Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 18:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


Ogólnie wątek dotyczył tylko GP 1.4 8V..., a nie innych pojazdów Rolling Eyes
_________________
Grande Punto 1.4 8V (77KM) DYNAMIC z Blue&Me Smile
------------------------------------------------------
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


Cześć,po zaproszeniu na ten wątek i zapoznaniu się z tematami rozmowy mogę kliknąć kilka słów na ten temat.
Jeżdżę kropkiem równy rok od zakupu,przypomnę,że kupiony został w styczniu 2011 z przebiegiem 58tys km rok prod-2006 silnik 1.4 77KM.

Co chodzi o tak zwane pocenie,owszem również u mnie jest oznaka pocenia jednak to coś starego bez oznak by to się działo na co dzień.Jest zatłuszczony kawałek bloku silnika mocno przykurzony.W marcu ubiegłego roku wymieniłem oleje,filtry i płyny i jak do dziś nie zauważyłem by brał olej.
Możliwe jednak,że przy dość sporym przebiegu są widoczne ślady zużycia i mus uzupełniania poziomu oleju.Jeżeli tak to z pewnością coś o tym napiszę kiedy sam zauważę taką zmianę.

Co chodzi o tę listwę przy szybie to fakt u mnie odchodzi od lewej strony na trzech zaczepach.Nawet dziś jadąc około 100km trasy szyba nie była w stu procentach odmrożona i w środkowej jej części w kształcie odwróconego trójkąta była część zaszroniona.To wielki minus dla Fiata i moim zdaniem producent powinien usuwać takie usterki na własny koszt bo klient decydując się na zakup właśnie tej marki inwestuje swoje pieniądze w produkt który powinien spełniać jego oczekiwania a jeżeli podczas eksploatacji pojawiają się usterki z winy producenta.

Z doświadczenia wiem,że w motoryzacji na dzień dzisiejszy stawia się na ilość nie na jakość a pracownicy którzy są siłą (tanią!!) siłą roboczą nie przywiązują dużej uwagi na to co robią i z stąd biorą się w większości usterki pojazdów ale jak to się zwykło mówić w naszym kraju : Jaka płaca taka praca" więc nie ma co wymagać to nie jest Rolls Royce Smile
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


fiatowiec1 napisał:
Co chodzi o tę listwę przy szybie to fakt u mnie odchodzi od lewej strony na trzech zaczepach.Nawet dziś jadąc około 100km trasy szyba nie była w stu procentach odmrożona i w środkowej jej części w kształcie odwróconego trójkąta była część zaszroniona


U mnie tak samo, z lewej odchodzi - jak u każdego chyba, lecz na 1-ym zaczepie. Jeżeli chodzi o ten "odwrócony trójkąt" na szybie - ogromna porażka !!! Co wycieram, tworzy się w tym samym miejscu. Bardzo niedopracowany nawiew szyby czołowej...

Jeżeli chodzi jeszcze o kwestię oleju. Silniki 1.4 8V lubią wypić przy dużych obrotach. Aczkolwiek znajdą się użytkownicy, którym Kropki nie biorą grama, mimo sportowej jazdy, powyżej 5000 obr.



PS. / U siebie teraz podczas zimy, zauważyłem jakiś "olejowy pot", który zbiera się na górnej części plastikowej obudowy rozrządu Confused Co to może być ? (Mam przebieg 48.000, auto raczej delikatnie traktowane, przeważnie na autostradach, bez deptania w podłogę...)
_________________
Grande Punto 1.4 8V (77KM) DYNAMIC z Blue&Me Smile
------------------------------------------------------
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2013, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


Kolejna zima i kolejne przygody

Na wstępie dodam,że nadal jestem zadowolony z mojego GP i jak na razie nie zawodzi mnie aż nadto co mogło by spowodować zmianę mojej opinii na temat GP.
Co zauważyłem :
Podczas tegorocznych mrozów pojawiły się w moim GP śmieszne lecz nie niepokojące oznaki świadczące o jego mankamentach a może większości pojazdów,tego nie wiem Smile
Samochód stał trzy dni podczas mrozu około -10,-15 stopni po wejściu do środka i przekręceniu stacyjki dziwny komunikat o wysokiej temperaturze chłodzenia i konieczności wyłączenia silnika.Zaraz potem wszystko wraca do normy niby nic a jednak daje do myślenia jednak nie ma powodu do paniki.Moim zdaniem to błędna informacja z komputera nie stanowiąca nic szczególnego.
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 11:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


U mnie, tejże zimy, padło całkowicie podświetlenie bagażnika Smile Na nic psikanie WD40 - co wcześniej pomagało... Smile I tak długo wszystko działało..., auto z 2009, czyli ma już 4 latka.
_________________
Grande Punto 1.4 8V (77KM) DYNAMIC z Blue&Me Smile
------------------------------------------------------
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 11:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mosior

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: GP 1.3 MJT 90KM, 2007, 5D, emotion
Piwa: 5/2
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 09:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


coś Kolego nie halo z tym Twoim egzemplarzem, może wypadkowiec ? ja mam 1.3 90KM, silnik super, na trasie na tempomacie idzie spokojnie 160 km i jest cicho w środku. Przebieg 237 000 km, silnik suchy i nie bierze oleju. Fakt, listwa na podszybiu była raz wymieniona ale nic nie trzeszczy i nie stuka. Super autko. Spalanie w trasie 4.7, w mieście max 6.2
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Grande Punto 1.4 8V (77KM) / Obiektywna ocena /


Mija kolejny miesiąc od mojego wpisu Smile ze względu na perypetie życiowe nie mogłem prowadzić i pomagać kolegom jako admin ale może to się zmieni Smile

Kolejny rok i co?
Nic! Jeżdżę tym samochodem i jak dotąd nic się nie wydarzyło co by mnie zniechęciło do dalszej eksploatacji mojego punciaka..Przed wczoraj padł akumulator ale teraz zakupiłem nowy więc nadal będzie palił od startu:)

Będąc na delegacji w Serbii z firmy Fiat Polska (Tychy) przemierzałem tam i nazad moim kropkiem 1200 km w jedną stronę i dziś stanowczo mogę przyznać,że warty jest by go posiadać...Spalanie na trasie nie przekroczyło 6,5L jak na co dzień bolą mnie plecy nie odczułem tego jadąc 15 godzin..Tak 15 godzin prowadziłem kropka i stawałem tylko trzy razy by dotankować co trwało może po 5-8 minut.Wiem powiecie idiota tak długo jechać bez odpoczynku ale zrobiłem to sześć razy i muszę wam powiedzieć,że nie odczułem zmęczenia prowadząc autko ..

Trasa bardzo nudna bo długa ale satysfakcja po dotarciu do celu bez awarii ogromna..

Jedyne co mnie denerwuje to brak tempomatu i ograniczona prędkość Smile

Ograniczona prędkość to porównanie mojego GP 1.4 z GP 1.2 ja nie mogę wycisnąć więcej niż 160 i nie wiem co jest powodem a biorąc z wypożyczalni w Belgradzie zupełnie nowe GP 1.2 śmigałem autostradą 170 bez jakichkolwiek przesłanek o tak wysokiej prędkości..I to nie było pierwszy raz bo miałem na miejscu do dyspozycji dwa kropki z silnikiem 1.2 i oba tak szybko śmigały...Ale jestem i tak zadowolony z mojego bo jeżdżę nim nie od miesiąca i jak do tej pory mnie nie zawiódł...
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System