Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomolak

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ozorków
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 14:29
Temat postu:

wymiana żarówki H7


Dzisiaj spotkała mnie przyjemność wymiany H7 od strony kierowcy.
- wyjęcie akumulatora chmmm drobnostka - osłona akumulatora trzyma się na trzech śrubkach, dalej klemy (ta z plusem u mnie miała dodatkowe zabezpieczenie dwoma śrubkami, dalej odkręcenie śrubki i odpięcie centralki z bezpiecznikami (po bokach zamocowana na dwóch "oczkach"), dalej odkręcenie dwóch śrub i zdjęcie blokady akumulatora - akumulator wyjęty
- osłona akumulatora jest naokoło powpinana na zatrzaski do spodu - troszkę ją poszarpałem do góry i pokolei mi sie wypinała - nie udało się zdjąć ją w całosci, ale mogłem odchylić ją na tyle by zyskac w miarę swobodny dostęp do osłony żarówek ZWRÓĆCIE UWAGĘ ŻE BIEGNĄ PRZEZ OBUDOWĘ PRZEWODY (PO PRAWEJ STRONIE) dlatego nie trudziłem sie z dalszym wyciągnięciem osłony - odchyliłem i zabezpieczyłem hehe jednym ze śrubokrętów
- zapinka i próba zdjęcia osłony żarówek - tutaj też nie udało mi sie zdjąć ja całkowicie - ale może to i dobrze; sam nie wiem czy po prawej stronienie ma zatrzasków, w które później będe miał problem ją wpiąć - niemniej jednak udało mi się ją odchylić na tyle by uzyskać dostęp do żarówki
- wypiąłem też wiązkę przewodów zasilających - jest tam plastikowa opaska, którą trzeba tekko podważyć srubokrętem i przesunąć na bok - dalej wtyczka łatwo wychodzi
- zdjęcie wtyczki żarówki H7, odpięcie sprężynki i żarówka moja
- włożenie żarówki troszkę problematyczne - byle dotknięcie i wypada na zewnątrz - przy ustalaniu pozycji (dziubek kołnierza do góry) pomaga zaglądanie od zewnątrz w reflektor - dobrze widać czy żarówka "wpadła" na swoje miejsce
- zapięcie spręzynki i juuuu hehe - tutaj uważajcie; sprężynka lubi wypiąć sie mocowaniem od góry - mi wpadła w obudowę reflektora madafaka... dopiero kolega ze "zwinniejszymi palcami" potrafił ja wyjąć - ja straciłem dobrą godzinę kombinując drucikiem i próbując chwycic palcami (totalnie sie podrapałem) TAKŻE UWAŻAJCIE NA TĄ CHOLERNĄ SPRĘŻYNKĘ MOCUJĄCĄ ŻARÓWKĘ
- POMIJAJĄC FAKT NIESZCZĘSNEJ SPRĘŻYNKI pozostało mi złożyć wszystko z powrotem - wtyczka do H7, zapięcie osłony zarówek, wtyczka wiązki przewodów, obudowa akumulatora na wciski z powrotem na miejsce, akumulator, zabezpieczenie akumulatora (u mnie był dodatkowo kawałek gumy dociskający akumulator), centralka z bezpiecznikami skręcona śrubką, klemy + dwie śrubki na zabezpieczenie "plusa", osłona akumulatora i juuż.
Będę kontynuował ten sposób wymiany zarówki H7 - robota na pół godziny poza CHOLERNĄ SPRĘŻYNKĄ... Very Happy i modlę się o nieprzepalenie żarówki halogenowej świateł przeciwmgielnych- bo jak widziałem, w którym miejscu ją zamontowali... no chyba, że posty ze zdejmowaniem nadkola pomogą...
Powrót do góry
CyraXXX

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo JTD 115KM
Piwa: 11/2
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 15:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


zdejmowanie nadkola dużo prostsze i szybsze
problem ze sprężynką od strony nadkola nie istnieje
żarówka od przeciwmgielnych od strony nadkola jak na dłoni

także wykręcanie aku niepotrzebne.
_________________
Jazda STILO = jedna wielka niekończąca się przygoda Very Happy
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Ale nie piszesz nam niczego nowego?w sumie nie wiem po co ten referat, do tego mógłbyś stosować jakieś przerwy etc, bo sie tego czytać nie da..

co do drucika trzymającego żarówkę, ja to robię na "dwie łapy", jedną przytrzymuje żarówkę żeby nie spadała, a 2 zakładam drucik.. zajmuje to jakies 20 sekund..

ogłnie wymiana żarówki od kierowcy około 15 minut bo trzeba wyjąc akumulator od pasażera 5-10 bo trzeba namachać sioe klapką od lampoy zeby ja wyjąć a pózniej włożyć spowrotem..

od nadkola nie lubie bo trzeba podnosic samochód i tarzac sie po ziemi co zwłaszcza w zime fajne nie jest..
Powrót do góry
RR

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW 2003 115KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 17:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


CyraXXX napisał:
zdejmowanie nadkola dużo prostsze i szybsze
problem ze sprężynką od strony nadkola nie istnieje
żarówka od przeciwmgielnych od strony nadkola jak na dłoni

także wykręcanie aku niepotrzebne.


