Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 21:19
Temat postu:

Wymiana płyn chłodzący


Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób należy wymienić płyn chłodzący? Proszę napisać od czego zacząć i czy trzeba coś odpowietrzać, a jeśli trzeba, to gdzie i jak? Planuje zakupić ten płyn polecany przez Fiat'a czyli paraflu up , bo ponoć płynu się nie powinno wymieniać na inny - tak jak z olejem. Jeśli ma ktoś skany z książki o Pandzie, to proszę zapodać, albo jakieś zdjęcia. Ostatnio sobie wymieniłem bez żadnych problemów olej i filtr oleju (mój brat dał rade odkręcić filtr przy użyciu rąk tylko, a to podobno nie jest takie łatwe he,he, ale nieważne - w każdym razie wszystko śmiga , że aż miło). Proszę więc o poradę odnośnie tego płynu chłodzącego. Jest jakiś kranik może ? Chyba nie prawda? Tylko jest taki wężyk do zbiornika wyrównawczego przytwierdzony i jest na nim opaska. To trzeba zdjąć? Proszę o rzeczowe wyjaśnienia jak ktoś ma czas i chęci.

Pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Sevir

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olesno / Opole
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 22:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


na dole w chłodnicy powinien być korek który należy odkręcić i wtedy wycieka cały płyn chłodniczy. Potem wlewasz nowy i po sprawie.

A swoją drogą po co kupować jakieś wymyślne płyny chłodnicze? Kupujesz zwykły do chłodnic aluminiowych i po sprawie. To nie olej żeby sie z nim certolić.
_________________
Fiat Panda 1,1 2004r LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Nieprawda, płynów chłodzącących nie powinno się pod żadnym pozorem mieszać.
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Witam ponownie,

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę to w sobotę, wydawało mi się, że nie ma żadnego korka jak byłem pod kanałem przy wymianie oleju i się przygladałem co i gdzie jest, ale być może nie zwróciłem na to uwagi. Jak kolega powiada , że jest korek, to pewnie jest - ja też mam Pandę 1,1, czyli taką samą, więc powinno być coś takiego. A jak jest z odpowietrzaniem? Bo ja słyszałem ,że należy zostawić otwarty zbiornik wyrównawczy, odpalić silnik i poczekac trochę aż sie silnik zagrzeje, a później odpowietrzyć jakąś śróbką przy chłodnicy, i że właśnie tam wyleci część powietrza, a reszta babelków powietrza przez zbiornik wyrównawczy. Co o tym myślicie? Moim zdaniem to chyba nie jest zły pomysł - wiadomo, ze trzeba uważąć na gorąća parę, ale jak od razu będzie odkrecony, to żadna para nie buchnie w twarz. Ale czekam na odp. co o tym myślą ludzie bardziej doświadczeni ode mnie.

Pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Sevir

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olesno / Opole
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


dewas napisał:
Nieprawda, płynów chłodzącących nie powinno się pod żadnym pozorem mieszać.


a kto mówi o mieszaniu? I tak wlewa nowy. wleje jakiś normalny i będzie go dolewał to nie będzie mieszany...
_________________
Fiat Panda 1,1 2004r LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
crashowerride

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Alfa Romeo 155
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lip 2008, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Jesli macie zalany orginalny Paraflu o kolorze pomaranczowym,to nie trzeba go zmieniac,wystarczy uzupelniac(producent gwarantuje ze bedzie on sluzyl do ostatnich dni samochodu,warunek:uzupelniac tylko i wylacznie tym samym plynem).Zielony Paraflu trzeba zmieniac co dwa lata.
Powrót do góry
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2008, 09:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Ja dla swietego spokoju pomaranczowy paraflu ( Pandy 2004 rocznik ) tez bym wymienial co dwa lata.
Powrót do góry
gadu-gadu
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


crashowerride napisał:
Jesli macie zalany orginalny Paraflu o kolorze pomaranczowym,to nie trzeba go zmieniac,wystarczy uzupelniac(producent gwarantuje ze bedzie on sluzyl do ostatnich dni samochodu,warunek:uzupelniac tylko i wylacznie tym samym plynem).Zielony Paraflu trzeba zmieniac co dwa lata.
Odświeżam temat,czy to prawda że nie trzeba zmieniać?,ja mam właśnie ten płyn,tego koloru,fakt w instrukcji obsługi,nie ma nic o wymianie,tylko o uzupełnianiu,ale czym,wodą destylowaną tylko,czy samym koncentratem,bo ten płyn Paraflu UP to jest koncentrat,ale koncentratem nie powinno się uzupełniać,to jak w końcu jest ?
Powrót do góry
wojtek_panda

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Wrz 2012, 11:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Nie ma sie co tak rozwodzić nad tymi płynami... Ja tam jeżdżę na zwykłym zielonym borygo i jest wszystko w porządku. Ważne tylko, żeby na wodzie nie jeździć, bo w układzie będzie sie osadzał kamień.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System