Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kokosh

Dyskutant



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 52

Posiadane auto: Marea 1.6 Elx 96r + LPG
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:13
Temat postu:

Pożegnanie z mareą


Witam. W tym roku musiałem pożegnać się ze swoją Marysią i oto moje refleksje.
Marea 1.6 ELX sedan 1996 przebieg 360000 kontra Honda Civic 1.4 sedan 1999 przebieg 195000
Marea + tapicerka welur nie do zdarcia, klima automatyczna,elektryka 0 problemów, silnik nie do zajechania (rozrząd wymieniany co 60-70 tys), gaz II generacji od 176000 do końca, blacha od góry OK ale podłogę zaczęło brać przy tylnym zwieszeniu (ja nigdy nie wykonałem żadnej dodatkowej konserwacji).
Marea - zawieszenie o małej trwałości ale naprawa to mała kasa.
Honda + zawieszenie i nic po za tym.
Honda - zamarzł silnik spryskiwacza ( w marei rzecz nie możliwa), nie działa poprawnie centralny zamek ( w marei wszystko było ok), tapicerka niby welur ale w porównaniu z mareą to szmata.
Plastiki i wykończenie w marei są dużo lepsze.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą


Witaj,
Widzisz ja mam taki sam model i nie pytaj co ja z nią przechodzę.Kupiłam zaniedbaną dwa lata temu i cały czas jest coś.W tej chwili walczę z "marchewką".;)Pilot w kluczykach nie działa już jakieś 1,5
Niestety moja uparta nie daje się podpiąć pod komputer i wymieniam w ciemno.Dziś jeszcze podmienię cewkę,bo mam skąd i zrobię ostateczne sprawdzenie.
Pierw myślałam,że któryś z czujników w termostacie,niestety po dwu dniach kontrolka wróciła,
Żeby nie było,nie zwracam się w tym temacie o pomoc Wink
Ot takie porównanie dwu takich samych modeli Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
kokosh

Dyskutant



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 52

Posiadane auto: Marea 1.6 Elx 96r + LPG
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 00:36
Temat postu:

Rada


Ja swoją marysię podpinałem tylko pod kompa w serwisie. Raz zrobiłem to u "magika" i cena była wyższa niż w autoryzowanym serwisie (ZEORK Skarżysko) a i tak było do bani. Tylko oprogramowanie fiata wykryje w marysi wszystkie usterki. Jeśli chodzi o marchewkę to u mnie też był ten problem ( komp + wymiana wtryskiwacza i lipa). Pomogła samodzielna naprawa tzn. piwo + wkrętaki zegarmistrzowskie z Biedronki za 2.5zł. Problem brak kontaktu we wtyku listwy wtryskowej (naprawa to najcieńszy wkrętak posłużył do delikatnego podgięcia blaszek stykowych we wtyczce listwy i to pomogło aż do złomowania samochodu). Proponuję przetestować ten sposób zwłaszcza jeśli były rozłączne wtyki.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą


Niestety nasze ASO nie dało rady z podpięciem.bo oni nie mają tu tego starszego sprzętu,a nowy nie dał rady,ale nie ważne.Jak już nie chciała odpalić ani na gazie ani na benzynie to wiedziałam co ją już możę boleć i nie pomyliłam się Okazało się ,że cewka już się zaczęła kończyć Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System