Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grubaskov

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 '97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 17:26
Temat postu:

Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Witam.
Po wymianie sprzęgła, czujnika światła wstecznego, wymianie oleju, auto można by rzec jednym słowem "umarło". Po przejechaniu około 10-15km przy wciśnięciu pedału gazu coś zaczęło się ocierać i to dość głośno. Zjechałem na bok lecz niestety nic nie odkryłem i pozostałe 10km do domu wróciłem jadąc jakieś 25km na godzinę gdyż stracił moc całkowicie.

Mam LPG i ciekawostką jest, że od razu po wymianie, gdy przełączyłem na LPG zapaliła się kontrolka od wtrysków i nie gasła. Dojechałem tak do pracy, potem z pracy gdy jechałem w końcu mi zgasła i to zapoczątkowało tę reakcję łańcuchową. Obecnie auto u mechanika od 3 dni, miał zadzwonić gdy się dowie co się stało.

Aha, teraz czy to na LPG czy na benzynie, dzieje się to samo, żeby ruszyć z miejsca na jedynce muszę pedał gazu niemalże do końca wcisnąć.

Czy to coś się zepsuło ze starości/wyeksploatowania? Czy to prędzej wina mechanika? Co mógł spieprzyć?
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Twój samochód stary, to fakt, ale jeśli dotychczas wszystko działało należycie i nagle po wizycie w warsztacie coś się psuje, to moim zdaniem, jasne, że to najprawdopodobniej wina mechanika. Coś mógł zrobić nie tak z tym sprzęgłem. Kilka tygodni temu miałem w rękach czasopismo "Motor", a w nim ciekawy artykuł - co psują mechanicy przy okazji napraw zupełnie innych elementów. Było podane sporo przykładów, niektóre naprawdę zaskakujące. Spróbuję poszukać ten numer Motoru.Tak więc, trzeba uważać, jak się daje auto w obce ręce...
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 20:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Jedż niech poprawia.
Co do kontrolki to może być coś odłączone,urwane jak wyrywał skrzynię.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
grubaskov

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 '97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Nie wiem jak do tego doszli ale ponoć walnęła mi uszczelka od głowicy i coś może być z tłokami. Krzyknęli za to 1000pln (500 za samą uszczelkę)
Zastanawiam się teraz nad wstawieniem innego silnika, może mocniejszego bo mnie to wyniesie taniej.
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 08:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


zmien mechanika bo 1000 to przeginka kolega robił ostatnio głowiece w 1,2 16v i kosztowało go 300 zł plus części bo przy okazji rozrząd wymienił u ciebie rozrząd koszt ok 70 zł i uszczelka nie wiecej niz 150 tak mi się wydaje. Co do zmiany silnika to musisz wszystko zmieniać łącznie z instalacja elektryczną więc nie jest to takie opłacalne jak się wydaje najlepiej sprzedaj dorzuć i kup lepsze autko bo nie bardzo opłaca się naprawiać u tego mechanika (zmień mechanika)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 08:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System