Musze wymienić kierunkowskaz (żarówka świeci już za jasno - pomarańczowa farba się łuszczy), mówisz, że od strony nadkola dostęp do przeciwmgielnego i kierunku jest bezproblemowy?
Powrót do góry
CyraXXX

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo JTD 115KM
Piwa: 11/2
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


zaki1989 napisał:
od nadkola nie lubie bo trzeba podnosic samochód


nie trzeba podnosić.
6 wkrętów i po sprawie.

@RR
wymieniałem kiedyś na raz mijania i przeciwmgielne
do przeciwmgielnego lepszy dostęp.
_________________
Jazda STILO = jedna wielka niekończąca się przygoda Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 18:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomolak

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ozorków
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


zaki1989 napisał:
Ale nie piszesz nam niczego nowego?w sumie nie wiem po co ten referat, do tego mógłbyś stosować jakieś przerwy etc, bo sie tego czytać nie da..

co do drucika trzymającego żarówkę, ja to robię na "dwie łapy", jedną przytrzymuje żarówkę żeby nie spadała, a 2 zakładam drucik.. zajmuje to jakies 20 sekund..

ogłnie wymiana żarówki od kierowcy około 15 minut bo trzeba wyjąc akumulator od pasażera 5-10 bo trzeba namachać sioe klapką od lampoy zeby ja wyjąć a pózniej włożyć spowrotem..

od nadkola nie lubie bo trzeba podnosic samochód i tarzac sie po ziemi co zwłaszcza w zime fajne nie jest..


Faktycznie nic nowego - jak wiele podobnych postów - dla mnie każdy wnosi coś nowego; może się komus ta wiedza przyda

Referat dlatego, że dla mnie totalnego lajkonika samochodowego napisanie wyjmij akumulator i będziesz miał dostęp po prostu czasem nie wystarcza

Drucik blokujący żarówke był dla mnie zaskoczeniem - że spadł i do tego do środka reflektora a nie na podłogę garażu - j/w może ta wiedza ...

Robię już przerwy Very Happy

Pozdrawiam
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


kolega był bardzo podekscytowany i pewnie dlatego napisał ten post, jako że jest "młodym" miłośnikiem fiata stilo chciał się pochwalić swoim sukcesem (pisał jednym tchem i nie robił przerw) Laughing Laughing Laughing

Ostatnio zmieniony przez jarson190 dnia Pon 24 Sty 2011, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gucioo21

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Stilo MW JTD 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


A ja dałem rade wymienić żarówke od kierowcy bez demontażu osłony akumulatora (i samego akumulatora) ani bez demontażu nadkola.
Do tego użyłem :
- Obu rąk (każda niezależnie operująca) - lewa ręka wbita na stałe od lewej strony pomiędzy osłone akumulatora a lampe
- Długi śrubokręt (cienki).

Zajęło to 20 minut (z tego najdłużej odpięcie przepalonej).

Wady
- dość mocno podrapana lewa ręka
- Przepalona zarówka spadła na sam dół (i pewnie gdzieś wypadła w czesie jazdy). Ot zagapiłem się.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


nie to żebym się czepiał-każdy ma swój sposób wymiany żarówek - ale w 20 min to ja wymieniam w 2 lampach i za każdym razem ściągam koła i nadkola
pozdrawiam Mr. Green
Powrót do góry
QBA85

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Stilo, A-Clasa
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


A ja się podczepię pod temat.

Wymieniłem żarówkę od świateł mijania po lewej stronie (od kierowcy) i w nocy zauważyłem że świeci dużo wyżej niż ta co tam była wcześniej i ta po prawej stronie Shocked czym to może być spowodowane?? dodam jeszcze że dziś się do niej znów dobrałem i okazało się że jest wszytko ok z tą żarówką - poprawnie założona. ale żeby tego było mało przestała mi teraz działać regulacja świateł (obu) a z okolic lampy wydobywa się dość dziwne i głośne buczenie, tak jakby to ten silniczek od lamp. co o tym wszystkim myślicie??
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


