Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
psp360

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 11:40
Temat postu:

Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Witam, chciałbym uzyskać opinię o tych dwóch silnikach, o ich porównaniu.

Myślę że moc można uznać za podobną, więc jako kryterium ustalmy awaryjność i spalanie.

1.4 miałoby być z początku jego produkcji w Stilo.
Czy to,że zastąpił 1.2 oznacza że jest bardziej dopracowany czy mniej, ponieważ byłby to jego wiek dziecięcy (pierwszy rok montażu w stilo).

1.6 było wtedy już dobrze znane we fiatach i może dzięki temu to lepszy wybór ?

Co do spalania, jakby udało mi się uzyskiwać wynik 8 litrow w sredniej wielkosci miescie to nie zakładałbym gazu, bo przeważnie robię krótkie odcinki po 3km, na takie wyniki mam liczyc raczej w 1.4 ? Jeśli już Lpg, to który jest lepszy do gazu?

Czytałem o silnikach ale nie widziałem bezpośredniego porównania.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
wasddy

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 14:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Między silnikiem 1.4, a 1.6 nie będziesz miał dużej różnicy jeśli chodzi o spalanie. Na pewno wystrzegałbym się wersji Stilo z wczesnych lat produkcji. Tzn. jeśli o mnie chodzi to ogólnie wystrzegałbym się Fiata Stilo, bo szwagier ma (1.9 jtd) i na naprawy wydał krocie.
Powrót do góry
psp360

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 17:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Wersje z 1.4 nie beda z wczesnych lat prodkucji stilo, ale bedzie to pierwszy rok produkcji stilo z tym silnikiem, bo interesuje mnie 2004-2005, 1.6 tez wtedy byl, a do tego jest ich po prostu wiecej
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Stilo to samochód dla entuzjastów fiata, wygląd i cena zachęca do zakupu a koszty eksploatacji i napraw uzależnione są od egzemplarza. Jeżeli lubisz by w samochodzie nie świeciły dodatkowe kontrolki i nie pojawiały się częste komunikaty o błędach to unikaj tego modelu. Jeżeli lubisz naprawiać samochody i satysfakcję sprawia Ci pokonywanie przeszkód związanych z codzienną eksploatacją autka lub potrafisz nie przejmować się komunikatami o błędach to będzie to samochód idealny.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
psp360

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Właśnie chciałbym się dowiedzieć który silnik to mniejsze zło Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 21:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wes_borland

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Stilo 1.6 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


piohol napisał:
Stilo to samochód dla entuzjastów fiata, wygląd i cena zachęca do zakupu a koszty eksploatacji i napraw uzależnione są od egzemplarza. Jeżeli lubisz by w samochodzie nie świeciły dodatkowe kontrolki i nie pojawiały się częste komunikaty o błędach to unikaj tego modelu. Jeżeli lubisz naprawiać samochody i satysfakcję sprawia Ci pokonywanie przeszkód związanych z codzienną eksploatacją autka lub potrafisz nie przejmować się komunikatami o błędach to będzie to samochód idealny.

Mam silnik 1.6 z 2003 roku..Jezdze juz nim 3 rok, przebieg 150 tys. km, z LPG..W przeciagu calego okresu uzytkowania jeden jedyny raz zaswiecila sie kontrolka "Engine fault" co bylo spowodowane temp. -27 (woj. podlaskie)..Przed kupnem auta rowniez naczytalem sie wiele podobnych komentarzy..Mojej decyzji to nie zmienilo ze wzgledu na dosc kuszaca cene. Jezdzilem przez rok czekajac az cos sie urwie, zaswieci, zacznie cos zgrzytac..Minal rok, minely dwa lata, a nawet trzy i wciaz jezdzi bez wizyty u elektronika..
Silnik 1.6 jest dosc dynaminczny i oszczedny (10l LPG)..Teraz planuje przesiasc sie do mazdy, rowniez z silnikiem 1.6
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Hej chłopaki , co fiatów nie lubicie! Bo sie psują! Taczki Wam dać , to też popsujecie!!! Jezdze fiatami juz 30 lat i jakos z torbami nie poszedlem. Takim z"złomem" jak uno 1,7 D zrobilem 250 tys. km bezawaryjnie. Obecnie mam dwa fiaty stilo jtd i też jezdza , bez problemów. Powiem Wam co trzeba zrobić ,zeby auto jezdziło bez usterek. 1. Trzeba zaczac od siebie,co wymagam od auta(dbam jak o siebie). 2. mam go wykonczyc, bo mnie wkurza itd. 3. Kladę lagę na to , bo mi go kupili! Chłopaki na cięzarówkach wyganiają po 1-2 mln km , bez bólu, a drugi "nawiedzony fan kierownicy" nie moze zrobić 1000km bez awarii. Powiedz takiemu co to jest "instrukcja obsługi", to ten sie pyta co to jest? Bezawaryjnej jazdy wszystkim zycze i nie kupujcie fiatów, kupujcie wieswageny! Razz Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 14:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik benzyna, 1.4 czy 1.6 ?


Nie nakręcaj się tak Kolego bo jeszcze wylewu dostaniesz.
Od zarania dziejów funkcjonuje zasada jak dbasz tak masz. I w tym sęk, że gro właścicieli fiata nie cierpi na nadmiar gotówki w kieszeni. Ceny fiatów na rynku wtórnym nie należą do wysokich, w związku z czym gro ludków przelicza wkład finansowy w samochód do jego wartości. Jak sam pewnie zauważasz gro fiatów na rynku wtórnym, to niedoinwestowane złomy. Niewiele jest sprzedawanych samochodów w stanie - nie wymaga wkładu finansowego - siadać i jechać. jak trafisz na taką zajechaną i niedoinwestowaną furę to potem masz opinię o marce - fiat to złom.
Inną sprawą jest stilo - jako jeden z prekursorów magistrali can. Któryś z modeli fiata musiał być pierwszy i padło na stilo. nie powiesz, że elektronika w tym samochodzie działa bezawaryjnie, bo nie uwierzę. Laguna z początku produkcji z can-em to jeszcze większy niewypał. Gdyby wyniki testów usterkowości stilo były przekłamane to sprawa oparłaby się o sądy.
Nie bez powodu stilo zostało zastąpione nowym bravo.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System