Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
quest

Dyskutant



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 92

Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), na wypasie '02r
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 00:49
Temat postu:

Jakie wtryski.


Witam
Ponoć w moim Stilo 1,9 JTD 115km mam walnięty jeden wtrysk (pompo wtrysk)
objawy są następujące, auto odpala, ale nie tak jak kiedyś, wyrażnie jest słabsze, podczas ostrego przyspieszenia, czuć takie stopniowe delikatne dławienie silnika, szarpnięcia, podobnie podczas jazdy na małych obrotach.

Mam pytanie czy te wtryski w moim silniku wszystkie są takie same, czy są różne, pytam, bo będę musiał kupić gdzieś jakiś używany.
Nie pytałem w sklepie, ale nowe pewnie kosztuja kupe kasy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 01:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Proszę bardzo tu masz link do magicznej strony z programem EPER i znajdź ten wtryskiwacz, skopiuj nr katalogowy i szukaj zamiennika.

Link:
EPER - Katalog Części Fiat

Pozdrawiam
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:32
Temat postu:

Re: Wtryski w JTD


W tym aucie nie ma czegoś takiego:
quest napisał:
...(pompo wtrysk)
. ...

Sam to zdiagnozowałeś? - bez podpięcia komputera wymienianie w ciemno elementów, szczególnie wtryskiwaczy (po wymianie trzeba je zgrać w ECU) to tylko wyrzucanie pieniędzy...
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


dziwne to Twoje stilo,

mi się wydawało, że stilo ma wtryski nie pompowtryski Laughing

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
tjsz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Było: CC700, 1997/1998, AISAN, PUNTO 1.1 S 1998r., Ford Mondeo MK2 1,8TD 1999. Obecnie STILO 1,9JTD MW 115KM 2003R
Piwa: 16/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


To nie jest ani pompowtrysk (byly tylko w TDI VW i to w pierwszych), ani wtryskiwacz.
MEchanik z ASO powiedzial mi ze naszych autach sa wtryski elektroniczne. I po czesci ma racje. Bo wtryskiwacz jak wtryskiwacz, ale to elektronika do ktorej jest podlaczony steruje calym procesem wtrysku Wink
_________________
Pozdrawiam:

TOmcio
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


tjsz napisał:
...MEchanik z ASO powiedzial mi ze naszych autach sa wtryski elektroniczne. ...

Może wytryski - mechanik niech się poduczy - patrz pozycja nr 6
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD_COD=192&COUNTRY=023&GRP_COD=102&CAT_COD=2V&SBMK=F&DRIVE=D&MAKE=F&COMM_MODEL=STI&ALL_FIG=0&LANGUAGE=6&PREVIOUS_KEY=PARTDRAWDATA&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=6&WINDOW_ID=1&SGRP_COD=26&SGS_COD=40&DRW_NUM=2
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
tjsz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Było: CC700, 1997/1998, AISAN, PUNTO 1.1 S 1998r., Ford Mondeo MK2 1,8TD 1999. Obecnie STILO 1,9JTD MW 115KM 2003R
Piwa: 16/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 11:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Fakt - mechanicy z aso to czest podworkowe robole Wink.
Ale cos w tym jest. Wtryskiwacz zwykly to ja mialem rok temu w Mondeo MK2 1.8TD. Otwieral sie wtedy jak pompa dala mu cisnienie odpowiednie.
A tutaj (w JTD) jest jednak troszke inaczej Wink. Wiec ta elektronika cos w sobie ma Wink

EDIT:
W tym eperze to wskazujesz wtryski do Benzyny??!! a autor ma jednak JTD
_________________
Pozdrawiam:

TOmcio
Powrót do góry
gadu-gadu
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 13:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


możesz mieć walniętą końcówkę wtryskiwacza (leje) i po podłączeniu komp nic ci nie pokaże, ktoś na forum opisywał metodę przelewową aby to sprawdzić ew sprawdzenie na stanowisku w serwisie gdzie robią takie rzeczy ale z tego co słyszałem to za sprawdzenie 1 szt. wołają ok 100-150zł tyle co jedna końcówka Crying or Very sad jak zdiagnozujesz który wtryskiwacz leje to odkręć samą końcówkę klucz 15 i imadło spisz numer i szukaj

jak znajdziesz przyczynę to napisz co i jak Rolling Eyes
Powrót do góry
franky

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg, Sandomierz, Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 5D 1,9JTD115 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 15:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Co do rodzaju wtryskiwacza w Stilo to jest to wtryskiwacz elektromagnetyczny. Elektromagnetyczny dlatego iż jego otwarcie następuje w wyniku podniesienia iglicy przez siłę magnetyczną indukowaną przez cewkę wtryskiwacza, która sterowana jest przez impulsy elektryczne ze sterownika. W systemach Common Rail stosowane są również wtryskiwacz piezoelektryczne gdzie zamiast cewki jest stos piezoelektryczny.