No właśnie. Pchanie rąk w tą ciasną szczeline powoduje zablokowanie się ruchomej części (klosza) w jednej pozycji. Silniczek chce wrócić na swoje miejsce ale nie daje rady bo jest zablokowany. W ten sposób zostaje zerwany plasikowy gwint w mechaniżmie regulacji i nadaje się on do wymiany. Stosowałem już wszystkie metody wymiany żarowki z tej strony i najbardziej pasuje mi popuszczenie zderzaka i wyciągnięcie całej lampy. Roboty na 40 minut i pewność że wszystko jest tak jak trzeba.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


jarson190 napisał:
nie to żebym się czepiał-każdy ma swój sposób wymiany żarówek - ale w 20 min to ja wymieniam w 2 lampach i za każdym razem ściągam koła i nadkola
pozdrawiam Mr. Green



To wymień u mnie w 20 min chociaż jedną z żarówek w reflektorze, to zapłacę jak w ASO, ćwierć tys za tą robotę Smile. Jak nie dasz rady w tym czasie to robisz gratis Very Happy.

Ksenon + 2.4 wiąże się ze wszystkim co już tutaj napisano plus zdejmowanie zderzaka. Na dodatek, jak juz dostaniemy lampkę na stół i ją otworzymy w celu wymiany tego co uległo zużyciu, otwieramy szeroko oczy i myślimy co dalej z tym robić a przede wszystkim jak Smile.




Na szczęście żarniki D2R są chyba bardziej długowieczne jak cały samochód i przez ostatnie cztery lata nie musiałem ich wymieniać, czego nie można powiedzieć pozycyjnych.

PS
Jako ciekawostkę podam ceny ASO za w/w usługę.

- wymiana jednego żarnika 250 brutto
- koszt jednego żarnika 750 brutto

Suma: 2000zł

Przy wymianie pozycyjnych koszt spada do 540zł.

Jak dzwoniłem do kilku ASO to mi kazali siadać, przed podaniem ceny.
A jeden mi powiedział, że po co przepłacać, on ma cały zestaw HIDów H7 i mi go zamontuje w całkowitej cenie 400zł Very Happy (W ASO!!)
Ciekawe gdzie chciał powtykać te żarówko - żarniki H7.
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


adas7 napisał:

PS
Jako ciekawostkę podam ceny ASO za w/w usługę.

- wymiana jednego żarnika 250 brutto
- koszt jednego żarnika 750 brutto

Suma: 2000zł

Przy wymianie pozycyjnych koszt spada do 540zł.

Jak dzwoniłem do kilku ASO to mi kazali siadać, przed podaniem ceny.
A jeden mi powiedział, że po co przepłacać, on ma cały zestaw HIDów H7 i mi go zamontuje w całkowitej cenie 400zł Very Happy (W ASO!!)
Ciekawe gdzie chciał powtykać te żarówko - żarniki H7.


powycinaja ci kable i zamontuja na super-gluta Smile

swoja droga - niedawno w sluzbowym focusie padl mi 1 zarnik
podjechalem do 2 czy 3 "ASO" i wolali wlasnie ok 700 - 800zl... poszukalismy ze znajomymi po sklepach i okazalo sie.... ze jak zwykle aso jest cholernie drogie Razz
Powrót do góry
fteller

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


adas7 napisał:

To wymień u mnie w 20 min chociaż jedną z żarówek w reflektorze, to zapłacę jak w ASO, ćwierć tys za tą robotę Smile. Jak nie dasz rady w tym czasie to robisz gratis Very Happy.


Ja nie dalej jak dwa tygodnie temu wymieniałem jarzniki w BMW X5. Wcale nie są takie długowieczne (D2S). Po przejechaniu 250kkm są do wymiany. Producent podaje żywotność na poziomie 3000 godzin, co daje - po przeliczeniu - około 80kkm. Po tym czasie jasność spada do 70% wartości podstawowej i to kwalifikuje je już do wymiany. Strach się bać, jak spadła jasność po 250kkm, ale po wymianie jest znacznie jaśniej Smile

Wymiana:
Zdjęcie zderzaka, wymontowanie całej lampy. Później wyjęcie zapłonnika i lampka na wierzchu:)

W ASO: 1900zł z robocizną.
Ja zrobiłem za 2x120zł (jarzniki GE) = 240zł plus dwie godzinki roboty.

Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
Adrianowro

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Ja miałem przygodę - podczas przeglądu - okazało się że jeden z przednich migaczy ,świeci juz na białawo.
Facet do mnie - Pan se wymieni i podejdzie to Panu podbije ( ostatni dzień przeglądu )
Na dodatek byłem z dzieciakiem ( 7 miesięcy ) no to dawaj do Aso
Koszt z żarówką 35 zeta - z racji że nie zapłaciłem jeszcze kasy na wczęsniejszym przegladzie to zrobiłem to powtórnie już w Aso ( koszt taki sam) a facet przynajmniej mi powiedizał że łączniki się kończą i trzeba wymienić Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System