Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edwardo65

Dyskutant



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Bravo 1,4 M-jet 120km
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 22:14
Temat postu:

samodzielna naprawa Turbo


Witam. Chciałem się podzielić z Wami koledzy kilkoma informacjami na temat samodzielnej naprawy turbiny - może się przydać w celu zaoszczędzenia sporej kwoty. U mnie mianowice po przejechaniu ok. 115 tyś km. zaczeło mi kopcić na siwo moje Stilo 19,JTD tuż po odpaleniu. Kopciło tylko z 5 sekund ale za to intensywnie. Oprócz rego zauważyłem że zaczął szybciej znikać olej. Po stwerdzeniu że rura za Turbiną jest zaolejona domyśliłem się przyczyny. Po zorientowaniu się w temacie dowiedziałem się że koszt regeneracji Takiej turbiny ze zmienną geometrią wynosi 1000-1500 zł. Stwierdziłem że to za dużo i postanowiłem kupić "zestaw naprawczy" za tylko 130zł. Oczywiście musiałem wszystko sam wymontować i rozmontowac ale powiem Wam że się opłaciło. Teraz już jeżdżę i nic nie kopci i w ogóle jest bardzo dobrze. Jak ktoś trochę zna się na mechanice to to naprawdę nic strasznego. Ja zaoszczędziłem ponad 1000 zł więc uważam że waro się pokusić. Jeśli ktoś by miał obawy to niech pisze, powiem co i jak.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
DrumSound

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 jtd, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 12:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


A gdzie kupiłeś taki zestaw naprawczy?? Na przyszłość dobrze wiedzieć...

Ew mogę polecić na PW osobę w Łodzi, która fachowo zajmie się wymianą wkładu w turbo..
_________________
--------------------
Powrót do góry
edwardo65

Dyskutant



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Bravo 1,4 M-jet 120km
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Zestaw kupiłem w firmie Turbo car http://www.turbo-car.pl/index.php Zapłaciłem 130 zł i po 3 dnaich go otzrymałem
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Brawo! Takich kolegów potrzeba na tym forum. Trzeba walczyć z niektórymi mitami "że się nie da"Jak w turbinkę nie "wpadł kamień" to mozna ją zrobić . Osobiscie w swoim czysciłem wtryskiwacze metodą ultradzwiekowa, zoszczedziłem tez ok. 1000zeta. Po kuracji FES nie wykrył zadnych zmian, a miło jest jak 4,5 wyjdzie na setkę, pozdrawiam. Laughing Very Happy Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
edwardo65

Dyskutant



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Bravo 1,4 M-jet 120km
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 16:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Dzięki jareq za miłe słowo. Dodam tylko że mijają kolejne dni od naprawy i jeżdże bezproblemowo. Więc "nie taki diabeł straszny jak go malują".
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 16:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pablooo21

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malopolska
Posiadane auto: FIAT STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


A kolego możesz powiedzieć jak wybrałes ten zestaw bo tam są tylko jakieś oznaczenia z kąd mam wiedzieć który bedzie do mnie pasował??
Powrót do góry
gadu-gadu
edwardo65

Dyskutant



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Bravo 1,4 M-jet 120km
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 12:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Pablooo21 napisał:
A kolego możesz powiedzieć jak wybrałes ten zestaw bo tam są tylko jakieś oznaczenia z kąd mam wiedzieć który bedzie do mnie pasował??

Słuszne pytanie. Jak sam kupowałem to też nie wiedziałem. Więc po prostu zadzwoniłem i skonsultowałem się telefonicznie, To wystarczyło. Choć te części zamienne nie były identyczne jak te stare wymontowane to to nic nie szkodzi. Ważne są wymiary.
Chciałem jeszce dodać przy okazji że już mineły kolejne tygodnie od tej mojej samodzielniej naprawy i dalej jeżdżę bez najnmiejszych problemów.
Powrót do góry
trek1977

