Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Szarpanie.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mshk

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Passat b5 fl 1.6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 13:25
Temat postu:

Re: Szarpanie.


Witam a ja mam taki problem gdy jadę na LPG to jak zatrzymuję się to autko mało co nie zgaśnie ale potem wskoczy na obroty i jest ok, co to może być? na PB tego nie ma.
Zaznaczę że gaz regulowany był Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 14:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Witaj brakuje ciśnienia gazu widocznie skorygował na odczepnego ja miałem to samo podjechałem do innego wyregulował i autko jak nowe ale to moja sugestia pozdrowienia
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
mshk

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Passat b5 fl 1.6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


To jest nowa instalacja gazowa,i poprzedni właściciel nie był na ponownej regulacji .Zrobię jak piszesz podjadę do innego gazownika i wtedy zobaczę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
astek667

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Punto 2/1.9 DS/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 00:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


hmm drodzy posiadacze punta 2 1.9 ds zatem ja tez jestem posiadaczem takowego i powiem ze jaj już jestem mam nadzieje u końca drogi tych męczarni jakie wy przezywacie. nawet założyłem watek mówiący o tym kilka dni wcześniej lecz nikt nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie gdyż u mnie to dłużej występowało i później się to pogarsza do stanu problemu z odpaleniem i gaśnięcia podczas jazdy. Hmm kanał egr mówi kolega tutaj...może i tak ...ale nie ma się co czarować egr w tym akurat dieslu nie ma nic do gadania raczej przy takich objawach bo nawet zaślepiali takowe kanały egr ludzie żeby uzyskać lepsza moc silnika. Także myślę ze jeśli coś się poprawiło to na krotko. Po pierwsze proponuje podjechać na diagnostykę i podpiąć autko do vaga i zaraz będzie wszystko jasne. Co do przepływomierza zgodzę się...może to być to ...u mnie wykazało błąd P0510 czyli czujnik zamykania przepustnicy...plus inne ...zatem wymieniłem przepustnice za 410 zl bo tylko już w autoryzowanym sklepie fiata są takowe ...błąd się wyeliminował a przy okazji zmieniłem filtr powietrza.Powiem tak...pełen nadzieji myślałem ze się udało ale nie...po wymianie przepustnicy czy jak tez nazywają przepływomierza w końcu dotarłem do sedna sprawy . Autko zaczęło jeszcze bardziej nierówno pracować i bardziej szarpać i gasnąc. Jeśli by komuś już nic nie wykazało to niech się cieszy ze to tylko takie koszty Wink a mi wykazało błąd który załatwił sprawę tj chyba błąd P0262 czyli słynny wirnik / krzywka pompy wtryskowej sygnał po za zasięgiem...i wszystko jasne.typowa usterka pomp wtryskowych lucas epic które montowano w tych autkach.Sprawa dosyć prosta ...znalazłem po trudach serwis który zajmuje się takimi przypadkami i zmieniają pompę ta na lucas z linka... i autko ma chodzić.Zatem tak w skrócie wygląda walka z tym typem silnika w puncie. Ta historia się wiele razy powtarza i zazwyczaj tak samo się kończy tyle ze może po drodze się wcześniej skończyć bądź tez tak jak mi ;)jeszcze sugerowali ze to może czujnik walu korbowego ale...wszystko powie komputer...także koledzy tak myślę ze powinniście zrobić -> diagnoza komputerowa na początek.Ja się pochwale swoimi rezultatami jak mi zrobią autko.
Powrót do góry
gadu-gadu
astek667

