Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2011, 10:01
Temat postu:

Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz


Witam serdecznie,
Znowu mam nietypowy problem związany z moją Maryśką 2.4 JTD 1999 rok. Od pewnego czasu podczas normalnej jazdy gdy przekroczę 2000 obr/min np. na czwartym biegu i puszczę gaz samochód gaśnie. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale bardzo często. Nie dzieje się to gdy jadę np. na czwartym biegu, mam powyżej 2000 obr/min i nacisnę sprzęgło, wtedy normalnie przechodzi na wolne obroty i samochód się toczy na sprzęgle. Gaśnie jedynie gdy dam mu gazu na biegu i gwałtownie puszczę gaz (podczas hamowania silnikiem). Dodatkowo jak wyłączam zapłon, to po wyjęciu nawet kluczyka ze stacyjki samochód dalej chodzi przez jakieś 3-4 sekundy i dopiero gaśnie. Nie gaśnie od razu, gdy przekręcę kluczyk.
Zaprowadziłem go do mechanika, podpiął pod komputer i pokazało błąd elektrozaworu ciśnienia paliwa.
Chcę Was popytać czy ktoś miał podobny problem i czy rzeczywiście jest to wina tego elektrozaworu, może czegoś innego, np. jakaś małą dziurka w przewodzie paliwowym czy coś takiego. Nie chcę iść w koszty, bo i tak niestety musiałem trochę wydać na inne naprawy w tym samochodzie (normalnie ten samochód to skarbonka, z taką różnicą, że jakbym rozwalił skarbonkę to bym odzyskał pieniądze, a tak w życiu ich nie odzyskam
Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mam siły do tego samochodu.
Może ktoś jest w stanie polecić naprawdę DOBREGO mechanika w Warszawie, co się zna w temacie.
Z góry dziękuję za sugestie i cenne rady.
Pozdrawiam,
rieper

Dodam jeszcze, że komputer pokazał błąd regulatora ciśnienia paliwa oraz czujnika ciśnienia paliwa.
Może miał już ktoś podobny problem?
Będę wdzięczny za pomoc.

Regulamin pkt.20
NED
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2011, 10:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz


A regulator ciśnienia paliwa wymieniłeś? Jego uszkodzenie zabrudzenie to standard jesli ktos jeździ na syfiastym paliwie
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2011, 17:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz


Nie wymieniłem, ale zamierzam go odkręcić i przeczyścić. Regulator kosztuje 800 zł, więc chcę mieć pewność czy jest zepsuty, czy da się go przeczyścić i zaoszczędzić trochę pieniędzy:)
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 16:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz


Regulator ciśnienia zakupiłem i wymienię go niebawem. Mam nadzieję, że to pomoże i Maryśka nie będzie gasła.
Wczoraj zakupiłem sobie interfejs VAG KKL z aukcji http://allegro.pl/interfejs-fiat-alfa-lancia-vag-adapter-3pin-pl-i1937160568.html Bardzo dobrze łączy się z komputerem i za pomocą FiatEcuScan pokazuje wszystkie parametry. Wobec tego chciałbym Was zapytać jakie macie parametry otwarcia regulatora ciśnienia? U mnie na wolnych obrotach jest 10% natomiast jak dodaję gazu to zniża się nawet do 0%. Jak jest u Was? Czy jest to potwierdzenie, że regulator ciśnienia paliwa jest walnięty i to jest przyczyna gaśnięcia?

Kody błędów, które mi wyskoczyły:
P1671 - regulator ciśnienia gazolu
P0191 - czujnik wysokiego ciśnienia paliwa
P0235 - czujnik ciśnienia doładowania (to chyba jest związane z tym solenoidowym zaworkiem ciśnienia do idzie z zaworu EGR?)
Pozdrawiam i czekam na sugestie

Nie piszemy jednego posta pod drugim .
Regulamin pkt.20
NED


Ostatnio zmieniony przez rieper dnia Sob 17 Gru 2011, 16:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea Weekend 2.4 JTD gaśnie podczas jazdy gdy puszczam gaz


Witajcie ponownie,
Problem gaśnięcia rozwiązany:) Odkręciłem regulator ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia i okazało się, że jedna uszczelka (zielona o średnicy ok. 4 mm) była rozwarstwiona (może na długości obwodu ok. 2 mm). Z zestawu naprawczego o numerze "F 01M 100 278" z InterCARSu za 18 zł założyłem uszczelkę zieloną oraz dystans, który był też w zestawie i przykręciłem regulator. Maryśka nie gaśnie, nawet jakoś lepiej idzie Smile Więcej mocy nabrała.
Niestety zakupiłem przedwcześnie nowy regulator ciśnienia za 370 zł, na wypadek gdyby ten zestaw naprawczy pompy CR z InterCARSu nie zadziałał. Został mi więc nowiutki, niezakładany regulator do sprzedania. Wystawiłem go na Allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=2025507086 więc jakby ktoś chciał kupić, to dla użytkowników forum mogę zaoferować jeszcze rabat Smile
Dzięki Panowie za pomoc i naprowadzenie na odpowiedni trop.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 15:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System