Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) elektryka czy paliwo?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hostek

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 12:09
Temat postu:

elektryka czy paliwo?


Witam

2 tygodnie temu kupiłem Uno 1,4 z 1995 roku. Auto z instalacją gazową.
Za auto zapłaciłem cenę złomu wiec nie ma co oczekiwać ale dręczą mnie 2 problemy :

1. Autko przez pewien czas chodzi dobrze na benzynie - tylko lekko faluja obroty i cos sie tlucze przy tłumniku. Auto jezdzi tak dajmy 4 dni. I nagle, na bezynie odpala ale odrazu gaśnie, silnikiem rzuca na wszystkie strony, nie ma mocy, trudno przejechać nawet 10 metrów. Przełanczając na Gaz - chodzi idealnie. W tym momencie robie RESET Kompa, odpinam aku itp. Odpalam zeby się ustawił na benzynie i chodzi tak jak na poczatku a nawet troszke lepiej. Falowanie obrotów jest minimalne. I znowu 4 dni spokoju. Smile Co to moze być?

2. Autko gaśnie NA LUZIE na gazie? Czemu?
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) elektryka czy paliwo?


Witaj Exclamation
Odnośnie pierwszego zagadnienia to prawdopodobnie borykasz się z takim problemem jaki mnie trapił po założeniu gazu
Cytat:
I nagle, na bezynie odpala ale odrazu gaśnie, silnikiem rzuca na wszystkie strony, nie ma mocy, trudno przejechać nawet 10 metrów. Przełanczając na Gaz - chodzi idealnie.
Rozwiązanie jest banalne, mianowicie musisz pod zasilanie komputera podłączyć przekaźnik, który po wyłączeniu silnika będzie rozłączał zasilanie na komputerze a co za tym idzie robił mu reset-a. Przyczyną tej "niedogodności" jest to iż komputer "uczy" się podczas pracy silnika (a jeździsz na gazie) i po pewnym czasie jak uruchamiasz autko (na benzynie) komputer wariuje, gdyż zamiast gazu spala się benzyna która ma inne właściwości niż gaz Very Happy Mam nadzieje że moja próba łopatologicznego wyjaśnienia problemu jest wystarczająco czytelna Wink Podobno takie problemy (i konieczność stosowania przekaźnika resetującego) występują tylko z ok. 1/100 uniaków więc tak jak ja masz farta hehe W moim aucie przekaźnik rozwiązał problem w 100% Smile
Co do gaśnięcia auta na luzie musisz napisać coś więcej, ale powinieneś wymienić filtr gazu na dobry początek i jeszcze zobacz jak wygląda rura doprowadzająca powietrze do silnika, gdyż gaz wymaga znacznie mniej powietrza do spalania niż bęzyna, więc powinieneś postarać się aby powietrza nie dostawało się za dużo do silnika (ja w uno 1.0 poprostu znacznie spłaszczyłem rurkę doprowadzającą powietrze do silnika) Mam nadzieję że pomogłem jeśli nie to służę radą Wink
Pozdrawiam i powodzenia Exclamation
Powrót do góry
Hostek

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 09:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) elektryka czy paliwo?


Dzięki za odpowiedz, ale mam wątpliwości ponieważ gdy robie tzw Reset, to robie go na benzynie, autko chodzi sobie przez 15-20 minut na biegu jałowym więc ustawienia ma z benzyny. i Ogólnie autko jezdzi 50% gaz 50% benzyna.
Powrót do góry
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 18:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) elektryka czy paliwo?


Witaj Exclamation
Zrobisz jak uważasz, zapytaj jakiegoś dobrego gazownika co by poradził na Twoje "dolegliwości" zdziwił bym się jak by nie poradził Tobie dokładnie tak jak ja (po usłyszeniu od Ciebie jakie masz problemy z autkiem). Razz Ale może moje rozwiązanie na Twoje problemy nic nie da, można zawsze pogdybać.... a przekaźnik i kawałek kabelka to koszt kilku złotych a jak to nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi Wink Szukać przyczyny nie robiąc nic można wieki Wink
Pozdrawiam i powodzenia Exclamation
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Elektryka/Elektronika


Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System