Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łebek

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.6 16V + LPG stag300+, 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 09:54
Temat postu:

Żarówki H1 100W, czy warto?


Witam, nadeszła pora na zmianę żarówek. Zastanawiam się czy opłaca się zakup do świateł mijania żarówki H1 o mocy 100W (np. http://moto.allegro.pl/zarowki-xenon-white-farenheit-h1-100w-diody-led-i1788065220.html), czy świtało będzie dużo lepszej jakości i czy alternator nie dostanie za bardzo w kość, bo długie światła są łączone z mijania i wtedy łącznie to już by same żarówki ciągły 310W. Proszę o porady, czy może lepiej kupić jakieś markowe 55W i będą tak samo jasno świecić (np. http://moto.allegro.pl/philips-x-treme-vision-100-h1-55w-i1772343270.html). Z góry dziękuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 10:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


jezeli wstawisz swiatła o mocy 100w to... kazda kontrola drogowa ( i diagnosta) zabierze dowód bo samochód nie bedzie spełniał homologacji. poza tym mozesz uszkodzić reflektory gdyż są mocniejsze i wydzielają wiecej ciepła (reflektory stopią się) Wink jezeli chcesz wiecej swiatła to ... sprawdz reflektory czy nie są zmatowiałe i kup zarówki o lepszej jasności npi:
http://moto.allegro.pl/h1-osram-night-breaker-plus-90-duo-pack-i1770023975.html
pamiętaj tylko że mają skróconą żywotność i czasami mogą szybciej "paść"
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 11:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Nie kupuj żadnych wynalazków z allegro licho wie jakiej jakości, gdyby to było coś dobrego to byłoby powszechnie sprzedawane w sklepach a nie jest.
Co do 100W to pierwszy policjant w złym humorze któremu zaświecisz po oczach powie krótko: zabieram panu dowód albo: proszę wymienić żarówki na normalne lub zabieram dowód i co wtedy zrobisz na drodze?
Pozostaje jeszcze kwestia że w przypadku kolizji rzeczoznawca oglądający Twój samochód sprawdzi Ci światła bo zaczęli na to patrzeć i odmówią Ci odszkodowania z powodu niewłaściwych świateł.
A weź pod uwagę że na drodze nie jesteś sam i ludzie którym świecisz po oczach bluzgają na Ciebie od ostatnich, sam nieraz wyzywam od debili jak ktoś mi świeci w oczy, nieraz patrzyłem jak tu podejść do typa i powiedzieć mu: zrób sobie światła cymbale Confused
Kup markowe, wklejam link do taniego sklepu:

https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=222
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Dokładnie tylko markowe i sprawdzone,polecam Philipsy plus 30% więcej światła i uwierz mi efekt od zwykłych H4 jest piorunujący.Tak więc kup sobie jakieś Osram lub Philipsy plus 30% światła,takie wynalazki 100 watt to palą instalację,topią klosze,w najgorszym przypadku spalisz auto,a i problemy z policją,przeglądami itp. A jak klosze już stare i odbłyśniki nie dają rady to trzeba klosze zmienić a nie żarówki na 100 watt.
Powrót do góry
Mk'aroni

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): NMR
Posiadane auto: W_fazie_poszukiwan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Najlepszym rozwiazaniem jest dolozyc troche wiecej i kupic zenony i cieszyc sie dobra widocznoscia. co do tych 100-watowych odradzam , osram philips - nie polecam ze wzgledu na krotka zywotnosc i to ze kiepsko mimo wszystko daja rade w nocy przy mokrej nawierzchni niestety Crying or Very sad . testowalem juz roznie zarowki na makaronach i niestety tylko wersje wyposazone w zenony , pozwalaja na komfortowe przemieszczanie sie z punktu 1->2 w nocy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 19:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


kolego przerabiałem juz kiedyś to co ty chcesz zrobić,światła nie wiele więcej mimo że 100wat,ale powypalałem sobie połączenia na złączkach i bezpiecznikach(masz to zapewnione).Mam światła soczewkowe i żarówki OSRAM za 68zł.i naprawdę jest idealnie.pięknie ułożone światło i spory zasięg.Żarówki ze względu na to że nie mam swiateł dzinnych pracują dziennie po 50km i zawsze 2lata bez problemu.
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 21:56
Temat postu:

Re: Żarówki H1 100W, czy warto?


Łebek napisał:
Witam, nadeszła pora na zmianę żarówek. Zastanawiam się czy opłaca się zakup do świateł mijania żarówki H1 o mocy 100W (np. http://moto.allegro.pl/zarowki-xenon-white-farenheit-h1-100w-diody-led-i1788065220.html), czy świtało będzie dużo lepszej jakości i czy alternator nie dostanie za bardzo w kość, bo długie światła są łączone z mijania i wtedy łącznie to już by same żarówki ciągły 310W. Proszę o porady, czy może lepiej kupić jakieś markowe 55W i będą tak samo jasno świecić (np. http://moto.allegro.pl/philips-x-treme-vision-100-h1-55w-i1772343270.html). Z góry dziękuje.


Światła drogowe nie są łączone z mijania.To są dwa osobne obwody.Większość aut śmiga na żarówkach H4 i H7 o standardowej mocy i nie ma problemów z widocznością,pod warunkiem że sprawne są reflektory i instalacja elektryczna.100W?Szkoda lamp i przekaźników,a jeżeli ich nie ma to też przełącznika świateł.
Powrót do góry
PiotrMFIRE

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): znienacka

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 00:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Łebek, jak ja cię spotkam z lewymi ksenonami to ci osobiście rozwalę te reflektory.