Co do prób własnej ingerencji stanowczo ODRADZAM. Dzisiejsze wtryskiwacze czy nawet te sprzed 10 lat to już na tyle zaawansowana technologia że nie ma szans na własną rękę tego naprawić. To nie są wtryski jednosprężynowe jak na początku lat 90-tych. Przed erą CR to pompa wtryskowa była za wszystko odpowiedzialna i to ona była elementem najbardziej skomplikowanym i drogim, wtryskiwacze miały prostą budowę. Teraz jest odwrotnie, pompa CR ma tylko wytwarzać i utrzymywać odpowiednie ciśnienie w układzie natomiast cała komplikacja i odpowiedzialność przeszła na wtryskiwacze, stąd są one takie drogie gdyż wykonane z niezwykłą precyzją i dokładnością.

Do prawidłowej diagnostyki i naprawy wtryskiwaczy CR potrzebny jest sprzęt warty kilkaset tysięcy złotych plus człowiek który naprawdę zna się na rzeczy. W takim wtryskiwaczy jak w Stilo jest 3 punkty regulacyjne w których grubości podkładek regulacyjnych szeregowane co 0,01mm. Zmiana końcówki to konieczność wyregulowania wtryskiwacza na odpowiednim sprzęcie a samo dokręcenie nakrętki wtryskiwacza składa się z kilku faz w których stosuję się różne momenty i kąty. Jest jeszcze sprawa czystości, tak precyzyjne elementy wymagają odpowiednich warunków, prawie sterylnych. Dlatego właśnie zajmują się tym wyspecjalizowane serwisy i trochę to kosztuje ze względu na koszty sprzętu i narzędzi by taki wtrysk poprawnie zdiagnozować i naprawić. Takie są właśnie koszty zmniejszenie emisji CO2 i tego że diesle 1.9 mają po 190KM (np. Lancia 1.9 MultiJet TwinTurbo). Niezawodność diesla już nie jest tak oczywista.

Co do problemu kolegi quest. Radzę udać się do specjalistycznego serwisu w zakresie układów wtryskowych CR. W Stilo są wtryskiwacze Bosch, rok 2002 to prawdopodobnie nr. Bosch 0445110119 ale najlepiej zdjąć pokrywę silnika i sczytać z czarnej, plastikowej cewki wtryskiwacza. Znając ten numer można się dowiedzieć jaka powinna być końcówka. Jakby coś pisać na priv moge sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jeżeli chodzi o końcówki wtrysku to najlepiej oryginał Bosch a jeżeli zamiennik to ewentualnie Firad (produkowane przez Włochów we Włoszech, naprawdę okay), nic innego nie znam i nie polecam ale jest sporo chińskich podróbek na które trzeba uważać. Mimo wszystko w tym zakresie nie polecam działań na własną rękę, samemu można sobie wymienić olej, klocki czy tarcze hamulcowe, zmienić wahacz czy poduszkę pod skrzynią ale nie ma możliwości naprawy takiego wtryskiwacza. W ekstremalnym przypadku lejący w wyniku awarii czy złej regulacji wtryskiwacz może wypalić tłok, który może porysować cylinder i silnik praktycznie do wymiany, a przynajmniej blok silnika.

Postraszyłem, postraszyłem ale niestety taka prawda. Coraz większy stopień komplikacji urządzeń wyklucza samodzielne naprawy. Takie czasy. Pozostaje jeździć na dobrym paliwie, od czasu do czasu wlać jakiś dobry środek przeczyszczający układ, zmieniać w miarę często filtra paliwa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


te końcówki są proste jak budowa cepa, rozkręcałem swoje i żadnych podkładek tam nie ma, nie są w żaden sposób regulowane , "regulacja" jest elektroniczna, komputer w zależności od zapotrzebowania reguluje ilością wtryśnięć, dawką paliwa jaką ma wtrysnąć wtryskiwacz do komory spalania(elektroniczna górna część wtryskiwacza)
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 17:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


tjsz napisał:
..
W tym eperze to wskazujesz wtryski do Benzyny??!! a autor ma jednak JTD

Silniki M40 ,M45 ,M50 to JTD
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
grzehu84

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Fiat Stilo, hatchback, JTD 1,9, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


czyli sam spokojnie mogę rozkręcić i skręcić wtryski??
chyba nie bardzo...
Powrót do góry
gadu-gadu
franky

