Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 20:04
Temat postu:

Bravo z HGT na HGTT ;)


Witam!
Mam kilka pytań, przeszukałem troche interenet i różne fora, ale nie znalazłem nic konkretnego. Chodzi mi o uturbienie mojego HGT. Wszyscy piszą o przekładce silnika z Coupe 2.0 20vt, bo taniej itd. Fajnie. Jednak dorwać taki silnik w dobrym stanie graniczy z cudem, po drugie włożyłem trochę już w ten motor i szkoda byłoby mi się z nim rozstawać. Z tego co się orientuje silniki 2.0 20v 155KM i 2.0 20vt 220KM nie wiele się różnią wiec myslę, że wiele nie trzeba bedzie robić przy samym silniku. Koszt samej turbiny to ~1500zl + osprzęt, a to i tak chyba taniej niż silnik z coupe. Czytałem również, że przy sprężeniu 0,6-0,8 bar'a nie trzeba kuć silnika(ile w tym prawdy? niestety nie wiem). Ineresuje mnie ile rzeczy musze zrobić, nie interesują mnie narazie koszta, chciałbym tylko wiedzieć co musze włożyć itd. Orientuje się ktoś mniej więcej w temacie? Jesli tak to prosze o pomoc. Jeszcze miałbym prośbę, aby nie mówić, że to koszt 15-20tyś zł. Podkreśle jeszce raz: narazie interesuje mnie tylko 0,6 góra 0,8 bara, na start. Zaieszenie jest zmienione, hamulce są nowe więc o to sie bardzo nie martwie. I jeszce jedno pytanie czy skrzynia wytrzyma taką zabawe.
Pozdrawiam,
Marek.
Powrót do góry
gadu-gadu
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 17:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Ja sprzęgło i skrzynie odliczył bym z tej listy:)
Wydech to tak od 1200 do 1500 zł trzeba liczyćSmile
Z tego co ja czytałem to też wynika że przy sprężeniu 0,6-0,8 bar'a nie trzeba kuć silnika:)
Twój motor możesz sprzedać za jakieś max 1500zł i dołożyć kolejne 1500 i myślę że dostał byś silnik z coupe turbo :)Oczywiście nie kupisz go w polsce ale przywieść się da z zagranicy bo autko popularne w paru krajach:)
To i tak taniej nisz uturbić HGT Smile
Kolega z forum BBTP uturbiał 1.6 16V i jakieś 6kafli go to kosztowało i wiele własnej pracy:)Za te pieniądze spokojnie kupisz silnik z coupe przełożysz i na jakieś fajne bajery jeszcze zostanie(Fajne fele)
Taka moja mała opinia:)Pozdro:)))
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 18:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Dzięki bardzo za pomoc, no to włożenie turba wyszło by mi koło 5-6 tysi, a tam mam wszystko + skórzane fotele Wink za 3000 Smile no jest spoko rzecz, tylko tak czy siak turbo muszę dokupić, bo te autka są raczej katowane i za tą kasę raczej będą zjechane na tyle ze zaraz padnie. Musze to jeszcze dobrze przemyśleć bo odłożyć tą kasę to pół-biedy, tylko czy będzie mnie stać do tego zalać? Póki co muszę jeszcze zrobić kilka rzeczy. Kupiłem rupiecia i muszę w niego cały czas pompować, ale myślę że niedługo będzie nieźle. Jeszce raz dzięki! Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 00:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 16:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mcmarek

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok(podkarpacie) / Wrocław(dolnoslaskie)
Posiadane auto: Fiat Bravo HGT
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo z HGT na HGTT ;)


Wiem, ale to ciągle koszta, a to nie to samo co nóweczka. No ale chyba się wstrzymam jak będzie mnie stać zakuć silnik pod 1,4 bara to wtedy bede się bawił, a to daaaaleka przyszłośćWink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System