Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) przetarcie foteli



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemmerc

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolskie
Posiadane auto: Stilo, 1,9 JTD, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 13:04
Temat postu:

przetarcie foteli


Witam,
Sprawdzałem i na forum nie znalazłem tematu o przetarciach foteli, więc pytam Very Happy
Oglądałem dzisiaj punto 2 z silnikiem benzynowym z 2000 roku i przebiegiem teoretycznie 98 000km. Samochód ładnie wyglądał, na pierwszy rzut oka bezwypadek, ale jedna rzecz mnie zastanawia - fotele i kierownica.

Fotel kierowcy na boczku oparcia był trochę posiepany, poszarpany, nie był przetarty do gąbki ale wyglądał na dość zużyty. Więc moje pytanie czy przy tym przebiegu pojawiły się już u kogoś takie rzeczy? Czy przy przebiegu poniżej 100 kkm kierownica może być przytarta? Czy raczej do tego co podaje sprzedający trzeba dodać trochę kilometrów? Miałem kiedyś cc i tam takie przetarcia na fotelu i kierownicy też po pewnym czasie się pojawiły ale materiały użyte do wykonania tych aut różnią się. Sam teraz posiadam stilo z przebiegiem około 99 000 i tam żadnych przetarć zarówno na kierownicy jak i na fotelu nie ma.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


Stan foteli,kierownicy jest uzalezniony od uzytkowania auta,jezeli bylo katowane jedynie w miescie,jest to normalne zuzycie.w autach uzytkowanych w trasie,nawet przy przebiegach 200tkm i wiecej zazwyczaj nieznajdziesz ww przetarc,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
przemmerc

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolskie
Posiadane auto: Stilo, 1,9 JTD, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


Wszystko się zgadza, ale chodziło mi bardziej o jakość materiałów użytych do produkcji foteli i kierownicy i czy zdarzają się u użytkowników punto takie rzeczy. 100kkm to raczej niewiele, więc chyba nie powinno się jeszcze nic dziać a w szczególności z kierownicą.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 16:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


przemmerc napisał:
Wszystko się zgadza, ale chodziło mi bardziej o jakość materiałów użytych do produkcji foteli i kierownicy i czy zdarzają się u użytkowników punto takie rzeczy. 100kkm to raczej niewiele, więc chyba nie powinno się jeszcze nic dziać a w szczególności z kierownicą.
Przeczytaj co powyzej napisalem...
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
death070

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło
Posiadane auto: Fiat, Punto, 5d, 1.1, 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 16:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


no wiadomka. Dużo sie wsiada/wysiada i kręci kierownicą znaczy ze auto w mieście było użytkowane= silnik bardziej dostał w d....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 16:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krisb1

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): SBE
Posiadane auto: Punto II 3D Dynamic 1.28V LPG 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 00:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


materiały tapicerskie są kiepskie- to potwierdzę. U mnie żona wszyła łatki na brzegu oparcia i dokładnie tak samo na siedzisku. Gąbka wylazła już przy przebiegu ok 120 tys ( ok. 60 % jazdy miejskiej )
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 00:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


Eksploatacja pojazdu,częsta eksploatacja może spowodować mechaniczne zużycia.Przetarcia tapicerki i jak wspomniałeś kierownicy mogą świadczyć o wiele większym przebiegu niż jest w chwili obecnej.Jak sądzę tapicerka w Twoim pojeździe nie wygląda na ubogą i zrobiona jest z grubego materiału?Więc na chłopski rozum biorąc powodem mogło być częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu (być może jazda na krótkich odcinkach) jednak jak kierownica nosi ślady wytarć to pierwszy stopień oznak większego przebiegu...

Sprawdź gałkę lewarka,gumowe nakładki na pedały (z tym przebiegiem powinny być równomiernie wytarte,czyli nie nowe jak i nie gołe! Widoczne ślady wytarć nie powinny zniszczyć doszczętnie tego nazwijmy to bieżnika na nakładkach.

Sprawdź klamkę a raczej porównaj ją z klamką pasażera.Jeżeli bardzo różni się od sąsiedniej czy nawet tylnych to kolejny dowód na to,że pojazd był w częstym użytkowaniu..

Zadzwoń do ASO,poproś o informację na temat pojazdu który posiadasz.Podając nr VIN (numer nadwozia) mniej-więcej dowiesz się kiedy była ostatnia naprawa lub przegląd w ASO i jaki wtenczas ten pojazd miał przebieg.Być może był serwisowany a to wiele wyjaśni.Zadzwonić nie zaszkodzi Wink
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
avioniq

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: Punto II 1,2 8v niegdyś VAN
Piwa: 8/3
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) przetarcie foteli


Pozwólcie, że szarpnę się na stereotyp wytartej kierownicy i tapicerki. Znajomy wyjechał rok temu z salonu kangurem. Zrobił ok 50 kkm wykorzystując auto w celach zawodowych głównie na zachodnich drogach. Jego kierownica wygląda jak u mnie po 210 kkm, a tapicerka jeszcze gorzej niż moja.

Wystarczy, że kierowca ma 120 kg wagi i łapę jak bochen chleba, z siłą zacisku jak szczęki rottweilera.

Podsumowując - zużycie wiele sugeruje, ale może o niczym nie świadczyć.

Tak jak kolega pisał wcześniej - warto poszperać w historii auta i przyjrzeć się bebechom. No chyba, że przetarta tapicerka dyskwalifikuje auto dla kupującego ze względu na estetykę...
_________________
---------------------------------------------
przeczytałem książkę "sam naprawiam"
a tam nic, co dolega w moim aucie.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System