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg, Sandomierz, Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 5D 1,9JTD115 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


jarson190 napisał:
te końcówki są proste jak budowa cepa, rozkręcałem swoje i żadnych podkładek tam nie ma, nie są w żaden sposób regulowane , "regulacja" jest elektroniczna, komputer w zależności od zapotrzebowania reguluje ilością wtryśnięć, dawką paliwa jaką ma wtrysnąć wtryskiwacz do komory spalania(elektroniczna górna część wtryskiwacza)


Sama końcówka owszem to tylko korpus z otworkami i trzpień tylko chodzi o to co jest powyżej. W poprzednim poście chciałem ukazać stopień dokładności i skomplikowanej naprawy takiego wtrysku.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-02/43720478.jpg

Pozycje 8, 16, 18, 23, 25 to elementy regulacyjne z których w praktyce reguluje się w trzech miejscach. Jeżeli ktoś zbyt mocno lub niedostatecznie dokręci rozpylacz wtedy wszystkie elementy obniżają się lub podwyższają i cały ten precyzyjny układ nie działa optymalnie. Bosch zaleca wymianę nakrętki przy każdej naprawie gdyż jest ona dokręcana dużym momentem praktycznie do granicy plastyczności materiału. Trzeba odróżnić regulację od sterowania, sterowanie wtryskiwacza owszem jest elektroniczne. Komputer nie reguluje a jedynie może wprowadzić niewielką korekcję której wielkość po podpięciu diagnoskopu mówi o odchyłce dawki od dawki teoretycznej. Te odchyłki są bardzo niewielkie. Nowsze wtryskiwacze już wychodząc z fabryki są klasyfikowane w zależności od odchyłki dawki i na auto można montować tylko komplet wtryskiwaczy z tej samej klasyfikacji. Komputer steruje tylko czasem wtrysku a nie ilością, ilość jest obliczana w komputerze w zależności od bardzo wielu czynników jak moment obrotowy czy ciśnienie doładowania. Wtrysk paliwa składa się z kilku faz, których ilość i długość jest sterowana przez komputer. Wszystkie te wielkości to milisekundy (czas wtrysku 1-2ms) i mikrolitry (dawka wtrysku 1-50 mikrolitrów) stąd naprawdę naprawa tego układu to nie jest prosty temat. Awarie wtryskiwaczy to nie tylko lejąca końcówka. Jeżeli kolega sam zmieniał końcówkę okay, mogło się udać ale wielce prawdopodobne że nie pracuje ona jak powinna, mimo iż auto jeździ.

grzehu84 napisał:
czyli sam spokojnie mogę rozkręcić i skręcić wtryski??
chyba nie bardzo...


Każdy jest panem swojego auta więc zrobi co tylko zachce, ja znając trochę temat nie radzę.[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Kolego Quest jakie masz wtryskiwacze? Te 0 445 110 119? To masz kupic takie same. Kupisz uzywki od 80zl za szt. cały wtryskiwacz. Rozpylacze masz tam takie (Bosch DSLA 144P ). Najlepiej sprawdzic domowym sposobem wtryskiwacze, zapalajac auto na pare minut, pozniej wyjmowac po jednym wtryskiwaczu, ktory jest mokry-to szmelc. Dobry bedzie suchy i lekko okopcony. Na 4 wtryskiwacze co kupiłem ,2 lały(za całosc dalem 300zl). Jak koledzy wyzej , koncówke b.latwo wymienic. Dobre imadło ,klucz '15". Wyjac wtrysk, imbus "10" , plaski "14".Szukam nowych koncówek po kraju , obzwoniłem pól polski i lipa. Tego typu nie mają???Oferuja caly wtryskiwacz za 600zl/szt.!!!Profesjonalna "regeneracja" z wymiana rozpylacza do 300zl. U mnie po wymianie 2 koncówek , nie to auto , kopci minimalnie , spalanie w normie,podskoczyła dynamika reszta bez zmian. Jak bys namierzył gdzie te koncówki , daj namiary(PW) chetnie kupie.U mnie miałem tak,ze po nocy bez samostartu nie chciał zapalac, a teraz pali cacy. Pozdrawiam. :wink:Ps. Kolega Franky ,oczywiscie ma 100% racji , a jak chce ktos troche pomajsterkować, to prosze.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie wtryski.


Sama końcówka owszem to tylko korpus z otworkami i trzpień tylko chodzi o to co jest powyżej. W poprzednim poście chciałem ukazać stopień dokładności i skomplikowanej naprawy takiego wtrysku.



o tym właśnie pisałem( samej końcówce)do elektroniki broń boże się nie dotykam

Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System