Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
geniculata

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1.2 75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 22:03
Temat postu:

Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


Witam,jestem tu nowy więc z góry przepraszam za wszystkie moje nieprawidłowości związane z korzystaniem z tego forum,Smile
Otóż mam problem z moim kropkiem(1.2 75KM 1994 rok)Mam nową chłodnice,wszystko jest odpowierzone .plynu nie ubywa wiec wykluczam nieszczelnosc układu chłodzenia,a samochód od dłuższego czasu mocno się grzeje,na postoju w upalne dni dosłownie w przeciagu kilku natsu minut wskaznik temperatury dochodził do maksimum pomimo tego ze właczał się wentylator,stąd moje pytanie co mu moze dolegac? znajomy twierdzi ze to moze byc wina termostatu,co o tym sądzicie (wiadomo ze nikt na odległośc nie znajdzie przyczyny ale chciałbym uzyskac wskazówki gdzie szukac podłoża tego problemu)prosze o pomoc forumowiczów!Smile
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


Sądzę ,że to wina termostatu.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


termostat- pomoze tylko wymiana- jest zaciety w pozycji zamknietej Wink koszt czesci ok 40 zl Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 07:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


W sumie to wygląda tak jak piszą koledzy na termostat, bo wychodzi na to że niby jest w pozycji zamknietej...

ale jedna rzecz mi tu nie pasuje?

Cytat:
skaznik temperatury dochodził do maksimum pomimo tego ze właczał się wentylator


to skoro wentylator się włączał to znaczy że płyn doszedł do chłodnicy, osiągnął odp temperaturę, a więc był w dużym obiegu? Tak więc termostat raczej otwiera?

Pytanie jest takie do kolegi geniculata

czy podczas jazdy temp. jest prawidłowa = tzn nie skacze do góry? Objaw który opisałeś występuje tylko podczas postoju auta na wolnych obrotach czy podczas jazdy też?

Bo jeżeli tak to tu winna będzie raczej pompa wody, która po prostu nie wydala z tłoczeniem w dużym obiegu płynu w odp ilości w danym czasie, dlatego płyn osiąga dużą temperaturę. Jak jedziesz to silnik ma swoje obroty i to pozwala automatycznie wymusić na pompie szybszy obieg, do tego wiadomo pęd powietrza który uderza w chłodnicę powoduje że ta temp jest niższa , niż wtedy kiedy auto stoi.

Taka jest moja teoria, oczywiście mogę się mylić. Wymiana termostatu przy już prawidłowo zdiagnozowanym problemie też nie zaszkodzi Smile

Nie czekaj na dalsze N-porad - jedź do warsztatu, opisz problem i niech spr termostat, pompę i co tam jeszcze potrafią Very Happy nie wysuwaj teorii że to, czy tam to - sami niech znajdą. Jak przegrzejesz ( o ile już tego nie zrobiłeś- a to dowiesz się za jakiś czas) to koszta wzrosną !!!
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Graczyk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Włocławka / lodz od pon. do piat.
Posiadane auto: Fiat Punto 55s 95r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


a wg mnie jeśli samochód się grzeje tak jak napisałeś w przeciągu kilkunastu minut na postoju w upale to wszystko jest w normie. Każde auto się "zagotuję" po parunastu minutach, no chyba że będzie temperatura na minusie.
_________________
punto 55s
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 13:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


Cytat:
w przeciagu kilku natsu minut wskaznik temperatury dochodził do maksimum


to znaczy że temp idzie ponad normę - pod czerwona kreskę, a to nie jest normalne !

Nie wiem na czym wy jeździcie, ale u mnie włączysz silnik w ciepłe upalne dni - zostawisz auto i tyle !!! przy prawidłowym układzie chłodzenia (płynie nie ściekach, odpowietrzeniu, dobrej pompie wody, chłodnicy, czujnikach itp) nic się nie stanie.
Ja wiem że w lecie widać na poboczach bohaterów z maskami uniesionymi w górę, szczególnie na podjazdach- ale to własnie są ci co mają K U P Ę a nie układ chłodzenia.
Mnie nigdy, ani naszym klientom nie zdarzyło się żeby stojąc w korkach w lecie, nawet przez kilkadziesiąt minut coś się zagotowało!!!!!!!!! kolega mówi że po kilkunastu minut idzie mu pod HOT=130st, WIĘC MA COŚ NIE TAK.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Graczyk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Włocławka / lodz od pon. do piat.
Posiadane auto: Fiat Punto 55s 95r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 14:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


a mój błąd nie doczytałem... faktycznie załączenie wentylatora jest normalne a co za tym idzie powinna spaść temperatura, więc tak jak któryś kolega pisał że może to być wina pompy wodnej
_________________
punto 55s
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
geniculata

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1.2 75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


dziekuje wszystkim za odpowiedzi,podczas jazdy samochód utrzymuje normalną temperature,pompe wody zmianiałem kilka miesiecy temu bo ciekła,sprawdzimy najpierw termostat,za kilka dni udam sie do mechanika i opisze co udało sie zdziałac:)
Powrót do góry
geniculata

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1.2 75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 17:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


dziekuje wszystkim za odpowiedzi,podczas jazdy samochód utrzymuje normalną temperature,pompe wody zmianiałem kilka miesiecy temu bo ciekła,sprawdzimy najpierw termostat,za kilka dni udam sie do mechanika i opisze co udało sie zdziałac:)
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


A jeszcze takie małe pytanie,płynu nie wybija zbiorniczkiem?,czy po czasie jednak sie schłodzi z pod czerwonego pola?I czy masz 2 biegowy wentylator na chłodnicy?
Powrót do góry
geniculata

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1.2 75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


nie,nigdy nie wywalało płynu,zeby wyszło na czerwone pole jeszcze do tego nigdy nie dopusciłem ale kilka razy było blisko,a co do wiatraka to nie mam pojecia,ale po jego załączeniu się temperatura troche spadała,teraz juz problem troche mniej dokucza bo jest chłodniej,jutro bede miał termostat,na weekend odstawie do mechanika i zobaczymy co to da:)
Powrót do góry
geniculata

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1.2 75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat punto I 1.2 75KM grzeje się!


witam ponownie,byłem u mechanika i pierwsza jego diagnoza to termostat,pokazał mi jak sie do niego dostać i kazał mi samemu pogrzebac,jakies dwie godziny temu wymieniłem go na nowy,tak jak twierdziliscie był zablokowany,po załozeniu nowego samochód nie do poznania.silnik pracuje równo i cicho ,duzo ciszej niz wczesniej, zauwazam tez ze lepiej wchodzi na obroty,zero oznak grzania sie na postoju czy tez po mocno dynamicznej jezdzie.Pewnie i z powodu tego termostatu wydmuchało mi poprzednia pompe wody no ale trudno ,człowiek uczy się na błedach:(
Chciałem wam wszystkim bardzo podziekować za cenne rady,i jesli bede miał jeszcze jakies problemy napewno tu wróce! pozdrawiam Dawid
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System