Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinek88

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): 86-300 Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 21:48
Temat postu:

Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Witam,

Do końca roku muszę kupić nowego Fiata Doblo. Zastanawiam się nad silnikiem 1.3 czy 1.6 multijet?? Pierwszy raz chce kupić fiata, wcześniej w firmie miałem same kangoory, ale chce z nich zrezygnować. Prosze o pomoc
Powrót do góry
Noname19

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: FIAT Doblo Malibu 1.9
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 17:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Proponuje dizelka 1.9 . Sam mam dobla 1.9 JTD i jestem z niego zadowolony . Kumpel ma kangura 1.6 też dizelek i jest duża różnica. Moim zdaniem zdaniem doblo lepsze Smile
Powrót do góry
mikimor45

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.3 Multijet 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Witam,
Ja obecnie posiadam Doblo z silnikiem 1.3 Multijet, auto sprawuje się rewelacyjnie, mimo że jest autem wysokim, to ten silnik jest jak dla mnie wystarczający. Mam wersję Familly 7 osobową i nawet jadąc w komplecie samochód jest żwawy a przejechane ma prawie 190.000km Smile w każdym bądź razie multijet lubi wysokie obroty.

Polecam Doblo, jeśli ktoś już miał doblo, to będzie chciał mieć następne Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
harrow

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ford courier
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Kupiłem 1,6MJ 105km z 107000 przebiegiem. Co prawda przesiadłem się z Forda Couriera czyli przepaść technologiczna ogromna.
Jestem zadowolony.
POwiem tak. Jesli chodzi o silnik to 1,3 maja wady w postaci słabego rozrządu. Owszem jeden przejedzie kilkaset tysięcy km i nic a 2giemu po 60000 przeskoczy łańcuch albo się zerwie.
W każdym razie współpracuję ze szlifierniami głowic i wałów i kiedyś sprzedawałem silnikówke (panewki, tłoki itd...) i z doświadczenia wiem ze 1,3 sa słabsze od 1,6.
Mocowo trochę lipa. Spalanie pewnie podobne. Moj 6,0l Wrocław (czyli korki niebotyczne). Przy rozsądnej jeździe.
Na autostradzie 170km/h to żaden wysiłek na 6 biegu, ale wtedy spala... Wiadomo.
Jedna rzecz , jeśli chcesz żeby to auto wytrzymało długo. NIe używaj go w trybie long life. To marketingowa ściema.
Wymieniaj olej i filtr paliwa częściej niz zaleca producent. JA robie to we wszystkich dieslach jakie mam co 10 000. Dlatego wszystkie maja ponad 300 k przebiegu, nie biora oleju i nic sie z nimi nie dzieje.
Prawda jest taka jak bedziesz dbał to auto sie odwdzięczy, nawet ten 1,3.
Floty kupują te auta , pracownicy nimi jeżdżą jak jeżdżą... i używają w trybie long life. Szlifiernie i sklepy z częściami silnikowymi zacierają ręce.
Ja kupiłem go dla siebie i nikt inny nim nie jeździ. Zobaczę ile wytrzyma przy takiej eksploatacji jaka stosowalem od zawsze dla reszty diesli.

Będziesz zadowolony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System