Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiaczek52

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Fat Marea Weekend
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 15:53
Temat postu:

zamek tylnej klapy


Zamek centralny przy tylnej klapie otwiera ją ale nie zamyka. Ręcznie, kluczykiem, jest to możliwe. Trochę zimno się zrobiło i nie chce mi się na darmo rozbierać pod domem. Możecie poradzić z doświadczenia co mogło się wydarzyć i jak się przygotować do naprawy aby nie rozbierać na próżno?
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


Witaj Misiaczek. No jak otwiera? Podnosi się tobię wtedy klapa czy nie. Jeśli nie to oczywiście że nie otwiera bo do tego słóży dzwibnia przy siedzeniu. Co do zamykania to jak klape zatrzśniesz to już nic nie musisz kluczykiem robic. Pozdrawiam
Powrót do góry
Misiaczek52

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Fat Marea Weekend
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


To jest Marea weekend. Klapa tylna otwierana jest ręcznie przy pomocy klamki (dziadowskiej) w klapie ale blokada zamka następuje centralnie przy zamykaniu samochodu kluczykiem lub oddzielnie ręcznie. W moim przypadku blokada zamknięcia ( ta uruchamiana centralnie) nie działa natomiast działa odblokowanie - jeżeli wcześniej zablokuję zamknięcie tylnej klapy kluczykiem poprzez przekręcenie zamka w klapie. Uff... trochę to długie ale chyba zrozumiałe. Przepraszam jeśli wcześniej nie napisałem zbyt jasno. Moje pytanie pozostaje w mocy - co mogło się popsuć i jak się przygotować do usunięcia usterki?
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


O kolego przepraszam. No to wygląda na to że siłownik nie ma siły zamknąć wodzika. Albo awaria siłownika, albo coś wpadło w korpus zamka i po prostu blokuje przy zamykaniu. Pozdrawiam i przeczyść wszystkie newralgiczne miejsca powietrzem z kompresorka, może wyleci jakiś syf i będzie git.
Powrót do góry
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 09:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


Niestety w weekendzie tylna klapa i zderzak to tragedia, nie zostaje nic jak zrzucic tapicerke wyczyscic i nasmarowac caly uklad zamka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 09:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marea_1_6_16v

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): wa-wa
Posiadane auto: Fiat, Marea Weekend, 1.6 16v, 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Kwi 2011, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


Arek_1,9JTD napisał:
Niestety w weekendzie tylna klapa i zderzak to tragedia, nie zostaje nic jak zrzucic tapicerke wyczyscic i nasmarowac caly uklad zamka.


Witam,
a ktoś z Was wie jak się dobrać/zrzucić tą tapicerkę z klapy?
Próbowałem sobie z tym poradzić ale poległem. Sad

Czy ktos z Was już zdejmował tapicerkę z tylniej klapy (Marea weekend). Udało mi się odkręcić jedynie trzy śruby (dwie pod odblaskami i jedną w miejscu chwytu służączego do zamykania klapy). Nie wiem czy tapicerka trzyma się jeszcze na innym śrubach czy tylko zatrzaskach pod wewnętrzną stroną tapicerki. Widziłem że są też zatrzaski u góry tj. w miejscu gdzie tapicerka przylega już do szyby, ktoś wie jak się do nich dobrać i je wypiąć bez łamania wszystkich plastkowych uchwytów na tez zatrzaski w tapicerce?
Może ktoś z Was już przerobił ten scenariusz i ma jakiś "wypracowany" system postępowania tak żeby to zrobic bez łamania lub urywania wszystkiego co jest w tej tapicerce.
Powrót do góry
januszforum

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: fiat marea weekend 1,6 16V 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Kwi 2011, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


Masz rację pod tym plastikiem są zatrzaski, które puszczą gdy z wyczuciem pociągniesz np od prawej strony a gdy tam puszczą łapiesz po tej stronie u góry i ciągniesz gdy zatrzask puści przesuwasz rękę w lewo i ponownie ciągniesz i tak aż puści cały plastik. gdy osłona będzie zdjęta przyjrzyj się od wewnętrznej strony jak te zatrzaski są umieszczone, by przy zakładaniu najpierw dobrze wcisnąć zatrzaski i dopiero zakręcić te 3 śruby.
Powodzenia.
I pamiętaj nic na siłę
Powrót do góry
pecu

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: Marea Weekend, TD100, 1998
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 12:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


w obudowie tylnej klapy jest w sumie 7 zatrzasków i 3 śruby. Śruby łatwo zlokalizować za to z zatrzaskami jet różnie. Za pierwszym razem jak rozbierałem ( naprawa silnika wycieraczki zaraz po kupnie ) wyłamałem 3 z 7miu Twisted Evil . Za drugim razem kupiłem po prostu 7 nowych zatrzasków ( 80 groszy sztuka ) i nie martwiłem się zbytnio.
Od strony uchwytu do zamykania są dwa - 10/15 centów na boki od środkowej śrubki we wgłębieniu. Z przeciwległej strony, od szyby jest 5 spinek - jedna idealnie w osi plastiku / jak środkowa śrubka .

Zazwyczaj te spinki mają już blisko 10 lat ( lub więcej ) więc często pękają. Delikutaśnie wsuwaj rękę i pomagaj im odskoczyć.

Masz linka jak to wygląda
http://allegro.pl/plastik-obudowa-klapy-marea-bravo-97r-fv-i1541815613.html

Ogółem za peirwszym podejściem też nie chciałem połamać...za drugim z wkrętarką aku zdjęcie poszycia zajmuje mniej jak minutę Smile

Powodzenia
Powrót do góry
coolawyy

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat marea weekend 1.9 jtd 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 22:08
Temat postu:

tak


We wszystkich weekendach te zamki są nieszczęsne....ja wywalilem wszystko stare i na allegro znalazlem kompletny zamek z wkladką...teraz mam inny kluczyk od bagaznika ale co tam....przynajmniej sie zamyka...bo z centralnego tez nie zawsze sie zatrzasnie
Powrót do góry
gadu-gadu
tom2125

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9TD/97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 13:36
Temat postu:

Sposób na tylną klapę Marea Weekend


Te klapki niestety często się zacinaja,nie powracają do pozycji wyjściowej-sprężynka odbijająca wewnątrz uwalona-i kłopot z zamknięciem i otwarciem.
>>ja wkręciłem w klapkę mały wkręt do metalu i ręcznie wymuszam jej powrót na miejsce..skuteczne,polecam
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


Miałem ten sam problem ale rozwiązałem go inaczej.Wymontowałem całą listwę z zamkiem z samochodu.Okazało się że klapka jakby napuchła i nie chciała opadać na dół.Trzeba było ją przeciąć brzeszczotem na pół,wyciągnąć z zawiasów wyczyścić wszystko,nasmarować a na koniec od strony wewnętrznej przynitowałem na nity zrywalne kawałek płaskownika metalowego,który połączył obie połówki klapki.Płaskownik jest na tyle ciężki że powoduje samoczynne opadanie klapki w dół bo oryginalna sprężyna jest powiedzmy w fatalnej kondycji Very Happy Teraz wszystko działa jak należy.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Powrót do góry
orbis46

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): elblag
Posiadane auto: citroen berlingo 2hdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zamek tylnej klapy


ja w marysce syna gdzie klamka obraca sie w plastykowych zawjasach nawiercilem po jednym otworku od zewnatrz po to aby od czasu do czasu prysnac wd40,teraz jest super.Polecam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System