Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OSAM

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolków
Posiadane auto: Doblo 1.3Multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 14:25
Temat postu:

Rysunek rozrządu.


Panowie potrzebuje rysunek rozrządu do 1.3 multijeta szykuje mi sie wymiana a w auto dacie skończyłą mi się ważność.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


Poczytaj sobie tu, może ten opis coś ci pomoże: http://fiatforum.com.pl/topics41/13-multijet-70hp-problemy-z-rozrzadem-vt1883.htm
Miałem gdzieś taki rysunki ale nie mogę znaleźć. Jak znajdę to podeślę.
Powrót do góry
OSAM

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolków
Posiadane auto: Doblo 1.3Multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


OK wszystko wiem tylko jak odkręcić wał korbowy w prawo czy lewo
Powrót do góry
gadu-gadu
pitak73

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieliczka
Posiadane auto: Fiat Doblo 2004 1.3 multijet
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


Witam serdecznie, odświeżam trochę temat. Posypał mi się rozrząd, ale konkretnie 5 koników popękało, ślizg łańcucha też. Pytanie jest takie- czy blokady do wałków rozrządu w deklu wchodzą na raz, tzn jak jeden wałek zablokuję to drugi jest trochę przestawiony i nie mogę go jednocześnie zablokować z drugim? mają być oba zablokowane? mało prawdopodobne żeby przestawiły się na kołach zębatych, choć po spustoszeniu w głowicy można wszystkiego się spodziewać. Proszę o jakąś rade, schemat itp.
Jeszcze jedno pytanie- wiem, że silnik był zalany olejem 10W40 i czy to nie powinien być zalany 5W40, jeśli tak to czy mogę go teraz zalać takim olejem jeśli robię głowicę i prawie cały olej zeszedł. auto ma 160tyś km tak mi się wydaje
Powrót do góry
esemo

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat doblo, 1.9 JTD, 2002r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 01:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


lepiej wlej 10w40, ale dobrej firmy, typu castrol, elf, total, albo mobil... ja polecam elf, po przejechaniu około 2-3tys po wymianie, prawie w ogóle nie ma nagaru w oleju. i jeśli wlejesz teraz 5w40 to może Ci coś strzelić, jakaś uszczelka, czujnik oleju albo i nawet turbina (złe wspomnienia z poprzednim samochodem). a niestety z rozrządem Ci nie pomogę... ale poradę, że jak zmieniasz rozrząd to dobrze by było albo zmienić odrazu całą glowicę (po Twojej wypowiedzi zgaduję że się uszkodziła) oddać starą do planowania...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 01:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
poldek1961

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: Fiat doblo MPV 1,4 16V 2010r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 10:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


Witam, miałem podobny problem z rozrządem w doblo 1,3 posypał sie przy stanie licznika 251 tyś .Winą awarii podobno był napinacz hydrauliczny ktory nie napinał łańcucha ktory spadł. http://uslugi.nie-spamuj.eu Mechanik poradził mi aby na przyszłość lać olej taki jak przewiduje producent tj.5W40 i na miarce powinno być max ,pozdrawiam.
_________________
poldek1961


Ostatnio zmieniony przez poldek1961 dnia Nie 10 Kwi 2016, 20:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
esemo

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat doblo, 1.9 JTD, 2002r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


w każdym samochodzie diesla przy przegu ponad 230-250tys km zaleca się stosowanie oleju o wyższej lepkości, niż zaleca producent. jeśli producent zaleca 5W40, to przy takim przebiegu warto zmienić już na 10W40. jest tak też i z wiekiem samochodu. jeśli ma ponad 10 lat, to lepiej zmienić na olej o wyższej lepkości. pamiętajmy, że silnik też się męczy, czasami bardziej niż człowiek. dlatego trzeba o niego dbać. a producent mówi, jaki olej powinien być w silniku nowych, a jednak przebieg 250tys to trochę już jest. a 10W40 wypełni troszkę bardziej "szczeliny", które powstały na skutek zużycia silnika. i najlepiej jak jest na bagnecie 3/4. wtedy jest pewność że nie będzie chlapał zbytnio, nie strzeli czujnik lub uszczelniacz od ciśnienie ani, co gorsza, uszczelka pod głowicą. moja rada jest prosta: jeśli samochód ma przejechane więcej niż 230tys km zmienić olej na wyższej lepkości i zawsze lać 3/4 skali na bagnecie...
Powrót do góry
poldek1961

