Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 08:20
Temat postu:

Klapka wlewu paliwa ...


Witam. Czy ktoś z kolegów wie jak ryglowana jest klapka wlewu paliwa , tzn. czy mechanizm ryglujący ( najprawdopodobniej jakiś serwosilniczek ) blokuje klapkę po lewej stronie ( tu gdzie zaczep ) czy po prawej ( tu gdzie oś obrotu klapki ). Na fotkach z alledrogo nie widać żadnego przyłącza po stronie osi i to by mi bardziej pasowało bo demontaż z tej strony raczej trudniejszy ( od strony nadkola pod tapicerką bagażnika, dwie nakrętki ). Lewa strona to odkręcenie trzech imbusów dostępnych bez problemu. Zanim sie do tego zabiorę ( nie rygluje mi klapki po zamknięciu drzwi ) byłoby dobrze wiedzieć z której strony temat zaatakować bezstresowo. Dzięki za jakiekolwiek info w tej sprawie. Pozdr. ART.
Powrót do góry
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Ok, znalazłem. Lewa strona, trzy imbusy i siłownik na wierzchu.ART.
Powrót do góry
pikaczu

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Stilo Kombi 1,9JTD 115km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 13:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Napisz czy naprawiłeś czy konieczna jest wymiana. Jeździłem jakiś tydzień bez klapki i po założeniu nie działa mi ryglowanie.
Powrót do góry
artoo12za

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD MW 2005
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 15:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klapka wlewu paliwa ...


Witam. U mnie sprawa wygląda tak : po zdemontowaniu "siłownika" ( trzy imbusy po lewej stronie we wnęce wlewu paliwa ) okazało się, że nie ma siłownika ( dlatego cudzysłów ) do zamykania klapki. Zakupiłem takowy i myślałem, że po kłopocie - wtyczka, trzy imbusy i spokój, ale okazało się że nie mam w instalacji przewodów z wtyczką które to sterują siłownikiem. Jak się okazało moja wersja nie ma takiej opcji. Oryginalnie siłownik zamykający klapkę podpięty jest równolegle do siłownika zamykania-otwierania drzwi kierowcy ( kabelki pomarańczowo-czarny i pomarańczowo-zielony, w wiązce pod plastikiem na lewym progu ). Ponieważ jak wspomniałem brak jest u mnie tych przewodów muszę wykonać taki patent by podać na tył samochodu dwa kabelki po przełączniku ON-OFF-ON ( skrajne pozycje niestabilne ) który będzie podawał raz + - i odwrotnie. Właśnie dziś na stole wypróbowałem ten patent i wszystko działa bez najmniejszych problemów. Na jutro przewiduję montaż w samochodzie. Rozwiązanie proste i skuteczne. Brakuje mu tylko sygnalizacji stanu zamknięte - otwarte ale to pozostawiam na później. W Twoim przypadku jeśli siłownik zamykania drzwi kierowcy działa a klapka się nie blokuje to : brak połączenia na złączu przy drzwiach ( wtyk i gniazdo na przednim słupku ) , przerwa na kabelkach ( pom-czarny i pom-zielony ) w kierunku do bagażnika, wtyczka na siłownikau klapki spadła ( lub nie kontaktuje ), siłownik padł. Braku siłownika jak u mnie nie bierzemy pod uwagę Very Happy . Pozdr.ART.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System