Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andziulka

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Fiat Croma 2008 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 21:26
Temat postu:

Croma - kopci - co dalej?


Witam, moją Cromcię 1,9 JTD 2008, 150KM mam od 4 miesięcy. Do tej pory nie było większych problemów. Zaraz po kupnie standardowo wymieniłam olej, filtry, płyny, rozrząd w ASO. Dodatkowo przegub/półoś, hamulce. Dziś rano przed wyjazdem do pracy (raz w miesiącu przez 5 dni jeżdzę 130km dziennie. Pozostały czas krótkie odcinki po mieście) po uruchomieniu silnika i przejechaniu około 2km zatrzymałam się na parkingu i po kiku minutach stania na biegu jałowym autko zaczęło nierówno pracować i strasznie kopcić. Szybko go wyłaczyłam. Chwilę odczekałam i uruchomiłam ponownie i nic. Praca bez zarzutu. Nie dymi. Pracuje równo. Dodam, że nie zapaliła się żadna kontrolka ani nie wyskoczył żaden komunikat. Pojechałam do pracy 65km. Po 8 godzinach odpaliłam bez problemu i wróciłam do domu. Od razu pojechałam do ASO gdzie nic mi nie powiedzieli, nic nie zrobili tylko karzą obserwować. Co mogło się stać? Nikt z moich znajomych nie spotkał się z taką sytuacją...
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


Witam! Cos siedzieje z zaworem EGR, zacina się ,etc. Ponadto w tym aucie ma kolezanka w silniku w kolektorze ssacym tzw. klapy wirowe , które lubią sie zacinać od nagaru i sadzy a, czasem urwac i wpasc do cylindra, ale to by było zaraz słychac . Niech mechanicy Przejrzą " to forum , to znajdą tematy pasujace to tych problemów.Slinik 1.9jtd 16v 150KM wystepuje w wiekszosci fiatów , stilo, croma, multipla i inne i problemy są te same.Musi kolezanka poczytać i przejrzec to forum.Pozdrawiam. Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
kop

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze/ Radzionków
Posiadane auto: C4 i 3008
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


a może poprostu wypalał się DPF, stąd kopcenie i nierówna praca.
Powrót do góry
Andziulka

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Fiat Croma 2008 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


Dziękuje za odpowiedzi:) Czy możliwe żeby DPF wypalał się na parkingu podczas postoju na luzie ? Myslałam, że to się dzieje tylko w czasie jazdy...Chyba nie pomogłam Cromce wyłączając silnik? Chociaż to jedyne co mi wtedy przyszło do głowy. Po ponownym odpaleniu i jak do tej pory zero problemów, choć powiem szczerze, że trochę się obawiam. Po tym wydarzeniu auto sprawdziłam w ASO oraz w innym warsztacie (na wszelki wypadek) i nikt nic nie wykrył. Poprosiłam nawet o test spalin i też ok. Jak na razie Ci "specjaliści" proszą żeby obserwować. Pozdrawiam.
Powrót do góry
kop

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze/ Radzionków
Posiadane auto: C4 i 3008
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


mogło się wypalanie rozpocząć w czasie jazdy a zauważyłaś dopiero jak auto stało na parkingu, albo poprostu na postoju DPF "złapał" warunki do wypalenia i rozpoczął wypalanie. Nie pomogłaś gasząc silnik ale też jakas wielka tragedia się nie stała. Proponowałbym na jakąś obwodnice wyskoczyć i poobserwować czy spalanie wzrasta i silnik inaczej chodzi, wtedy wypala się dpf. Dać mu się na spokojnie wypalić i po problemie. Zawsze możesz dla świętego spokoju podpiąć auto pod kompa i zobaczyć ile km przejechałaś od ostatniego wyapalania DPF i mniej wiecej mozesz określić czy to napewno to było
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 11:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
vivaldi2004

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Fiat Croma 2.4 multijet 2007 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


Witam,

z własnego doświadczenia powiem, że wystarczy zrobić 50km (120-140km) i problem znika. U mnie komputer pokazywał spalanie 11-12l w mieście, myślę no ok. Ale sugestia mechanika by go przegonić raz w tygodniu od razu lżej 7-8l . Proponuję też zalać go jakimś: verva lub ultimate i go przegonić.
Jeśli robisz trasy systematycznie i efekt taki to sam to już grubsza sprawa.
Powrót do góry
vivaldi2004

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Fiat Croma 2.4 multijet 2007 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 11:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


A pytanie za 100 pkt , bo widzę że jesteś z regionu który lubuje się w paliwie zza wschodniej granicy (podobnie jak i u mnie), czy lejesz te "ruskie" ?

Jeśli tak to proponuję zrobić test i zalać naszego krajowego i obserwować nim zaczniesz grzebać w podzespołach auta. A wpierw odkręć filtr paliwa i zobacz czy w filtrze nie pływa syf z tego paliwa i będzie wiadomo od razu.
Powrót do góry
profesorr

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: croma 1.9 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


10 minut pracy i 5 złotych kosztuje wpięcie diody na krótko pod bezpiecznik ogrzewania tylnej szyby i już wiecie kiedy wypala dpfa(croma do liftu później nie wiem)sprawdzone na 3 cromach.
Powrót do góry
Andziulka

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Fiat Croma 2008 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 13:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


Witam, nigdy nie tankowałam "ruskiego" paliwa. Standardowo tankuję na Shellu "zwykłego" diesla tylko zimą, kiedy pogoda spadała poniżej 0 tankowałam to "lepsze". Unikam stacji no name.
Po kilku tygodniach spokoju problem wystąpił ponownie w ten poniedziałek - dosłownie na parę sekund. Nie było aż tak żle jak ostatnio, ale cóż...nie powinno takie zjawisko wystąpić w ogóle. Znów żadna kontrolka, ani komunikat się nie pojawił. Pojechałam w trasę a po powrocie do mechanika na komputer. Wszystko ok, DPF 21%; wtryski, świece itd ok. Sprawdzili jeszcze poziom oleju i podobno został przy wymianie nalany za wysoki poziom. Trochę odciągnęli. Na razie ok. Czy to mogło być to? Pozdrawiam
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Kwi 2014, 19:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Croma - kopci - co dalej?


Ja też obstawiam wypalający się DPF. Jeżeli to się znowu powtórzy nie wyłączaj silnika, póki nie zacznie pracować "normalnie". DPF wypala się nawet podczas postoju a każde przerwanie procedury działa destrukcyjnie i na filtr i na stan oleju silnikowego.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System