, w końcu tankowałeś gorsze paliwo).

Na sam początek próbowałbym wymienić filtr paliwa, skasować błędy i sprawdzić, czy to nie pomoże.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 09:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Kolego Goll@b dzięki serdeczne za radę. Masz rację, gdy tankowałem paliwo z supermarketu prawdopodobnie zanieczyściło filtr paliwa, więc wymienię go. Powiedz mi jeszcze proszę czy to też może mieć wpływ na to, że podczas wyłączania zapłonu auto nie od razu gaśnie tylko po jakichś 4-5 sekundach i też pojawia się kontrolka wtrysku? (ale po ponownym uruchomieniu kontrolka od razu gaśnie, czyli łapie błąd podczas wyłączania zapłonu, a później po resecie już go nie łapie)
Dzięki z góry za odpowiedź.
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


rieper napisał:
Powiedz mi jeszcze proszę czy to też może mieć wpływ na to, że podczas wyłączania zapłonu auto nie od razu gaśnie tylko po jakichś 4-5 sekundach i też pojawia się kontrolka wtrysku?

Wtrącę się: Filtr raczej nie ma wpływu na opóźnione gaśnięcie auta. Od tego jest elektrozawór. Na pompie są 2 sztuki:
1. od kąta wyprzedzenia zapłonu
2. powinien być od odcinania zapłonu z immobilisera.
Stawiam na uszkodzenie tego drugiego.
Gdyby przestawiacz kąta padł, miałbyś problem ze żwawym przyspieszeniem auta.
Ten drugi odpowiada za odcięcie paliwa do pompy.
Włącz opcję SZUKAJ - temat był, i jest tam nawet mały manual mojego i kumpla autorstwa (do wersji TD) jak to zmienić i co wogóle zmienić, bo w serwisie skroją cię na ponad tysią.
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 10:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Dzięki ttommy za informacje. Nie mam problemów z przyspieszeniem, auto idzie powiedziałbym jak burza. Masz może link do Twojego manuala? Szukałem informacji na forum, ale co do tego nie znalazłem.
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 11:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


ttommy napisał:

Wtrącę się: Filtr raczej nie ma wpływu na opóźnione gaśnięcie auta. Od tego jest elektrozawór. Na pompie są 2 sztuki:
1. od kąta wyprzedzenia zapłonu
2. powinien być od odcinania zapłonu z immobilisera.
Stawiam na uszkodzenie tego drugiego.


Też mi się tak wydaje, elektrozawór kąta wtrysku padł wielu osobom, ale nie spotkałem się z problemem, żeby przez to autko później gasło. U mnie w TD100 po otwarciu maski i zdjęciu pokrywy widzę, że nie jest ten zawór mokry od paliwa, a po włączeniu zapłonu powinien głośno i wyraźnie cykać. To najprawdopodobniej świadczy o tym, że jest sprawny. Uszkodzony, z tego co wiem, przestaje cykać lub cyka słabo-cicho.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 14:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


Koledzy fajnie se gadacie tylko że mówicie chłopakowi odnosnie silnika TD a on ma JTD to kolosalna różnica w budowie i działaniu zasilania tych silników,wymien filtr paliwa a z tym drugim problemem musisz jechac do kogos kto na tym sie zna,pompa wysokiego cisnienia napędzana jest z paska rozrządu morze tu tkwi problem niewiem,może MACIEK-156 Ci pomorze,jest czesto na forum.
_________________
jarek
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 15:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Kontrolka wtrysków i auto gaśnie.


OK, ale jeszcze w tym aucie nie wymieniałem filtra paliwa, więc z góry przepraszam za laickie pytanie, ale gdzie jest filtr paliwa? Na pierwszy rzut oka nie widzę, więc albo jest schowany, albo jest przy zbiorniku paliwa, ale raczej w dieslach się nie "wynosi" poza komorę silnika?
Ten silnik 2,4 JTD jest straszny jeśli chodzi o robienie czegokolwiek przy nim. Nie ma miejsca na nic, konstruktorzy pewnie założyli, że przy wymianie czegokolwiek chyba trzeba wyjmować silnik z komory, czyli, żeby zwykły człek jechał do ASO i bulił straszne pieniądze. Ostatnio wymieniając termostat musiałem rozkręcić pół silnika, żeby tam się dostać, łącznie z podstawką pod akumulator. Masakra jednym słowem. Wymiana świec żarowych to również makabra.
Szukałem informacji o tym silniku i normalnie nie ma nawet żadnego schematu coby można było łatwo zlokalizować daną część.
Jareknb powiedz mi proszę gdzie jest u Ciebie filtr paliwa w Twojej Maryśce 1.9 JTD? Może coś mnie nakieruje do tego, żeby zlokalizować. Mam już nowy filtr, więc coś zacznę kombinować.
Z góry dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System