Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Przegub wewnętrzny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturrro

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 14:44
Temat postu:

Przegub wewnętrzny


Hej!

Sprawa przegubu wewnętrznego pojawiała się wielokrotnie, ale żeby doprecyzować, mam takie pytanie:

Padł mi przegub wewnętrzny lewy (objawy: drgania nadwozia gdy samochód jest bardzo obciążony - 4 osoby + bagaż, na autostradze, nasilają sie przy łukach w prawo). Mechanik stwierdził, że trzeba wymienić calą półoś, bo fiat nie oferuje poszczególnych części zamiennych - cena: koło 1000zl. Sporo. Dostępne są same krzyżaki, np tu:
http://www.fiat-lancia-alfa.pl/krzyzak-opaski-zestaw-fiat-stilo-1-9-jtd.html,
mechanik twierdzi jednak, że to bez sensu, bo kielich może być też wyrobiony (przegubu nie rozbierał) i że najlepiej wymienić całą półoś. Czy rzeczywiscie tak jest? Czy wystarczy wymienić krzyżak (na allegro nawet po 100zl) czy bez wymiany kielicha to bez sensu?

Druga sprawa - w Stilo wymienia się cały wahacz czy jest on rozbieralny i można wymienić zużyte tuleje/sworznie (o ile jest to opłacalne), cena nowego na przód to 250zl.

P.S. Mogłem użyć niefachowych nazw części, nie jestem specjalista:)

Dzięki i pozdrawiam,
Artur
Powrót do góry
RR

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW 2003 115KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 15:04
Temat postu:

Re: Przegub wewnętrzny


arturrro napisał:
Hej!

Sprawa przegubu wewnętrznego pojawiała się wielokrotnie, ale żeby doprecyzować, mam takie pytanie:

Padł mi przegub wewnętrzny lewy (objawy: drgania nadwozia gdy samochód jest bardzo obciążony - 4 osoby + bagaż, na autostradze, nasilają sie przy łukach w prawo). Mechanik stwierdził, że trzeba wymienić calą półoś, bo fiat nie oferuje poszczególnych części zamiennych - cena: koło 1000zl. Sporo. Dostępne są same krzyżaki, np tu:
http://www.fiat-lancia-alfa.pl/krzyzak-opaski-zestaw-fiat-stilo-1-9-jtd.html,
mechanik twierdzi jednak, że to bez sensu, bo kielich może być też wyrobiony (przegubu nie rozbierał) i że najlepiej wymienić całą półoś.


Miałem kilka miesięcy temu problem z prawą półosią - objawy te same, oczywiście przy skręcaniu w lewo. Za nową półoś z wymianą liczyli sobie około 1100 zł, regeneracja kosztowała mnie 600 zł. Nie wiem jak będzie z trwałością, ale po przejechaniu 3kkm jest ok.
Musisz wiedzieć, że są dwa rodzaje półosi - krzyżak i homokinetyczna (chyba coś takiego) i jak wyczytałem na forum żeby dowiedzieć się jaką masz musisz po prostu rozebrać auto Smile - po VINie nie poznasz, ktoś pisał nawet, że czasem lewy przegub jest inny a prawy inny ("fiat montował co akurat miał po ręką"), chociaż mi się w to nie chce wierzyć. Nawet jak masz krzyżaka to tych krzyżaków jest też kilka rodzajów - różnią się np. ilością zębów na wieloklinie.
Generalnie moim zdaniem małe są szanse by wymiana samego krzyżaka pomogła ...
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 15:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przegub wewnętrzny


nie przerabiałem tego w stilonie, ale ........ przegub homokinetyczny i przegub krzyżakowy to dwie zupełnie różne konstrukcje. Dawniej w autach na półosi napędowej znajdowały się dwa przeguby - od strony mech różnicowego ( skrzyni) homokinetyczny, a od strony koła krzyżakowy - pewnie i tak jest w stilonie

ps. moja oczywista pomyłka : homokin. przy kole, krzyżakowy przy skrzyni. sorki


Ostatnio zmieniony przez bosforus dnia Sob 19 Lut 2011, 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 15:46
Temat postu:

Re: Przegub wewnętrzny


arturrro napisał:
Druga sprawa - w Stilo wymienia się cały wahacz czy jest on rozbieralny i można wymienić zużyte tuleje/sworznie (o ile jest to opłacalne), cena nowego na przód to 250zl.

Jak najbardziej są dostępne zarówno sworznie jak i tuleje, bardziej moim zdaniem w wypadku, kiedy nie chcemy(nie mamy kasy) wymieniać całych wahaczy opłaca się kupić dobre tuleje i sworznie np. febi, lemforder czy trw albo moog niż nowe wahacze FAST. To najgorsze badziewie pod slońcem. Założyłem je we wrześniu a dziś mam tylne tuleje w nich do wymiany. Nie wiem czy z 3 tys km na nich zrobiłem... Teraz właśnie zamawiam tuleje, potem demontaż wahaczy na kanale, wizyta u zaprzyjaźnionego mechanika by wybić stare tuleje na prasie i wtłoczyć nowe a potem montaż regenerowanych wahaczy.
_________________
Wszelkie opinie zawarte w tym poście są prywatnymi opiniami autora, powstałymi nieraz nie do końca świadomie.
Moderatorzy forum nie ponoszą więc odpowiedzialności za treści w nich zawarte.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 20:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przegub wewnętrzny


w oryginalnych wahaczach można wymienić tylko same tuleje sworzeń jest nie wymienialny, na allegro można spotkać wahacze blaszane które mają możliwość wymiany sworznia pasują one bodajże od rocznika 2004(5) otwory na tulejach są większe także jeżeli masz auto z np. roku 2002 to przy takim wahaczu trzeba jeszcze wymienić tuleje Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 20:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Feler

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: STILO 1.9 JTD, 115KM, MW-2003
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 20 Lut 2011, 09:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Przegub wewnętrzny


Witam.
Kolego ja wymieniałem sam krzyżak jakieś 10 kkm i wszystko gra. Ten kielich nie jest tak łatwo uszkodzić. Szybciej pada właśnie ten krzyżak. Pamiętaj jeszcze o odpowiednim smarze. Nie może to być smar grafitowy.
Ja użyłem tutela mr2.
Proponuje wyciągnąć półos i sprawdzić jej stan. Szkoda wyrzucać kupę pieniędzy skoro nie ma takiej potrzeby.
W którymś z postow to już opisywałem. Poszukaj.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System