Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dam_Bar

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Fiat, Albea, 1.2 16V EL, 1242cm3, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:32
Temat postu:

Choinka na tylnych światłach


Witam,

Posiadam Fiata Albeę 1.2 16V 2002r. Kiedy jest włączony lewy kierunkowskaz i stop robi się dyskoteka. Proszę o poradę.

Wyjąłem wszystkie żarówki w tej lampie i przeczyściłem styki, łącznie ze złączem lampy. Nie pomogło. Wszystkie żarówki są właściwego typu i czy są dobrze zamontowane.

Sprawdzałem bezpieczniki, kupiłem nowe żarówki do lewej tylnej lampy.

Wtyk czarnego kabel wchodzący w kostkę jest zaśniedziały. Czyszczenie nie pomaga.

Chciałbym nabyć nową kostkę, czytałem na forum o podobnym przypadku i w 100% pomogło. Szukałem na allegro, lecz nie mogę jej znaleźć.

Czy ktoś mógłby podesłać mi adres, gdzie mogę kupić taką kostkę.

Wykonałem zdjęcia tej kostki, ale mam problem, aby je załączyć do postu.

Pozdrawiam

[/url]
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


Wyczyść porządnie masę i choinka zniknie
Powrót do góry
Dam_Bar

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Fiat, Albea, 1.2 16V EL, 1242cm3, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


Witaj,

Czy możesz mi dokładnie, łopatologicznie wytłumaczyć jak wyczyścić dokładnie masę?

Mnie się wydaje, że jest potrzebna nowa kostka, bo ta stara jest trochę nadpalona od czarnego kabla.

Proszę o poradę.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


Masa to nic innego jak minus po karoseri,jeżeli jest słaba to stąd ta choinka,zobacz gdzie idzie minus z akumulatora,przeważnie gdzies na silnik,zdemontuj połaczenie,przeczyść,albo załóz nową masę.Może też Ci gdzieś kabel plusowy ocierać o karoserię,i też będzie dyskoteka.Z elektryką w aucie to sa jaja,jak coś takiego sie dzieje,ciężko wyłapać co się stało.
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 09:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


odgrzeję suchara bo może komuś te informacje pomogą w przyszłości

Dam_Bar napisał:

Wtyk czarnego kabel wchodzący w kostkę jest zaśniedziały. Czyszczenie nie pomaga.


a czy prawidłowo wyczyściłeś konektor na powierzchni styku w miejscu gdzie jest styk z konektorem w lampie? u mnie (takie samo auto) właśnie czarny konektor był powodem powstania "choinki".

Dam_Bar napisał:

Chciałbym nabyć nową kostkę, czytałem na forum o podobnym przypadku i w 100% pomogło. Szukałem na allegro, lecz nie mogę jej znaleźć.

Czy ktoś mógłby podesłać mi adres, gdzie mogę kupić taką kostkę.


kostkę zakupisz w aso bo nie jest to element który podlega złużyciu.
to wklejam link do eper. wyszukaj sobie zakończenia przewodów
EPER


Dam_Bar napisał:

Wykonałem zdjęcia tej kostki, ale mam problem, aby je załączyć do postu.

Pozdrawiam



TU jest napisane jak wstawia się obrazki na forum.

arkko napisał:
Masa to nic innego jak minus po karoseri,jeżeli jest słaba to stąd ta choinka,zobacz gdzie idzie minus z akumulatora,przeważnie gdzies na silnik,zdemontuj połaczenie,przeczyść,albo załóz nową masę.Może też Ci gdzieś kabel plusowy ocierać o karoserię,i też będzie dyskoteka.Z elektryką w aucie to sa jaja,jak coś takiego sie dzieje,ciężko wyłapać co się stało.


Słabe połączenie masy przy akumulatorze powoduje duże trudności z rozruchem (największy prąd pobierany z akumulatora), jeśli auto odpala to tam nie grzebiemy. Natomiast ocieranie się przewodu plusowego o karoserię zakończyło by się pożarem. Akumulatory mają teraz prądy rozruchowe nawet 400A. Przy przewodach jakie występują w aucie pożar był by natychmiastowy. Niewielkie zwarcie w instalacji elektrycznej, czy paląca się cały czas jakaś lampka rozładowywało by akumulator.

