Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubert535

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gidle
Posiadane auto: Fiat Panda, Opel Astra H, Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:29
Temat postu:

Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Witam, nazywam się Hubert. Cinquecento 700 posiadam od maja tego roku. Niestety w idealnym stanie wizualnym to on nie jest no i tu mam kilka pytań.
1. Co zrobić z głębokimi rysami i odpryskami po kamieniach itp. Kolor mojego jest oznaczony symbolem 305, podkład jest biały, i bardzo to wszystko widać. Jak można poradzić sobie z nimi tanio, a dobrze?
2. Jak dobrać lakier? Czy według numeru z tabliczki znamionowej, czy może "na oko" czy komputerowo, nie wiem, nie znam się na tym.
3. Jak zlikwidować początkowe ogniska rdzy. Koło klamki i zamka bagażnika zaczęły pojawiać się tzw "bańki". Co z nimi zrobić, aby się nie rozprzestrzeniały?
To narazie tyle. Jeśli coś się powtarza i było, to proszę nie krzyczeć, tylko delikatnie powiedzieć Smile Przeglądałem całe forum i mogłem coś przeoczyć, jestem tylko człowiekiem, więc proszę o wyrozumiałość Smile Pozdrawiam Smile
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Jak masz możliwość to zrób zdjęcie tych rys to się zerknie i zobaczymy o co chodzi. Tanio to ciężko i jeszcze do tego aby nie było za bardzo widać to już graniczy z cudem.

Jak dobierze z tabliczki to pewnie będzie i tak widać różnice (stary już od słońca wyblakł a i może był lakierowany to inny odcień trochę będzie)
Drugi sposób to mieszalni bierzesz klapkę i wg. niej dobierają.
Tak na marginesie nie ważne jakbyś zrobił to i tak nie dobierzesz idealnie tego samego odcienia.

Co do rdzy papier ścierny bądź szczotka na wiertarce i jazda szlifujemy. Na pozostałą rdze polecam Brunox(instrukcja nakładania na opakowaniu). Jakiś cm obok tego z rdza też szlifujemy. Na początek to tyle i teraz to już jest wiele szkół. Niektórzy od razu szpachla i podkład-->lakier. Można kupić cynk w spray-u i tym prysnąć pod szpachle. Bądź jakiś inny specyfik antykorozyjny. I na to szpachla. Potem szlifujesz szpachlę tak długo aż Ci efekt będzie odpowiadał. No i na koniec podkład. No i lakierem. Jeśli nie masz dziur tam gdzie jest rdza to szpachla wykończeniowa wystarczy jednak jak są dziury to najpierw szpachlą z włóknami. Szlifujemy i wykończeniowa szpachla.

Jeśli Ci nie zależy na super wyglądzie tam gdzie jest rdza to zamiast tej szpachlówki możesz pomalować np. minią i na to np. pędzelkiem farbą pod kolor.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Max190

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: Fiat CC700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Ja użyłbym zamiast Brunoxa podkładu reaktywnego potem podkład akrylowy następnie szpachla,znowu podkład akrylowy i lakier właściwy.Jeśli najpierw powierzchnia będzie dobrze oczyszczona z rdzy to spokój na kilka lat.
Powrót do góry
Hubert535

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gidle
Posiadane auto: Fiat Panda, Opel Astra H, Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 14:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Witam ponownie, dziękuję za porady Smile
Co do fotek, to niestety fot. rys i innych nie mam, ale mam foto całego autka, na których widać w jakiej kondycji jest lakier.
Tutaj kilka fotek mojej 7setki:
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8806572e00bcd3fb.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89f0444c43248ad9.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1c06017ab0139ee.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/532d158af86bc1c8.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5e92be24b7c743e.html[/img]

Edit. Nie wiem czemu nie pokazuje mi linków w postaci miniatur. Coś nie tak zrobiłem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie.


FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System