Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 08:20
Temat postu:

Klapka wlewu paliwa ...


Witam. Czy ktoś z kolegów wie jak ryglowana jest klapka wlewu paliwa , tzn. czy mechanizm ryglujący ( najprawdopodobniej jakiś serwosilniczek ) blokuje klapkę po lewej stronie ( tu gdzie zaczep ) czy po prawej ( tu gdzie oś obrotu klapki ). Na fotkach z alledrogo nie widać żadnego przyłącza po stronie osi i to by mi bardziej pasowało bo demontaż z tej strony raczej trudniejszy ( od strony nadkola pod tapicerką bagażnika, dwie nakrętki ). Lewa strona to odkręcenie trzech imbusów dostępnych bez problemu. Zanim sie do tego zabiorę ( nie rygluje mi klapki po zamknięciu drzwi ) byłoby dobrze wiedzieć z której strony temat zaatakować bezstresowo. Dzięki za jakiekolwiek info w tej sprawie. Pozdr. ART.
Powrót do góry
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Ok, znalazłem. Lewa strona, trzy imbusy i siłownik na wierzchu.ART.
Powrót do góry
pikaczu

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Stilo Kombi 1,9JTD 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 13:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Napisz czy naprawiłeś czy konieczna jest wymiana. Jeździłem jakiś tydzień bez klapki i po założeniu nie działa mi ryglowanie.
Powrót do góry
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 15:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Witam. U mnie sprawa wygląda tak : po zdemontowaniu "siłownika" ( trzy imbusy po lewej stronie we wnęce wlewu paliwa ) okazało się, że nie ma siłownika ( dlatego cudzysłów ) do zamykania klapki. Zakupiłem takowy i myślałem, że po kłopocie - wtyczka, trzy imbusy i spokój, ale okazało się że nie mam w instalacji przewodów z wtyczką które to sterują siłownikiem. Jak się okazało moja wersja nie ma takiej opcji. Oryginalnie siłownik zamykający klapkę podpięty jest równolegle do siłownika zamykania-otwierania drzwi kierowcy ( kabelki pomarańczowo-czarny i pomarańczowo-zielony, w wiązce pod plastikiem na lewym progu ). Ponieważ jak wspomniałem brak jest u mnie tych przewodów muszę wykonać taki patent by podać na tył samochodu dwa kabelki po przełączniku ON-OFF-ON ( skrajne pozycje niestabilne ) który będzie podawał raz + - i odwrotnie. Właśnie dziś na stole wypróbowałem ten patent i wszystko działa bez najmniejszych problemów. Na jutro przewiduję montaż w samochodzie. Rozwiązanie proste i skuteczne. Brakuje mu tylko sygnalizacji stanu zamknięte - otwarte ale to pozostawiam na później. W Twoim przypadku jeśli siłownik zamykania drzwi kierowcy działa a klapka się nie blokuje to : brak połączenia na złączu przy drzwiach ( wtyk i gniazdo na przednim słupku ) , przerwa na kabelkach ( pom-czarny i pom-zielony ) w kierunku do bagażnika, wtyczka na siłownikau klapki spadła ( lub nie kontaktuje ), siłownik padł. Braku siłownika jak u mnie nie bierzemy pod uwagę Very Happy . Pozdr.ART.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System