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 16V, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


mam pytanie panowie. oddano mi auto po regeneracji. Wcześniej kopa dostawał przy 1700 teraz... 3000. Nie da się jeździć autem. Mechanik powiedział, że specjalnie mi na razie tak ustawił i zmieni to w przyszłym tygodniu. Czy jest możliwe, że mechanik mógł cokolwiek tam poustawiać? Wydaje mi się że turbina została źle zregenerowana (ustawiona) i mój mechanik nie potrafi tego przyznać. Dziś byłem na diagnostyce i wyszło, że doładowanie jest o połowę za małe i że turbina otwiera się powyżej 3000 obrotów. Pozdrawiam.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


jeżeli turbina jest regenerowana w PROFESJONALNYM zakładzie który się tym zajmuje to jest ustawiona na stanowisku tak jak fabryka podaje, a jeżeli jakiś pan Henio zabiera się za coś czego nie potrafi to potem są tego takie skutki i słowa :"że tak ma być, pan pojeździ się wszystko ułoży" - spier...ł robotę i tyle Twisted Evil
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Cała tajemnica tkwi w regulacji gruchy podciśnienia.
Overboost podaje podciśnienie na gruchę która manewruje łopatkami zmiennej geometrii.
FES do samochodu i reguluje się stosownie do zapotrzebowania,
chyba że koleś spaprał robotę na etapie wirnika i np koło kompresji ma za dużo luzu czy wirnik ciasno chodzi bo tulejowanie nie wyszło.
Jak nie wiadomo co było robione i jak to same zagadki, tylko paprak wie co zepsuł.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 02:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


a jakieś fotki masz?

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
trek1977

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 16V, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 20:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Dziękuję za opinie. A więc mój mechanik tylko zawiózł turbinę do zakładu w Imielinie, co się tym profesjonalnie zajmuje. Sam jednak powiedział, że to on tak ją ustawił, a po kilku minutach rozmowy wyszło, że we wtorek pojedzie moim autem do nich do Imielina. A więc coś tu "śmierdzi". Zobaczę w środę, co i jak z autem i przedstawię, jak auto jeździ. Wychodzi jednak na to, że turbina została podmieniona (porobię jutro zdjęcia i postaram się je załączyć), albo Imielin spartolił robotę. Dodam, że mechanik nie chciał na razie żadnych pieniędzy (regeneracja 1150,00). Sam pracując na Fiacie mam 10% upustu na wszystko i tą turbinę jako nową mogę mieć za 3800 i 10%, ale to w końcu prawie 25% wartości auta, więc nie warto Sad. Pozdrawiam.
P.S. A podpowiecie mi Panowie, jaki jest numer tej turbiny, i jakiej jest firmy (myślę, że to Garrett). Silnik JTD 16V 103kW rok 2004.
P.S.2. Rozmawiałem w tej sprawie telefonicznie z mistrzem z ASO z Bielska i on powiedział coś takiego: "w modelu, jaki pan ma, turbina ma się otwierać się przy 2500 obrotów". Nie wiem, o co chodzi, ale 90% mocy auto ma przecież w zakresie 1800-3200 obrotów, więc o co chodzi z tymi 2500 obrotów?
Powrót do góry
trek1977

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 16V, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Lipa. Zakład co regenerował twierdzi, że turbina dobrze zregenerowana. Problemem jest ciśnienie. O połowę za małe. Teraz pan, co mi to rozbierał i zakładał szuka, gdzie brakuje powietrza. Wg niego są tam 2 zaworki i jeden działa prawidłowo, a drugi dostaje powietrze, ale go nie wypuszcza. I dlatego turbina otwiera się przy tak wysokich obrotach.
Powrót do góry
trek1977

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 16V, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


Dokopałem się do strony motoarena i wygląda na to, że tej turbiny się nie regeneruje. Czyli zostałem w kanał wpuszczony.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) samodzielna naprawa Turbo


do jakiego kretyna oddałeś samochód Exclamation gdzie w turbinie są jakieś zaworki Exclamation budowę można zobaczyć w internecie Exclamation zmienną geometrią steruje elektrozawór overboost Exclamation albo masz uwalony właśnie ten zawór albo poprzecierane masz wężyki , no chyba że ten mechanik odwrotnie podłączył te przewody Idea
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System