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Punto 2/1.9 DS/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 00:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


hmm drodzy posiadacze punta 2 1.9 ds zatem ja tez jestem posiadaczem takowego i powiem ze jaj już jestem mam nadzieje u końca drogi tych męczarni jakie wy przezywacie. nawet założyłem watek mówiący o tym kilka dni wcześniej lecz nikt nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie gdyż u mnie to dłużej występowało i później się to pogarsza do stanu problemu z odpaleniem i gaśnięcia podczas jazdy. Hmm kanał egr mówi kolega tutaj...może i tak ...ale nie ma się co czarować egr w tym akurat dieslu nie ma nic do gadania raczej przy takich objawach bo nawet zaślepiali takowe kanały egr ludzie żeby uzyskać lepsza moc silnika. Także myślę ze jeśli coś się poprawiło to na krotko. Po pierwsze proponuje podjechać na diagnostykę i podpiąć autko do vaga i zaraz będzie wszystko jasne. Co do przepływomierza zgodzę się...może to być to ...u mnie wykazało błąd P0510 czyli czujnik zamykania przepustnicy...plus inne ...zatem wymieniłem przepustnice za 410 zl bo tylko już w autoryzowanym sklepie fiata są takowe ...błąd się wyeliminował a przy okazji zmieniłem filtr powietrza.Powiem tak...pełen nadzieji myślałem ze się udało ale nie...po wymianie przepustnicy czy jak tez nazywają przepływomierza w końcu dotarłem do sedna sprawy . Autko zaczęło jeszcze bardziej nierówno pracować i bardziej szarpać i gasnąc. Jeśli by komuś już nic nie wykazało to niech się cieszy ze to tylko takie koszty Wink a mi wykazało błąd który załatwił sprawę tj chyba błąd P0262 czyli słynny wirnik / krzywka pompy wtryskowej sygnał po za zasięgiem...i wszystko jasne.typowa usterka pomp wtryskowych lucas epic które montowano w tych autkach.Sprawa dosyć prosta ...znalazłem po trudach serwis który zajmuje się takimi przypadkami i zmieniają pompę ta na lucas z linka... i autko ma chodzić.Zatem tak w skrócie wygląda walka z tym typem silnika w puncie. Ta historia się wiele razy powtarza i zazwyczaj tak samo się kończy tyle ze może po drodze się wcześniej skończyć bądź tez tak jak mi ;)jeszcze sugerowali ze to może czujnik walu korbowego ale...wszystko powie komputer...także koledzy tak myślę ze powinniście zrobić -> diagnoza komputerowa na początek.Ja się pochwale swoimi rezultatami jak mi zrobią autko.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 00:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
astek667

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Punto 2/1.9 DS/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


pompa została wymieniona...autko chodzi igła. Nie ma problemow z szarpaniem ani znierowna praca. Na niskich obrotach nic nie szarpie. Problem z głowy.Pompa to klucz do sprawy.Jeśli komuś wykaże bład wirnika pompy tzn. że wyjścia nie ma .Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
ptica222

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto II 1,9
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 18:39
Temat postu:

a Jaki to silnik?


Jaki tam masz silnik ? 1,9 JTD 86 KM czy inny?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
astek667

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Punto 2/1.9 DS/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Cze 2011, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


to jest zwykly ds bez turbiny 44 koniki
Powrót do góry
gadu-gadu
duszekasper22

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Popowo kościelne
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.9D ELX
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 23:20
Temat postu:

Problem z Punto II 1.9D szarpie do 3 tyś obr na 3,4,5


Witam mam ten sam problem! Posiadam Fiata punto II 1.9D i do 3tys obr. szarpie mi na 3,4,5 biegu szarpie a powyżej jest ok . Na forum rózne rzeczy piszą i nie wiem co robić .Udało sie komuś rozwiązać ten problem?? proszę o odp Sad Sad Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
lukasso212

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobromierz
Posiadane auto: doblo 1.9d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2012, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Witam mogę rozwiązać wszystkie wasze problemy zajmuje się przeróbką pompy wtryskowej elektronicznej (epic) standardowej w silniku 1.9d na pompę wtryskowa starszego typu na linkę gazu po takiej przeróbce wszystkie problemy znikają z elektronika silnika auto chodzi jak nowe zainteresowanych proszę o kontakt 693176996 lub 665188263
NAPRAWA POMP WTRYSKOWYCH
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System