Przyczyną choinki w światłach z tyłu pojazdu jest utlenienie się konektorów w kostce. konektory te są przeważnie czarne a kostka wygląda jak by się roztapiała. Jeżeli nie ma jeszcze tragedii w uszkodzeniach to pomoże wyczyszczenie konektorów jakimś nożem, papierem ściernym czy drobnym pilniczkiem. Po czyszczeniu należy kontakt zabezpieczyć smarem miedzianym albo innym preparatem poprawiającym kontakt. Jeśli jednak konektory przy lampach są już za bardzo zniszczone należy wymienić kostki na nowe. Niestety zaśniedzenie konektorów wpływa na rezystancję połączenia, zwiększona rezystancja powoduje że połączenie w trakcie przepływu prądu się silnie rozgrzewa. możliwe jest też że to wilgoć lub uszkodzenie przewodów (np. wilgoć) powoduje "choinkę". Wtedy trzeba osuszyć przewody i sprawdzić ich izolację. Jeżeli w aucie jest hak do przyczepy należy sprawdzić czy tam nie postępuje zniszczenie, w końcu jest to element instalacji narażony na wilgoć i uszkodzenia.
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 09:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
punciopyr...

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: grande punto 1,2 2008,
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 15:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


miałem identyczną sytuację w punto , okazało się że lampa tylna jest przykręcona nieoryginalna nakretką a mianowicie kilkanasćie podkładek i dwie nakrętki kontrujące zamiast jednej nakretki w kształcie walca podłużna z gwintem cienkim w środku o dość specyficznym sposobie na odkrecenie (trzeba chyba mieć specjalny klucz)ale kombinerkami sie da.Wymieniłem prowizorkę na takową nakrętkę i dyskoteka znikła
Powrót do góry
gadu-gadu
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


ta prowizorka mogła nie dawać masy w lampie albo robiła zwarcie do masy (mój domysł) - stąd choinka
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
gonzus

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/wlkp
Posiadane auto: Kia Pride
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 19:33
Temat postu:

migające światła


Witam! Mam podobny problem, włączając kierunkowskaz miga stop. Wciskając stop świeci kierunkowskaz.
Styki (czarny kabel) wyczyściłem, ale nie zdało to rezultatu.
Piszecie aby poprawić masę, gdzie się ona znajduje??

Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


kolega Ravuek dość dokładnie to opisał . Jeżeli faktycznie dobrze wyczyściłeś i dalej jest choinka to przebicie może być w innym miejscu , zobacz czy pomoże dodatkowe połączenie przewodu masowego z metalowym elementem karoserii.
Powrót do góry
punciopyr...

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: grande punto 1,2 2008,
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 16:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


wczoraj zdarzyło mi się to w pandzie. Rozebrałem lampę,okazało się że styki są zardzewiałe przeczyściłem i swieci jak jasny gwint.
Powrót do góry
gadu-gadu
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 19:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Choinka na tylnych światłach


Witam

U mnie tez już od dłuższego czasu pojawiał się ten problem z choinka czyszczenie nic już nie dawało , styki masowe w obudwu gniazdach nadpalone niestety . Ale da się to jeszcze naprawić. Jeśli chodzi o wtyczkę to bez problemu można ją rozebrać a konektory własnie sobie zamówiłem przez allegro gdyby ktoś potrzebował :
http://allegro.pl/konektor-pin-prosty-wtyku-citroen-fiat-lancia-4szt-i3312547886.html

Gdybyście mieli problemy z rozłożeniem wtyczki to piszcie zamieszczę zdjęcia i instrukcje . Ucieszył mnie fakt że nie będę musiał przerabiać instalacji żeby się pozbyć problemu wszystko zostanie po staremu Smile
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
k.krzysiek

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea 1,2 16v 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2013, 08:44
Temat postu:

choinka w tylnej lampie


Witam. Mam taki sam problem. Pierwszy raz zamieniłem listwe mocowania żarówek z prawej do lewej lampy, i pomogło. Ale niestety po jakimś czasie problem wrócił. Styki wyglądają OK, tylko na tej listwie widać oznaki przegrzania, nadtopiony plastik przy jednym złączu. Czy taka listwa jest do kupienia? Ile ewentualnie kosztuje? czy ktoś wie? Budowa tej listwy jest prosta, nie widać na niej nic specjalnego, jakiś zwarć. Ale skoro kiedyś zamiana pomogła to może właśnie w niej jest problem tej choinki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System