Chcesz mieć więcej światła to zmień odbłyśniki, ustaw reflektory, daj dobre żarówki H4 i ew. podłącz sobie baterię reflektorów dalekosiężnych.
Powrót do góry
Mk'aroni

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): NMR
Posiadane auto: W_fazie_poszukiwan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


PiotrMFIRE napisał:
Łebek, jak ja cię spotkam z lewymi ksenonami to ci osobiście rozwalę te reflektory.

Chcesz mieć więcej światła to zmień odbłyśniki, ustaw reflektory, daj dobre żarówki H4 i ew. podłącz sobie baterię reflektorów dalekosiężnych.
Question Question Question Skoro to bravo wiec posiada reflektory soczewkowe wiec dla czego nie moze zalozyc ksenonow??? Rozumiem , ze pewnie nie raz zostales oslepiony (ale zadaj sobie pytanie czy byly odpowiednio zamontowane bo jezeli ktos wrzuca ksenon do lampy, w ktorej go byc nie powinno , to nie tylko oslepia innych , ale i w niektorych warunkach atmosferycznych samego siebie) . jeslli posiada reflektory soczewkowe - motuje xenon + spryskiwacze na lampy jezeli takowych nie posiada , a co do samopoziomowania to mozna ustawiac recznie jesli nie posiadamy tego .... dobre ustawienie zenona poprawia znacznie widocznosc i nie przeszkadza innym.
Powrót do góry
m4jki

Dyskutant



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Bravo 1,2 16v 98/99r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 14:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Mk'aroni napisał:
PiotrMFIRE napisał:
Łebek, jak ja cię spotkam z lewymi ksenonami to ci osobiście rozwalę te reflektory.

Chcesz mieć więcej światła to zmień odbłyśniki, ustaw reflektory, daj dobre żarówki H4 i ew. podłącz sobie baterię reflektorów dalekosiężnych.
Question Question Question Skoro to bravo wiec posiada reflektory soczewkowe wiec dla czego nie moze zalozyc ksenonow??? Rozumiem , ze pewnie nie raz zostales oslepiony (ale zadaj sobie pytanie czy byly odpowiednio zamontowane bo jezeli ktos wrzuca ksenon do lampy, w ktorej go byc nie powinno , to nie tylko oslepia innych , ale i w niektorych warunkach atmosferycznych samego siebie) . jeslli posiada reflektory soczewkowe - motuje xenon + spryskiwacze na lampy jezeli takowych nie posiada , a co do samopoziomowania to mozna ustawiac recznie jesli nie posiadamy tego .... dobre ustawienie zenona poprawia znacznie widocznosc i nie przeszkadza innym.


Jesli nie rozumiesz to Ci wytlumacze w prosty sposob - te reflektory nie maja homologacji na xenony i mozesz sobie zamontowac spryskiwacze i co jeszcze chcesz, a i tak dalej jest to niezgodne z prawem
Powrót do góry
Łebek

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.6 16V + LPG stag300+, 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


PiotrMFIRE napisał:
Łebek, jak ja cię spotkam z lewymi ksenonami to ci osobiście rozwalę te reflektory.

Chcesz mieć więcej światła to zmień odbłyśniki, ustaw reflektory, daj dobre żarówki H4 i ew. podłącz sobie baterię reflektorów dalekosiężnych.


Nigdy bym się nie bawił w pseudo ksenony, poza tym nie wiedziałem ze 100W nie jest legalne, w takim razie odpadają bez dyskusji. H4 są zamienne za H1?? i reflektory dalekosiężne to chodzi o dodatkowe lampy?
Powrót do góry
gadu-gadu
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


Żarówki H1 i H4 różnią się dwoma zasadniczymi cechami.
H1 jest jednowłóknowa, a H4 jest dwuwłóknowa czyli posiada dwa włókna żarzące się,jedno do świateł mijania,drugie do drogowych-długich.
Różnią się obudową-cokołem więc nie można ich wetknąć w byle reflektor.
Lampa z żarówką H4 jest większa i ma ryflowane szkło.
H1 stosowane są do pojedyńczych reflektorów.
Powrót do góry
Łebek

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.6 16V + LPG stag300+, 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


marcik9 napisał:
Żarówki H1 i H4 różnią się dwoma zasadniczymi cechami.
H1 jest jednowłóknowa, a H4 jest dwuwłóknowa czyli posiada dwa włókna żarzące się,jedno do świateł mijania,drugie do drogowych-długich.
Różnią się obudową-cokołem więc nie można ich wetknąć w byle reflektor.
Lampa z żarówką H4 jest większa i ma ryflowane szkło.
H1 stosowane są do pojedyńczych reflektorów.


Oki czyli do moich reflektów jakim cudem można włożyć H4???? i JAKI Cel?
Powrót do góry
gadu-gadu
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


marcik9 napisał:
byle reflektor.
Lampa z żarówką H4 jest większa i ma ryflowane szkło.

większych bzdet nie słyszałem...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Żarówki H1 100W, czy warto?


[/quote]większych bzdet nie słyszałem...[/quote]
Kolego lkchbz.
Wyjdź z dupy i napisz o co ci chodzi.
Co twoje posty wnoszą do dyskusji?
Może je wykropkujesz jak masz to w zwyczaju robić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System