Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakub77

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Stilo 1.9jtd Multiwagon '03
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 20:10
Temat postu:

Czujnik położenia wału


Witam wszystkich. Mam problem ze stilakiem - nie można go odpalić. Po podpięciu pod kompa wyskakuje błąd synchronizacji wału a wałka rozrządu (słowa mechanika). Teraz pytanie laika (jestem w trakcie zamawiania części): czy 'czujnik położenia wału' a 'nadajnik wału' to to samo?
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Pełna nazwa to Nadajnik impulsów wału korbowego, co oznacza równocześnie, że określa w jakim położeniu znajduje się wał, więc teoretycznie jest to to samo, tylko różnie nazywane, jeśli się mylę to niech ktoś poprawi, ale wątpie Smile
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


zmień mechanika , brak synchronizacji - zgodności czyli sygnał z czujnika obrotów wału nie pokrywa się z sygnałem fazy - czyli czujnika obrotów wałka rozrządu , pierwsza czynność to odczytanie na kompie czy obydwa sygnały są odczytywane przez centrale wtrysku jeśli tak to należy sprawdzić zgodność ustawienia rozrządu , przestawienie rozrządu nawet o jeden ząbek spowoduje zgłoszenie przez centralkę wtrysku błędu brak synchronizacji czujnika obrotów wału z czujnikiem fazy wałka rozrządu .
Powrót do góry
skype status
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Nie wdając sie w polemike z kol. Czarczarem, przeskok paska np. o jeden zabek nie spowoduje wyskoczenia błedu z centralki , takie auto bedzie chodzic tylko (dziwnie). Miałem przypadki, ze goscie jezdzili na przestawionym rozrzadzie nie wiedzac o tym!!! .Czujnik połozenia wału, jak nazwa wskazuje.informuje o polozeniu walu korbowego oraz funkcji obrotomierza, czujnik polozenia wałka rozrzadu informuje centralke o polozeniu walka rozrzadu ,otwarcia zaworów itd.Po zapaleniu silnika mozna odłaczyc kostkę od czujnka walka rozrzadu (kolo pompy CR) i silnik chodzi dalej.Kto nie wierzy -moze sprawdzic.! Natomiast na rozłaczonej nie zapali i wyskoczy (engine fault). Kolega wyzej ma problem z czujnikiem połozenia wału( ten kolo rozrusznika ) ,sam moze wymienic(120 zeta nowy), a za robote z zoną do kawiarni ... Laughing Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


tak jak opisałeś na odpalonym można wypiąć kostkę i silnik nie zgaśnie , natomiast z wypiętą kostką nie zapali , czy wiesz dla czego ? , bo jak silnik już pracuje to czujnik fazy jest centralce do niczego nie potrzebny , natomiast w trakcie odpalania centralka pobiera sygnał z czujnika fazy w celu określenia na którym cylindrze należy zacząć cykl pracy silnika , dodatkowo przestawienie rozrządu spowoduje przestawienie zgodności tych sygnałów co jest zgłaszane przez centralę wtrysku jako usterka zgodność faz , w silnikach 2.3 i 3.0 przestawienie o jeden ząbek skutkuje brakiem możliwości odpalenia silnika , natomiast w silnikach 1.9 przestawienie nawet o dwa zęby spowoduje tylko zgłoszenie błędu , natomiast silnik da się uruchomić .natomiast co jest powodem zgłoszenia tego błędu to diagnosta powinien to określić czy to usterka czujnika obrotów wału czy czujnika fazy czy przestawiony rozrząd , tez stawiam na czujnik obrotów wału ale reszty przyczyn nie należy wykluczać
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Miło posłuchać profesjonalistów, pozdrawiam. Embarassed
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
kinio37

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 jtd 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


U mnie też nie chciał czasami odpalać, po podłączeniu do FES był wyraźny komunikat RMP SENSOR FAILURE- błąd czujnika połozenia wału korbowego.
Wymiana załatwiła problem, na necie znalazłem za ok 90zł. Trochę ciężki dostęp do górnej wtyczki trzeba zdjąć dolną i prawą osłonę.
Powrót do góry
jakub77

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Stilo 1.9jtd Multiwagon '03
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 00:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Witam ponownie, problem rozwiązany. Przypadłość podobno dosyć rzadka, a u mnie się zdarzyła - padły obydwa czujniki - wału korbowego i rozrządu, już są wymienione i stilak odpala jak 'młody bóg'. Mam nadzieję że teraz wszystko już będzie OK. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Powrót do góry
Bibek83

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Hejka a gdzie dostać najtaniej ten czujnik bo w ASO i IC oraz IP chcą dużo za dużo a piszecie że kupiliście za 120zł
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


duzo za dużo to kosztuje czujnik faz rozrządu czy jakoś tak w stosunku do czujnika położenia wału i kosci on koło 230 - 260 PLN. Czujnik położenia wału kosztował w ASO ok 108 złotych cena na 2007 rok. Kolega namawiał że taniej mi załatwi niż w ASO a wyszło z "taniego" sklepu 115 PLN.
Dopytaj się dokładnie czy aby na pewno rozmawiacie o tym samym Smile tzn o tym samym czujniku (taka jakby rurka z kabelkiem z boku - czujnik halla)
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


hej ale silnik zawsze zaczyna prace od tego samego cylindra.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Bibek83

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


teraz to mnie zaskoczyłeś moge podać jego numer fabryczny 46522739 i znajduje się on na górze koło wariatora.to chyba chodźi o czujnik faz rozrządu bo w ASO chca 460zł za niego.Ale jestem pewien że chłop powiedział o czujniku położenia wał,a wał faktycznie znajduje sie na dole a w eperze po tym numerze części pokazuje że jest on z góry.Ale za 260zł tez go chętnie kupie jeśli macie dojscie
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Czujnik położenia wału faktycznie znajduje się koło rozrusznika (od strony grodzi) cena którą podałem to wartość przybliżona z 2007 roku bo wtedy trapił mnie problem loose connection i zonki z uwalonym czujnikiem. zapomniałem dodać że na początku w ASO gośc próbował mi wcisnąć właśnie czujnik faz rozrządu.
Ile teraz kosztuje czujnik - tego nie wiem bo już nigdy nie mialem z tym problemów.
Powrót do góry
guzik23

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Witam
Też mam bład p0340 ale w benzynie, jednak wymiana czujnika położenia wałka rozrządu nic nie daje. Czy możliwe jest takie przestawienie rozrządu że wykrywa to czujnik a nie powoduje uszkodzenia silnika albo jego złej pracy?
Ogólnie przyspiesza normalnie, na wolnych obrotach czasem faluje i czasem nie schodzi prawidłowo z obrotów tylko z opóźnieniem. Długo też trzeba kręcić rozrusznikiem zanim zapali.
Powrót do góry
skalim1

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Jak sprawdzić czy czujnik położenia wału jest OK? Mam problem z odpalaniem gdy silnik stoi z 24h nieużywany...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System