Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakub77

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Stilo 1.9jtd Multiwagon '03
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 20:10
Temat postu:

Czujnik położenia wału


Witam wszystkich. Mam problem ze stilakiem - nie można go odpalić. Po podpięciu pod kompa wyskakuje błąd synchronizacji wału a wałka rozrządu (słowa mechanika). Teraz pytanie laika (jestem w trakcie zamawiania części): czy 'czujnik położenia wału' a 'nadajnik wału' to to samo?
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Pełna nazwa to Nadajnik impulsów wału korbowego, co oznacza równocześnie, że określa w jakim położeniu znajduje się wał, więc teoretycznie jest to to samo, tylko różnie nazywane, jeśli się mylę to niech ktoś poprawi, ale wątpie Smile
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


zmień mechanika , brak synchronizacji - zgodności czyli sygnał z czujnika obrotów wału nie pokrywa się z sygnałem fazy - czyli czujnika obrotów wałka rozrządu , pierwsza czynność to odczytanie na kompie czy obydwa sygnały są odczytywane przez centrale wtrysku jeśli tak to należy sprawdzić zgodność ustawienia rozrządu , przestawienie rozrządu nawet o jeden ząbek spowoduje zgłoszenie przez centralkę wtrysku błędu brak synchronizacji czujnika obrotów wału z czujnikiem fazy wałka rozrządu .
Powrót do góry
skype status
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Nie wdając sie w polemike z kol. Czarczarem, przeskok paska np. o jeden zabek nie spowoduje wyskoczenia błedu z centralki , takie auto bedzie chodzic tylko (dziwnie). Miałem przypadki, ze goscie jezdzili na przestawionym rozrzadzie nie wiedzac o tym!!! .Czujnik połozenia wału, jak nazwa wskazuje.informuje o polozeniu walu korbowego oraz funkcji obrotomierza, czujnik polozenia wałka rozrzadu informuje centralke o polozeniu walka rozrzadu ,otwarcia zaworów itd.Po zapaleniu silnika mozna odłaczyc kostkę od czujnka walka rozrzadu (kolo pompy CR) i silnik chodzi dalej.Kto nie wierzy -moze sprawdzic.! Natomiast na rozłaczonej nie zapali i wyskoczy (engine fault). Kolega wyzej ma problem z czujnikiem połozenia wału( ten kolo rozrusznika ) ,sam moze wymienic(120 zeta nowy), a za robote z zoną do kawiarni ... Laughing Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


tak jak opisałeś na odpalonym można wypiąć kostkę i silnik nie zgaśnie , natomiast z wypiętą kostką nie zapali , czy wiesz dla czego ? , bo jak silnik już pracuje to czujnik fazy jest centralce do niczego nie potrzebny , natomiast w trakcie odpalania centralka pobiera sygnał z czujnika fazy w celu określenia na którym cylindrze należy zacząć cykl pracy silnika , dodatkowo przestawienie rozrządu spowoduje przestawienie zgodności tych sygnałów co jest zgłaszane przez centralę wtrysku jako usterka zgodność faz , w silnikach 2.3 i 3.0 przestawienie o jeden ząbek skutkuje brakiem możliwości odpalenia silnika , natomiast w silnikach 1.9 przestawienie nawet o dwa zęby spowoduje tylko zgłoszenie błędu , natomiast silnik da się uruchomić .natomiast co jest powodem zgłoszenia tego błędu to diagnosta powinien to określić czy to usterka czujnika obrotów wału czy czujnika fazy czy przestawiony rozrząd , tez stawiam na czujnik obrotów wału ale reszty przyczyn nie należy wykluczać
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Miło posłuchać profesjonalistów, pozdrawiam. Embarassed
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
kinio37

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 jtd 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


U mnie też nie chciał czasami odpalać, po podłączeniu do FES był wyraźny komunikat RMP SENSOR FAILURE- błąd czujnika połozenia wału korbowego.
Wymiana załatwiła problem, na necie znalazłem za ok 90zł. Trochę ciężki dostęp do górnej wtyczki trzeba zdjąć dolną i prawą osłonę.
Powrót do góry
jakub77

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Stilo 1.9jtd Multiwagon '03
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 00:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Witam ponownie, problem rozwiązany. Przypadłość podobno dosyć rzadka, a u mnie się zdarzyła - padły obydwa czujniki - wału korbowego i rozrządu, już są wymienione i stilak odpala jak 'młody bóg'. Mam nadzieję że teraz wszystko już będzie OK. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Powrót do góry
Bibek83

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Hejka a gdzie dostać najtaniej ten czujnik bo w ASO i IC oraz IP chcą dużo za dużo a piszecie że kupiliście za 120zł
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


duzo za dużo to kosztuje czujnik faz rozrządu czy jakoś tak w stosunku do czujnika położenia wału i kosci on koło 230 - 260 PLN. Czujnik położenia wału kosztował w ASO ok 108 złotych cena na 2007 rok. Kolega namawiał że taniej mi załatwi niż w ASO a wyszło z "taniego" sklepu 115 PLN.
Dopytaj się dokładnie czy aby na pewno rozmawiacie o tym samym Smile tzn o tym samym czujniku (taka jakby rurka z kabelkiem z boku - czujnik halla)
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


hej ale silnik zawsze zaczyna prace od tego samego cylindra.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Bibek83

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


teraz to mnie zaskoczyłeś moge podać jego numer fabryczny 46522739 i znajduje się on na górze koło wariatora.to chyba chodźi o czujnik faz rozrządu bo w ASO chca 460zł za niego.Ale jestem pewien że chłop powiedział o czujniku położenia wał,a wał faktycznie znajduje sie na dole a w eperze po tym numerze części pokazuje że jest on z góry.Ale za 260zł tez go chętnie kupie jeśli macie dojscie
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Czujnik położenia wału faktycznie znajduje się koło rozrusznika (od strony grodzi) cena którą podałem to wartość przybliżona z 2007 roku bo wtedy trapił mnie problem loose connection i zonki z uwalonym czujnikiem. zapomniałem dodać że na początku w ASO gośc próbował mi wcisnąć właśnie czujnik faz rozrządu.
Ile teraz kosztuje czujnik - tego nie wiem bo już nigdy nie mialem z tym problemów.
Powrót do góry
guzik23

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Witam
Też mam bład p0340 ale w benzynie, jednak wymiana czujnika położenia wałka rozrządu nic nie daje. Czy możliwe jest takie przestawienie rozrządu że wykrywa to czujnik a nie powoduje uszkodzenia silnika albo jego złej pracy?
Ogólnie przyspiesza normalnie, na wolnych obrotach czasem faluje i czasem nie schodzi prawidłowo z obrotów tylko z opóźnieniem. Długo też trzeba kręcić rozrusznikiem zanim zapali.
Powrót do góry
skalim1

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik położenia wału


Jak sprawdzić czy czujnik położenia wału jest OK? Mam problem z odpalaniem gdy silnik stoi z 24h nieużywany...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System