Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 20:04
Temat postu:

Bravo z HGT na HGTT ;)


Witam!
Mam kilka pytań, przeszukałem troche interenet i różne fora, ale nie znalazłem nic konkretnego. Chodzi mi o uturbienie mojego HGT. Wszyscy piszą o przekładce silnika z Coupe 2.0 20vt, bo taniej itd. Fajnie. Jednak dorwać taki silnik w dobrym stanie graniczy z cudem, po drugie włożyłem trochę już w ten motor i szkoda byłoby mi się z nim rozstawać. Z tego co się orientuje silniki 2.0 20v 155KM i 2.0 20vt 220KM nie wiele się różnią wiec myslę, że wiele nie trzeba bedzie robić przy samym silniku. Koszt samej turbiny to ~1500zl + osprzęt, a to i tak chyba taniej niż silnik z coupe. Czytałem również, że przy sprężeniu 0,6-0,8 bar'a nie trzeba kuć silnika(ile w tym prawdy? niestety nie wiem). Ineresuje mnie ile rzeczy musze zrobić, nie interesują mnie narazie koszta, chciałbym tylko wiedzieć co musze włożyć itd. Orientuje się ktoś mniej więcej w temacie? Jesli tak to prosze o pomoc. Jeszcze miałbym prośbę, aby nie mówić, że to koszt 15-20tyś zł. Podkreśle jeszce raz: narazie interesuje mnie tylko 0,6 góra 0,8 bara, na start. Zaieszenie jest zmienione, hamulce są nowe więc o to sie bardzo nie martwie. I jeszce jedno pytanie czy skrzynia wytrzyma taką zabawe.
Pozdrawiam,
Marek.
Powrót do góry
gadu-gadu
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 17:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Ja sprzęgło i skrzynie odliczył bym z tej listy:)
Wydech to tak od 1200 do 1500 zł trzeba liczyćSmile
Z tego co ja czytałem to też wynika że przy sprężeniu 0,6-0,8 bar'a nie trzeba kuć silnika:)
Twój motor możesz sprzedać za jakieś max 1500zł i dołożyć kolejne 1500 i myślę że dostał byś silnik z coupe turbo :)Oczywiście nie kupisz go w polsce ale przywieść się da z zagranicy bo autko popularne w paru krajach:)
To i tak taniej nisz uturbić HGT Smile
Kolega z forum BBTP uturbiał 1.6 16V i jakieś 6kafli go to kosztowało i wiele własnej pracy:)Za te pieniądze spokojnie kupisz silnik z coupe przełożysz i na jakieś fajne bajery jeszcze zostanie(Fajne fele)
Taka moja mała opinia:)Pozdro:)))
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 18:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Dzięki bardzo za pomoc, no to włożenie turba wyszło by mi koło 5-6 tysi, a tam mam wszystko + skórzane fotele Wink za 3000 Smile no jest spoko rzecz, tylko tak czy siak turbo muszę dokupić, bo te autka są raczej katowane i za tą kasę raczej będą zjechane na tyle ze zaraz padnie. Musze to jeszcze dobrze przemyśleć bo odłożyć tą kasę to pół-biedy, tylko czy będzie mnie stać do tego zalać? Póki co muszę jeszcze zrobić kilka rzeczy. Kupiłem rupiecia i muszę w niego cały czas pompować, ale myślę że niedługo będzie nieźle. Jeszce raz dzięki! Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 16:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Wiem, ale to ciągle koszta, a to nie to samo co nóweczka. No ale chyba się wstrzymam jak będzie mnie stać zakuć silnik pod 1,4 bara to wtedy bede się bawił, a to daaaaleka przyszłośćWink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System