Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marines09

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Mareea 1.9 TD 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 17:06
Temat postu:

preblem z odpaleniem


Witam mam taki nietypowy problem z odpaleniem samochodu , czy jest możliwość by przy wtryskach zamarzło paliwo jak można to usunąć , oczywiście wiem że najlepiej było by postawić go do ciepła ale nie mam takich możliwości teraz czy polać ciepłą wodą silnik i nic się nie stanie co radzicie
Powrót do góry
gregor212

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: fiat marea weekend2.4td 125 HLX
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 17:45
Temat postu:

Re: preblem z odpaleniem


marines09 napisał:
Witam mam taki nietypowy problem z odpaleniem samochodu , czy jest możliwość by przy wtryskach zamarzło paliwo jak można to usunąć , oczywiście wiem że najlepiej było by postawić go do ciepła ale nie mam takich możliwości teraz czy polać ciepłą wodą silnik i nic się nie stanie co radzicie
witam ja mam 2.4td i mialem taki sam problem z odpalaniem mojej maryski ale to nie jest problem kup sobie dodatek do paliwa i wlej go do baku sa specjalne dodatki do ropy kup sobie taki w sredniej cenie okolo 30 zl. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


cena dodatku nie jest wykładnikiem jego jakości, tylko marży sklepu, kup sobie dodatek stp do diesla

http://allegro.pl/item890492688_stp_30_031_formula_do_diesla_diesel.html

na innych forach preparaty stp są chwalone więc ten też pewnie też jest ok
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Pisałem już w tym temacie. Do TD można spokojnie dolać troszkę benzyny. To zapobiegnie wytrącaniu parafiny, które to zjawisko zapewne jest powodem Twoich problemów. Jak już zamarzło, to niestety trzeba poczekać. Parafina blokuje filtr paliwa. Od jutra zapowiadane są wyższe temperatury i wówczas taki manewr będzie miał sens. Ja to stosuję drugi sezon w swoim TD i nie narzekam. Dziś 25stopni na minusie i odpalił od pierwszego podgrzania. Jeżdżę i nie narzekam. Benzyny NIE WIĘCEJ niż 8-10% zawartości ropy (max 5 litrów na pełny zbiornik)!!!!! Preparaty pewnie też poskutkują, tylko po co je lać skoro można prościej.
Spotkałem się z preparatem, z którego w niskiej temperaturze robi się galareta, a to jest moim zdaniem przegięcie. Sprzedają coś takiego na stacjach benzynowych... fuj!!!!!

Oczywiście jak ktoś nie chce tego robić to nikt nie każe.
pozdrawiam
Powrót do góry
marines09

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Mareea 1.9 TD 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Właśnie kupiłem jeden z takich preparatów i dolałem , mam teraz skutek przez tą noc mi zamarzł ale faktycznie wleje chyba tej bęzyny, to jest poraszka co te koncerny paliwowe wyprawiają , to nie tylko ja mam taki problem z tego co widziałem u siebie na osiedlu, ale dzięki za rade
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krzysiek_1977

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: FIAT Marea Weekend HLX 1,8 16V 115KM `98
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


potwierdzam te preparaty to badziewie - kupiłem wlewałem ale żadnej poprawy pewnego ranka patrze do bagażnika a tam w butelce galareta - a jest napisane do -50C

o benzynie też słyszałem ale czy to nie uszkodzi wtryskiwaczy ? wlac teraz jak jest cieplej czy przy (miejmy nadzieje nie) następnych mrozach
Powrót do góry
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Powiem szczerze że nie miałem jeszcze tego problemu-poprostu w zimie tankuje na BP ten lepszy napęd-to jest ten ULTIMATE i pali od kopa nawet przy bardzo dużym mrozie-różnica w cenie to ok 10-12 gr na litrze więc niewielka-no i efekt uboczny-auto lepiej jeździ i o dziwo mniej pali Very Happy
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 18:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Gekon74 - masz rację - jak się leje dobre paliwo to nic się złego nie dzieje. Zawsze odpali, tylko któż z nas jest pewien że to paliwo przed chwilą wlane jest 100% pewne? A może zassało z dna?????
Przypadki pokazują że jest z tym różnie.
Krzysiek_1977 - pisałem wielkimi literami by nie przekraczać stężenia benzyny w ropie, a kiedy lać????? Warto obserwować prognozy długoterminowe. Tuż przed silnym mrozem. Nie polecam lania E98 przez całą zimę.
Przykładowo: teraz mróz zelżał i jutro doleję czystej ropy by rozcieńczyć benzynę (i na pewno się nie pomylę).
Zimą trzymajcie wyższy stan paliwa w zbiorniku.

ps. Jeśli silnik jest na wykończeniu to w mrozy żadne środki nie pomogą - po prostu będzie problem z jazdą.
Powrót do góry
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Śwęta prawda-jak silnik is dead to nic mu nie pomoże-natomiast co do utrzymywania większej ilości paliw w baku też się zgadzam(mniej wilgoci)-słyszałem jeszcze takie opinie od speców od diesli że zamiast benzyna można wlać czystej nafty(nie mylić z ropą naftową)ale nie sprawdzałem bo tak jak napisałem nie mam problemów z odpalaniem-aha-proszę mnie nie posądzać o kryptoreklamę BP-tankuję tam akurat bo mam po drodze do pracy-można tankować w innych stacjach byle napęd był pewny(SHELL,STATOIL itp)generalnie skandynawowie mają pół roku zimy więc wiedzą co jet grane-pozdro Very Happy
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
mmondry

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Marea 2,4JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) preblem z odpaleniem


Witam kolegów specjalistów.
Mam problem, który powraca jak bumerang. Gdy przychodzą mrozy auto nie odpala. Auto kupiłem prawie trzy lata temu. Po sprowadzeniu jego wymieniłem rozrząd oraz świece żarowe. Odpalał od dotyku przy -30 stopniach. W następnym sezonie zimowym problem z odpaleniem wystąpił już przy -19, ale przy dłuższym kręceniu jeszcze odpalał. W ubiegłym sezonie już przy -10 nie odpalał. Odpalałem tylko dzięki autostartowi w spreyu. Przy -5 nie było problemu. W tym sezonie to całkowita porażka. Przy +1 już nie chce odpalić. Przy -7 nie odpala nawet z autostartem. Byłem w serwisie FIATA w Jeleniej Górze podłączył do kompa i powiedział, że wszystko OK. Pojechałem więc do innego specjalisty. Powiedział, że to może świece, może czujnik temperatury płynu, może podgrzewacz paliwa. Wydałem 300 na pseudo specjalistów. Czy może któregoś z kolegów trapi taki problem. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Mariusz
_________________
Fiat Marea 2,4JTD
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System