Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Słabsze hamulce po wymianie klocków z tyłu w bravo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miczel1

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: fIAT Bravo HGT 2000 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 14:39
Temat postu:

Słabsze hamulce po wymianie klocków z tyłu w bravo


Witam.Dzis wymieniłem sobie klocki z tyłu.Pomagał mi kolega mechanik.Po wymianie okazło sie ze hamulce sa słabsze niż przed wymiana a pedał bierze wyraznie nizej.Nie wiem czy dobrze zrobiłe ale zdemontowałem całe zaciski które oczyscilem,odkreciłem przewod hamulcowy który zacisnolem szczypcami i zatkałem nakładka oraz odpiołem reczny.Wkreciłem tłoczek na równo z zaciskiem.Zmontowałem całosc i odpowietrzyłem.Niestety po tym wszystkim hamulce sa słabe.Odpowietrzyłem raz jeszcze i nadal jest lipa.Przed wymiana wszystko było ok.Dodam ze reczny jest super.Hamulce sa ale biora bardzo nisko.Czy za daleko wkreciłem tłoczki?Czy cos innego jest zle?
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Słabsze hamulce po wymianie klocków z tyłu w bravo


Przy wymianie klocków zauwarzyłeś pewnie ,że na tarczy hamulcowej jwst rant na zewnętrznej stronie tarcy i wewnętrznej ,tej mniejszej jest takie zgubienie nawarstwione od starch klocków .To trzeba usunąć albowiem nowe klocki nie przylegają dokładnie do tarczy i są zbyt cofnięte od niej ,co powoduje że trzeba więcej płynu hamulcowego wpompować aby zacząły hamować i przez to , pedał ucieka niżej . Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów powinno już być lepiej. Zakładam że układ jest dobrze odpowietrzony . Nie da się za bardzo skręcić tłoczków bo one od razu się ustawiają same.

Ostatnio zmieniony przez kobramir dnia Pon 27 Cze 2011, 16:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sejoo

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań-WLKP
Posiadane auto: Seicento 1.1 03r,93tys.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Słabsze hamulce po wymianie klocków z tyłu w bravo


Sprawdziłeś stan zużycia bębna? to tylko bębnowych sie tyczy nie tarczowych
Ja po okołu 90 tys wkładałem nowe szczeki ale nie brały równo wiec sprawdziłem bęben i nie stety do wymiany sie okazał tez radze sprawdzic taka przyczynę s
_________________
...

ZAMIAST SZUKAĆ PODZIAŁÓW,LEPIEJ SIE JEDNOCZYĆ!
Powrót do góry
miczel1

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: fIAT Bravo HGT 2000 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 17:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Słabsze hamulce po wymianie klocków z tyłu w bravo


kobramir napisał:
Przy wymianie klocków zauwarzyłeś pewnie ,że na tarczy hamulcowej jwst rant na zewnętrznej stronie tarcy i wewnętrznej ,tej mniejszej jest takie zgubienie nawarstwione od starch klocków .To trzeba usunąć albowiem nowe klocki nie przylegają dokładnie do tarczy i są zbyt cofnięte od niej ,co powoduje że trzeba więcej płynu hamulcowego wpompować aby zacząły hamować i przez to , pedał ucieka niżej . Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów powinno już być lepiej. Zakładam że układ jest dobrze odpowietrzony . Nie da się za bardzo skręcić tłoczków bo one od razu się ustawiają same.


Odpowietrzałem dwa razy dla pewnosci.Oczywiscie dolalem płynu itp,wiec może faktycznie to wina rantu...Pojezdze pare dni i spr czy jest lepiej itp.Jak sie nie poprawi bede odpowietrzał jeszcze raz,albo wymienie od razu płyn na nowy... Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

45 900

2019r.

154 252 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System