Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalkilerr

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg/ Opolskie
Posiadane auto: Fiat, Uno, 1.0 i.e.s 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 19:46
Temat postu:

prędkośc uno 1,0 fire


witam mam problem z moim uno 1.0 i.e.s fire 1999r kupiłem je we wrześniu silnik pali na szczała mimo to ze od poczatku stycznia do polowy lutego stal nie palony na podwurku zagadał bez problemu ale nie o to chodzi mam problem chodzi o prędkośc wiem ze 130 wystarczy ale meczy mnie to co mu moze być mianowicie pierwszy, drugi i trzeci bieg to ma buta jak poczochrany od poczatku do końca na 1-40km/h na 2-80km/h na 3-110km/h (oczywiscie gdy silnik jest zagrzany czasem go przegonie) no ale do sedna wrzucajac 4 czy 5 dochodze do magicznej bariery 135km/h i lipa wiecej nie pojdzie nawet z Giewontu z Żaglem pozatym nieznacznie słychac jak spadaja mu obroty i są dość wysokie pamiętam, że ojciec miał 899ccm3 uniacza i śmigał 160km/h martwi mnie to a do mechaników nie chce sie od razu wybierac bo zedra ze mnie kupe kasy i każą wymieniać dobre części miał ktoś juz taki przypadek ze swoim?
Wiem ze sie rozpisałem jak coś bedzie potrzeba to dopisze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 20:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


Musisz sprawdzić kilka rzeczy,
-zmierzyć ciśnienie sprężania na cylindrach,
-przyjrzeć się układowi zapłonowemu.
przyczyn może być wiele, wypadające zapłony, nawet opony mogą mieć znaczenie, ktos pisał o zależności od producenta filtru powietrza itd.
Sprawdziłbym też rzecz pomijaną przez wielu, hamulce, stary płyn, ciężko działające zaciski, ciasno siedzące klocki, to wszystko może mieć wpływ.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


Ja myślę, że jest pewien spadek mocy z uwagi na wiek i przebieg auta i niewiele da się zrobić. 1.0 fire jako nowy idzie niewiele więcej - 145 max, więc 130 - 135 u wiekowego auta jest normą. Na niższych biegach idzie dobrze, bo starcza mu mocy do mniejszych prędkości, natomiast na 5 za duży opór powietrza w stosunku do mocy. No ale warto sprawdzić ewentualnie wymienić świece, filtr powietrza, sprawdzić opony czy nie mają za dużego oporu toczenia, może są założone dodatkowe, niefabryczne chlapacze, szczególnie przednie, wystające poza obrys auta i zwiększające opór powietrza dla małego silniczka...
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 21:37
Temat postu:

Re: prędkośc uno 1,0 fire


michalkilerr napisał:
ojciec miał 899ccm3 uniacza i śmigał 160km/h

Baju, baju, siedział kot na jaju Wink 160 to trochę za dużo na 899, kogoś ponosi fantazja
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


Nie szydź, to że Ty nie jechałeś to nie znaczy że ktoś inny nie mógł, Maluchem pewnie też nie jechałeś 130 a ja jechałem.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 22:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
free10

Auto Maniak



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Daewoo tico 97r/było cc900 i uno
Piwa: 57/8
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 15:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


Witam
Uno 1.0 nie jest demonem szybkości.Ledwo w Zakopanym pod górki wjeżdzałam,ale do rzeczy u mnie ledwo powyzej 100 km jechał,ale okazało się,że tłumik końcowy był zapchany.Może też kolego sprawdź u siebie.
_________________
POSTAW PIWO ZA POMOC!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


petarda napisał:
Nie szydź, to że Ty nie jechałeś to nie znaczy że ktoś inny nie mógł, Maluchem pewnie też nie jechałeś 130 a ja jechałem.

Miałem malucha nowego, kupionego w salonie, wersja z zębatkową przekładnią kierowniczą, to ta eksportowa, bo w maluchach na krajowy rynek, jak kupowałem swojego, montowano przekładnie ślimakowe. No i maksymalna prędkość, jaką osiągałem tym sprzętem to tak ok. 112 - 113 km/h. To i tak dobrze, bo producent podaje 105 km/h. 130 fabryczny maluch ni h.j nie osiągnie, chyba że po jakichś fachowych przeróbkach, albo ze stromej góry Smile. Moje seicento 1.1 fabrycznie ma podane 150 km/h, a jego praktyczna prędkość to 150 - 155 km/h w zależności od warunków drogowych. Peugeot 206 1.1 ma podaną prędkość 158 km/h i faktycznie na autostradzie idzie w granicach 160 lub niewiele więcej, to też zależy od warunków drogowych, wiatru np. Nie rozśmieszaj mnie petarda tymi prędkościami ponad normę Wink znacznie wyższe prędkości niż fabryczne, uzyskują ludzie we własnej wyobraźni, a nie w rzeczywistości
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


Mało w życiu widziałeś.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
michalkilerr

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg/ Opolskie
Posiadane auto: Fiat, Uno, 1.0 i.e.s 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 16:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) prędkośc uno 1,0 fire


zaraz po tym jak go kupiłem od razu wymieniłem olej w silniku, kompletny rozrząd został też wymieniony płyn chłodniczy i hamulcowy oraz linki od ręcznego, mechanizm zmiany biegow zostal wyczyszczony i nasmarowany, tylni prawy bęben wraz z zaciskiem tez został wymieniony na nowy więc jeśli chodzi o hamulce są dobre. Jeśli chodzi o oponki no to planowana jest wymiana na wakacjach na nowe bo tył juz nie jest za ciekawy ale bede sie staral kupic zalecane 4 gumy, co do chlapaczy nie posiadam
Dodając uniacz ma niecale 40tys. km przebiegu z czego ja zrobilem juz prawie 4tys. km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System