Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qba2004

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Stilo Multiwagon Uproad, 1.9 JDT 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 08:53
Temat postu:

Brak mocy przy niższych obrotach.


Witam od niedawna jestem posiadaczem fiata stilo z silnikiem 1.9 JDT 115KM.

Podczas jazdy autem odczuwam brak mocy w okolicach do 1100 obrotów, po przekroczeniu tej granicy auto dostaje kopa i przyspiesza już normalnie.

Nie wiem czy taka jest charakterystyka tych silników. czy to normalne?

Problem odczuwalny jest podczas przyspieszania niemal z każdego biegu. Wcześniej jeździłem Golfem TDI i tam przyspieszanie np z 3 biegu przy niższych obrotach nie było problemem, Stilo natomiast wyraźnie się zatyka i wymaga wrzucenia niższego biegu.


Dodam tylko, że pomijając te obiawy silnik chodzi bardzo równo, jest niemal niesłyszalny, a przy nieco wyższych obrotach zachowuje się bardzo dynamicznie.

Czasami również miga mi kontrolka od świec żarowych, ale autko odpala normalnie. Mimo wszystko niedługo zamierzam wymienić te świece.

Proszę o opinie i pomoc.
Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Niestety kolego, tzw. turbodziura występuje i jest zauważalna, aczkolwiek jest to wina błędnego operowania gazem na poszczególnych biegach i dopasowania przełożenia do aktualnej prędkości .

Turbina w STILO załącza się dopiero przy 1750 obr/min do tego momentu jadąc np. 30 km/h na 3 biegu wciskając gaz do podłogi nie przyspieszymy w ogóle Smile Musisz potrenować kiedy zmieniać biegi, ja zmieniam przełożenia przy 2000-2500 obr i wystarcza to w zupełności do sprawnej jazdy.

Przejedź się innym stilo, gdy będzie lepiej, sprawdź przepływomierz, oraz stan zapaćkania zaworu EGR, świece żarowe podczas jazdy nie odgrywają żadnej roli.

Pamiętajmy również aby nie próbować rozpędzać auta z wciśniętym pedałem do podłogi na zbyt niskich przełożeniach. Cierpią na tym bardzo panewki które poddawane są dużym obciążeniom. Gaz do dechy tylko po przekroczeniu 1800 obrotów.

Chcąc ruszyć szybko ze światem Stilo można "podpompować" kręcąc tuż przed puszczeniem sprzęgła obroty na 2000-2500 rpm.

Ewentualnie kręcąc na 3000-4000 rpm i ruszając z dwójki - zryw przy sprawnym sprzęgle gwarantowany Very Happy

Czy wyskakuje Ci jakiś błąd przy CHECKu ?
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
qba2004

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Stilo Multiwagon Uproad, 1.9 JDT 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Dziękuję kolego za szybko odpowiedź. Rzeczywiście chyba masz rację, nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do charakterystyki silnika i skrzyni biegów.

Jeżeli chodzi o CHECK to nie wyskakują żadne błędy, czasami tylko błąd o wspomnianych świecach żarowych.

Zawór EGR sprawdzę mimo wszystko, być może wymaga przeczyszczenia.
Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 16:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Sporo tutoriali dotyczących wielu aspektów technicznych znajdziesz na forum w dziale MANUALE, oraz na www.fiatstilo.com.pl

Przy czyszczeniu EGRa bardzo polecam wyczyścić również klapę gaszącą która syfi się na potęgę ze smolistego nagaru, a po wyczyszczeniu auto bardziej chętnie reaguje na gaz.

Cóż jeszcze mogę doradzić... JTD 115 to mimo wszystko bardzo udane silniki, pancerne i przy dające wiele radochy z jazdy.

Zawszę masz możliwość podpięcia auta pod ELM 327 i sprawdzenia parametrów pracy silnika oraz wielu innych na laptopie siedząc w aucie.
Polecam zaopatrzyć się w niego, gdyż wydatek niewielki ( ok 120 zł ) a zwróci się nawet przy konieczności pierwszej wizyty w ASO gdzie podpięcie pod komputer to koszt od 70-100 zł z kasowaniem błędów. Przecież można to sobie zrobić samemu, odrazu sprawdzając czy występują jakieś błędy które nie są sygnalizowane na desce w postaci ikonki z kluczykiem.

Powodzenia i witamy kolejnego Stilomana ! Smile[/quote]
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


a mam pytanie jesli juz jestesmy w tematyce EGR ja mam stilo 1,9jtd 115k i tez mam problem z przyspieszeniem jak to opisal moj przedmowca. Ale co do EGR ja mam zablokowany tzn sie nie przechodza przez niego spaliny powtornie do spalania . I własnie o tym chce pogadac czy lepiej otwarty czy zamkniety EGR bo opinie sa rozne ? pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 18:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 09:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Przy jeździe tylko miejskiej to i 1,5L więcej spali przy zaślepionym.
Średnio 0,5L więcej pali na zaślepionym.
Powrót do góry
fumfelos

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Ja nie zauważyłem u siebie żadnych różnic co do spalania Wink
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 10:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


Wszystko zależy od stylu jazdy. Ja u siebie zauważyłem większą konsumpcję przy jeździe TYLKO miejskiej. Powód oczywisty - więcej masypowietrza przepływa na postoju wobec tego komputer koryguje to większa dawką paliwa. Tak samo pyrkanie i powolna jazda w korkach.
Swoją drogą przy zaślepionym EGR silnik nagrzewa się wolniej co już przekłada się na spalanie.
Polecam poczytać na forum autokącika w dziale stilo. powstały tam wręcz kluby NoEGR i EGR Smile) osobiście jestem za EGR.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 17:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


ale wy bzdury piszecie - jakie spalanie jakie rozgrzewanie, zawór egr pracuje ( otwiera się) tylko jak auto jest na wolnych obrotach - jeżeli auto wszystkie podzespoły ma sprawne to spalanie zależy tylko od kierowcy, co do prędkości nagrzewania się silnika to tak samo czasowo to się odbywa z i bez egr - nasze silniki ciężko zagrzać w zimie po prostu mają taką wydajność cieplną Laughing
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy przy niższych obrotach.


ArekWolf napisał:

Turbina w STILO załącza się dopiero przy 1750 obr/min do tego momentu jadąc np. 30 km/h na 3 biegu wciskając gaz do podłogi nie przyspieszymy w ogóle Smile Musisz potrenować kiedy zmieniać biegi, ja zmieniam przełożenia przy 2000-2500 obr i wystarcza to w zupełności do sprawnej jazdy.


mam zupełnie inne zdanie, auto przyspiesza płynnie od 1k rpm, wgniot zaczyna się przy 1500 rpm.

jeżeli jedzesz np na 3 biegu prz 1k rpm i wciskasz do dechy i na początku nic się nie dzieje, to przepływka idzei papa lub jest brudna

przy nowej reakcja jest natychmiastowa, auto odrazu przyspiesza, może nie żwawo ale przyspiesza. Moim spokojnie można jeździć w zakresie 1200-1700 rpm auto sprawnie przyspiesza. co 5kkm czyszczę przepłykę preparatem chyba crc. na przepływce osadzają się opary oleju z odmy i auto dostaje laga.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System