Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeed

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakliczyn
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 20:48
Temat postu:

wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


d 2 lat sączy mi się przez osłonę przegubu przy skrzyni ( strona lewa) olej, raz dolałem i było ok ale teraz leci coraz więcej go i mam pytanie czy w tej skrzyni są jakieś symeringi lub uszczelniacze które mogły się zepsuć i olej dostał się do osłony i dalej na zewnątrz czy po prostu w tej osłonie ma być olej i po prostu walnięta jest osłona przegubu ? Nie wiem czy opłaca się naprawiać bo jeśli sama osłona to fajnie ale jeśli w osłonie nie ma być oleju tylko smar a olej tylko w skrzyni to szkoda się za to brać chyba tylko jeździć do końca.

[/img]
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 21:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


W przegubach zawsze jest smar stały, nie olej. Umyć dokładnie i sprawdzić osłonę przegubu, jeżeli to faktycznie olej to do wymiany simmering w skrzyni widoczny dopiero po zdemontowaniu półosi z auta.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


[quote="milejow"]
Smar jest w przegubach zewnętrznych, przy kołach. W przegubach wewnętrznych, przy skrzyni biegów nie ma żadnego smaru, bo wewnętrzny przegub homokinetyczny nie jest w osłonie, tylko wciśnięty jest do wnętrza skrzyni i jest smarowany olejem ze skrzyni. W samej skrzyni nie ma więc żadnych simmeringów. Simmeringi nie mogą pracować na wahliwych półosiach. Zamiast simmeringów w gumowej osłonie przegubu, na jej węższym, zewnętrznym końcu jest specjalne łożysko uszczelniające, które pracuje na obracającej się półosi i to ono właśnie zapobiega wyciekom oleju. W osłonie wewnętrznej jest więc olej ze skrzyni, nie smar. Łożysko to u ciebie uległo zużyciu i dlatego ci cieknie. Trzeba wymienić całą wewnętrzną osłonę gumową razem z łożyskiem, najlepiej obie osłony, bo zaraz druga może zacząć cieknąć. Po wymianie będziesz miał spokój przez kilka lat. Osłony wewnętrzne skrzyni nie są zbyt trwałe i jedynym ratunkiem jest ich okresowa wymiana. Przy odrobinie szczęścia osłony wewnętrzne mogą wytrzymać 5 - 6 lat. Okres ten najczęściej bywa mniej lub bardziej krótszy. Koszt osłony wraz z wymianą nie jest duży. Zobacz link. To jest twoja osłona. Na jednym ze zdjęć widać wewnątrz gumy łożysko uszczelniające
http://allegro.pl/oslona-wew-przegubu-fiat-bravo-brava-1-6-16v-nowa-i3274681484.html
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 13:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


Cytat:
W przegubach zawsze jest smar stały, nie olej. Umyć dokładnie i sprawdzić osłonę przegubu
- nie zawsze Smile
w bravie były rózne skrzynie;
w 1,4 12v mam własnie skrzynie chyba M5 /od 1.6 / i po kupnie mieszka w sklepie musiałem z warsztatu jeżdzić z powrotem zamieniać Evil or Very Mad
wewnętrzny trójnik jest w oleju skrzyni - a na końcu mieszka jest uszczelniacz
Powrót do góry
zeed

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakliczyn
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


właśnie wydawało mi się że jest tam łożysko uszczelniające a osłona zalana olejem, chciałem się upewnić, dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 14:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


[quote="bezli†osny"]
milejow napisał:

Smar jest w przegubach zewnętrznych, przy kołach. W przegubach wewnętrznych, przy skrzyni biegów nie ma żadnego smaru, bo wewnętrzny przegub homokinetyczny nie jest w osłonie, tylko wciśnięty jest do wnętrza skrzyni i jest smarowany olejem ze skrzyni. W samej skrzyni nie ma więc żadnych simmeringów. Simmeringi nie mogą pracować na wahliwych półosiach. Zamiast simmeringów w gumowej osłonie przegubu, na jej węższym, zewnętrznym końcu jest specjalne łożysko uszczelniające, które pracuje na obracającej się półosi i to ono właśnie zapobiega wyciekom oleju. W osłonie wewnętrznej jest więc olej ze skrzyni, nie smar. Łożysko to u ciebie uległo zużyciu i dlatego ci cieknie. Trzeba wymienić całą wewnętrzną osłonę gumową razem z łożyskiem, najlepiej obie osłony, bo zaraz druga może zacząć cieknąć. Po wymianie będziesz miał spokój przez kilka lat. Osłony wewnętrzne skrzyni nie są zbyt trwałe i jedynym ratunkiem jest ich okresowa wymiana. Przy odrobinie szczęścia osłony wewnętrzne mogą wytrzymać 5 - 6 lat. Okres ten najczęściej bywa mniej lub bardziej krótszy. Koszt osłony wraz z wymianą nie jest duży. Zobacz link. To jest twoja osłona. Na jednym ze zdjęć widać wewnątrz gumy łożysko uszczelniające
http://allegro.pl/oslona-wew-przegubu-fiat-bravo-brava-1-6-16v-nowa-i3274681484.html

Zweryfikuj swoje wiadomości bo opisane przez Ciebie rozwiązanie nie jest jedynym stosowanym.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Pią 12 Lip 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


milejow napisał:
Zweryfikuj swoje wiadomości bo opisane przez Ciebie rozwiązanie nie jest jedynym stosowanym.

Ale my nie piszemy o rodzajach stosowanych rozwiązań, tylko o rozwiązaniu, które jest u kolegi zeed w fiacie Bravo..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System