Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamtychy

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Kwi 2013, 19:58
Temat postu:

Złączki elektryczne


Witam wszystkich. Mam problem z moim cintkiem 700 na gażniku WEBERa, a mianowicie dopiero co go kupiłem i zauważyłem, że złączka, która idzie od kabelków z czujnika temperatury cieczy chłodzącej (żółta kostka z sześcioma wtykami) i nie umiem znaleźć jej drugiej części. Jest ona przy mechanizmie otwierania maski. Najprawdopodobniej przez to nie działa wentylator chłodnicy bo na czujniku też jest oderwany jeden kabelek. Druga złączka, której drugiej części także nie umiem zlokalizować jest złączka przy prawym błotniku patrząc z przodu auta. Ma ona czerwone gniazda, czarną obudowę i żółtą taką jakby gumkę na obudowie. Jest ona pod niebieską złączką. Czy wie ktoś do czego służą obie złączki, albo raczej ich pojedyncze części i gdzie mogę znaleźć ich drugie połowy??

Linki do zdjęć tych złączek:

http://tinypic.com/view.php?pic=34t7s5c&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=1o0rpw&s=6
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Sro 10 Kwi 2013, 22:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne


A czy przypadkiem te CC nie było zasilane kiedyś gaźnikiem Aisan?? Jak dobrze pamiętam właśnie to są pozostałości po nim.
Powrót do góry
gadu-gadu
adamtychy

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne


Bardzo możliwe. Niestety nie znam historii tego autka. Mam jeszcze jedno pytanie: wie ktoś może jak podłączyć i czujnik temperatury i wentylator chłodnicy tak żeby wszystko działało ?
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne


Tzn tak kolego czujnik pod wskaźnik temperatury?? I osobno czujnik do wentylatora chłodnicy?? W sensie czy masz na myśli dwa osobne czujniki które chcesz podłączyć??
Powrót do góry
gadu-gadu
adamtychy

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Kwi 2013, 19:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne


Z tego co się domyślam to tam było zrobione tak, że czujnik temperatury cieczy chłodzącej był podłączony chyba do jakiejś centralki, do której był podłączony również włącznik wentylatora chłodnicy. Kiedy ciecz osiągnęła odpowiednią temperaturę to wysyłany był sygnał z czujnika temperatury cieczy do centralki, która zaś wysyłała sygnał do wentylatora i zaczynał chłodzić. Ten czujnik nie jest podłączony bo właśnie nie ma tej drugiej części złączki i najprawdopodobniej nie jest podłączony albo nie reaguje wentylator. Chodzi mi o to, jak podłączyć, czy w ogóle się tak da podłączyć, żeby czujnik po zwarciu swoich zworek jak ciecz osiągnie odpowiednią temperaturę wysłał prąd do wentylatora i go uruchomił. Ewentualnie podłączyć wentylator na stałe, bo już lepiej jak się cały czas chłodzi niż miałby się zatrzeć silnik.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Kwi 2013, 19:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Sob 13 Kwi 2013, 11:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Złączki elektryczne


Ja tam za dużo bym nie kombinował. A masz luźne gdzieś te kostki?? Z tego co pamiętam obydwie są dwu pinowe jedna idzie do czujnika który jest wkręcony w chłodnicy. A druga do silnika wentylatora.
Jak chcesz żeby wentylator się kręcił cały czas wystarczy ze dasz mu napięcie po przekręceniu stacyjki. Nie chce Cie w błąd wprowadzać ale nie wiem czy wentylator nie jest podłączony po prostu tak samo jak włącznik światła. Za włącznik robi po prostu czujnik wkręcony w chłodnice. 100% nie daje na to.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System