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: Fiat doblo MPV 1,4 16V 2010r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


Witam ponownie ,informacje na temat rodzaju oleju i ilości w misce olejowej dostałem od mechanika w serwisie fiata. A dotyczy silników 1.3 MJT z napinaczem hydraulicznym .Uzasadniał tym ze ilość na max dlatego aby utrzymywać stałe ciśnienie w napinaczu, a gdy jest inny olej napinacz zapieka sie i powoduje się go zacinanie . Ale każdy robi jak uważa, Ja mam drugi silnik i trzymam się tego co mówił mi mechanik czyli olej na max i 5W40 ,pozdrawiam.
_________________
poldek1961
Powrót do góry
esemo

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat doblo, 1.9 JTD, 2002r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 17:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


nie miałem jeszcze styczności nawet z silnikami 1.3 multijet, ale mówię to, o czym wiem...
Powrót do góry
poldek1961

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: Fiat doblo MPV 1,4 16V 2010r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


Kolego twoje porady http://poradnik.telewizor.eu i informacje są cenne po to jest to forum ,pozdrawiam
_________________
poldek1961


Ostatnio zmieniony przez poldek1961 dnia Nie 10 Kwi 2016, 21:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
esemo

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat doblo, 1.9 JTD, 2002r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 00:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Rysunek rozrządu.


a piszę to, co mówił mi mechanik w warsztacie boscha.... a że wiem, że jest dobrym fachowcem, to zazwyczaj konsultacje przeprowadzone z nim prowadzą do dobrego celu. np w jednym warsztacie stwierdzili że mam padniętą turbinę (koszt naprawy około 4tys), w 2 że strzeliła uszczelka pod głowicą (koszt naprawy około 3,5 tys), a on zmienił czujnik oleju koszt naprawy z robocizną 70 zł). jeździł tam mój ojciec jeszcze z mercedesem MB100D potem z vw T4, a teraz ja z fiatem... dzięki niemu uniknąłem kilku kosztownych napraw... po za tym, czy napinacz nie ma osobnego zbiorniczka na olej?
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Pon 31 Gru 2018, 20:17
Temat postu:

rysunek rozrządu


esemo napisał:
w każdym samochodzie diesla przy przegu ponad 230-250tys km zaleca się stosowanie oleju o wyższej lepkości, niż zaleca producent. jeśli producent zaleca 5W40, to przy takim przebiegu warto zmienić już na 10W40. jest tak też i z wiekiem samochodu. jeśli ma ponad 10 lat, to lepiej zmienić na olej o wyższej lepkości. pamiętajmy, że silnik też się męczy, czasami bardziej niż człowiek. dlatego trzeba o niego dbać. a producent mówi, jaki olej powinien być w silniku nowych, a jednak przebieg 250tys to trochę już jest. a 10W40 wypełni troszkę bardziej "szczeliny", które powstały na skutek zużycia silnika. i najlepiej jak jest na bagnecie 3/4. wtedy jest pewność że nie będzie chlapał zbytnio, nie strzeli czujnik lub uszczelniacz od ciśnienie ani, co gorsza, uszczelka pod głowicą. moja rada jest prosta: jeśli samochód ma przejechane więcej niż 230tys km zmienić olej na wyższej lepkości i zawsze lać 3/4 skali na bagnecie...


Takie rewelacje na temat odmiennej "lepkości" i dobroczynnej zamianie 5W40 na 10W40 w celu uszczelnienia silnika pierwsze słyszę !
Obydwa mają identyczną lepkość w temperaturze roboczej bo o tym mówi cyfra 40 więc pomoże jak umarłemu kadzidło..
Bardziej lepki olej to np. 5W50 czy 10W60 i taki właśnie leją niektórzy "spece" od uszczelniania ale nie polecam. Zamiast się bawić w laborantów olejowych i kombinować sugeruję dedykowany olej wymieniać CZĘŚCIEJ i kontrolować poziom a nie naginać, bo to się właśnie mści na szklankach i napinaczach, a nawet na panewkach.
To nie są niemieckie VAGi żeby olej wymieniać poprzez dolewki świeżego Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System