Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilsitek1983

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: Marea kombi 1.6 16V ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 15:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


kolego ja kant szlifowałem sam,delikatnie szlifierką!!
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


qolejowy napisał:
Ha, ha, ha, Panowie jaki młotek i przecinak ??
tak jak pisał kolega "lsc" Zdejmujemy koło, wykręcamy z bębna te dwie cienkie szpilki i w te otwory wkręcamy śruby M-10. Wkręcane śruby opierają się o piastę i bęben bardzo ładnie się wysuwa.

gori napisał:
kolego jak w każdym naszym autku..(a w wielu modelach już się zajmowałem wymianą szczęk)...niestety ja nie mam takiego wózka jak ty...na tylnej szczęce jest mechanizm samoregulatora..nie rób niczego na siłę...trzeba będzie wziąść latarkę z ostrym światełkiem i przez otwór w śrubie oblukać i potem wkrętakiem poluzować samoregulator...wtedy szczęki zjadą się do środka i bęben sam ci zejdzie bez kłopotów..,a masz już może kupione nowe szczęki....jeśli tak to oblukaj na nowych szczękach,gdzie tam jest samoregulator,będziesz wiedział gdzie naciskac przez dziurę...pozdro.... Rolling Eyes


Kolego "gori" tu regulacją położenia szczęk steruje wykręcająca się śruba sterowana mechanizmem zapadkowym który obraca specjalnie nafrezowaną nakrętkę i on nie pozwala nakrętce się cofnąć, więc próba cofnięcia po omacku i wkrętakiem bez odgięcia zapadki najprawdopodobniej skończy się uszkodzeniem samej zapadki lub frezów nakrętki.

Samoregulator znajduje się tuż pod tłoczkiem hamulcowym, i nie znajdziesz tam żadnych otworów przez które można by taką operację przeprowadzić.

kolego "qolejowy"
mea culpa-chyba tak to się pisze...?jeśli nie to poprawię.....przyznaję że w MARYSI jeszcze nie wymieniałem szczęk,ale w kilku odmianach fiata... tak,
więc działałem w dobrej wierze..przy okazji jak będę w sklepie to sobie ogladnę te marysiowe szczęki i ich regulatory...człowiek uczy się,na ile mu życia starczy...pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
marik

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: 2106
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Sie 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


Akurat mam problem z hamulcem ręcznym i oglądam ten wątek to wtrącę swoje 3 grosze.
Myślę ,że jednak przecinak i młotek to rozwiązanie ostateczne. Jak oglądałem czasami naprawy przez mechaników to zawsze najważniejsze jest odpowiednie podejście do problemu ,właściwe narzędzia i odpowiednia metoda i jak najmniej robić coś na siłę.
Jeśli chodzi o zdjęcie bębna to najpierw rozeznać czy przeszkodą jest zapieczenie na piaście czy też przeszkodą są szczęki hamulcowe.
Jeśli chodzi o piastę na skutek korozji zwykłej czy elektrochemicznej to jest chyba mniejszy problem. Zawsze w takich przypadkach najpierw psikam jakimś odrdzewiaczem w aerozolu czy penetratorem ,potem można spróbować ręcznie pokręcić bębnem .Lub jeśli to nie pomoże podnieść tył samochodu ,odkręcić koło,odkręcić śruby mocujące bęben ,włączyć silnik, dać 1 bieg i nacisnąć pedał hamulca ,powinno puścić.
Jeśli chodzi o szczęki to metoda z wkręcaniem 2 śrub jak tu już opisano.
U mnie akurat bębny są ze stopu aluminium i mam ślady po wybijaniu młotkiem bębna w warsztacie ,odpryski na obrzeżu .
Jak powiedział mi mechanik który naprawiał to auto, on zawsze młotkiem wali i czasami rozwala cały bęben aby go zdjąć.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sob 21 Sie 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


Witam kolegów. No tak warsztaty i brak czasu. A wystarczy na maxa zluzować linkę od ręcznego ( nakrętka 10 ). Delikatnie puknąć bemben młotkiem oki, ale jak najbliżej piasty. powód taki iż piasta się zapieka z bębnem i innego wyjścia nie ma. Jak ja wymieniałem szczęki to tak zrobiłem. czas wymiany obu kół to jakieś 60 minut, z czyszczeniem i dla spokoju z odpowietrzeniem układu. Wymiana po jakiś 50 tys. po poprzednim właścicielu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Szymon896

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem/Poznań
Posiadane auto: Fiat Brava
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 18:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


Witam,
Wymieniałem dzisiaj szczeki na tyle w Bravie i mam problem. Wymiana przeszła sprawnie ale jak się później okazało podczas jazdy pedał hamulca słabo reaguje:/ Do połowy wcisku pedała hamuje OK ale jak wduszę go do końca to siła hamowania słabnie:/ a jak klika razy(2,3) wduszę pedał hamulca to zahamuje normalnie. Jest w stanie ktoś mi pomóc i powiedzieć co może być przyczyną??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 18:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 18:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Wymiana szczęk hamulcowych


Witaj kolego. Zciągnij jeszcze raz bębny i delikatnie podważ gumki na tłoczkach, i nawal na maxa wd 40. Jak to zrobisz to poprzepychaj tłoczek z lewa na przwo i tak kilka razy. Może być zapieczony ( dodam iz w warsztatach tak sie robi, a kasuje za nowe tłoczki ). Wszystko działa po takim zabiegu jak ta lala. Jak juz bendą śmigać bez żadnych oporów, to owyrególuj rozpieracz tak aby bemben wchodził na ściśk. Jak juz wsuniesz bęben to po przez otwór od szpilki odkręć samonapinacz do takiego momętu ż będzie wyraźnie słychać szelest szczęk, ale bęben będzie obracać się bez żadnych oporów. Podokręcaj wszystko. Wrazie potrzeby potem resztę wyregojesz sobię linką przy dżwigni. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System