Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka od wtrysków nie gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek930411

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Ibiza II FL 1.4 60km 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 20:45
Temat postu:

Kontrolka od wtrysków nie gaśnie


Jestem świeżo zarejestrowany, to mój pierwszy post, więc na wstępie witam wszystkich Smile

Sprawa wygląda następująco: byłem dziś na oględzinach fiata bravo 1.6 16V i generalnie auto wygląda w porządku z tym że nurtuje mnie sprawa nie gasnącej kontrolki od wtrysków i airbagu. Sprzedawca twierdzi że czasem zdarza się że obroty falują +/- 1k rpm. Czy warto brać takie auto pod uwagę i ile wynosi ewentualnie naprawa tego? Sprzedawca nie podpinał auta pod komputer więc nie wiadomo o co chodzi. Silnik podczas jazdy testowej pracował równo, bez żadnych szarpnięć, idzie jak żyleta, pali też bez problemu. W sumie bez objawów poza tą świecącą kontrolką. Z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia bądź brakujące info Smile Liczę na waszą pomoc. Very Happy
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2014, 18:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka od wtrysków nie gaśnie


kontrolka wtrysków oznacza zazwyczaj kłopoty prędzej lub poźniej. Dlatego moim zdaniem nie warto. Jakby wszystko było ok, to po co ta kontrolka? A co na to sprzedawca? Może być tak, że np. kończy życie któryś wtrysk i nieco leje (sam to przerabiałem). Auto szło jak burza, ale paliło też jak smok. I poza spalaniem (11 - 12l/100 km) nic mu w zasadzie nie dolegało Idea Wymiana pochłonęła jakieś 500 zł (dokładnie nie pamiętam, bo to czas temu jakiś było). Generalnie ma nic nie świecić na liczniku poza kontrolką świateł Wink
Powrót do góry
piotrek930411

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Ibiza II FL 1.4 60km 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 14:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka od wtrysków nie gaśnie


No właśnie cena jest atrakcyjna, o to ogłoszenie mi chodzi: http://olx.pl/oferta/bravo-1-6-krakow-aktualne-CID5-ID5O3hT.html#350eb6a047 . Nadmienię tylko że już ponad miesiąc wisi.

Pozwolę sobie zacytować :

JA:mam pytanko odnosnie tej marchewki , czy podpinales to auto pod komputer i wiesz czemu to swieci? bo tu czytam ze to moze byc wina padajacej cewki albo cos z wtryskami
21 maj, 20:33 kuba.milc.km
SPRZEDAWCA: nie nie podpinalem, ale jak by to była cewka albo wtrysk to by go przerywalo, a tak to jedzie plynnie nic nie muli. i to sie swieci 1,5 roku ten gosciu co mi sprzedawal tez twierdzi ze nie wie ile mu sie swieci, a jeszcze nie mialem tak zeby nie zapalil Wink ale co by nie wyszlo to i tak wiecej niz 100zł nie wyjdzie za czeci, chyba ze jaskas super firmówka.
Na pewno to nie jest sonda bo to obstawialem, bo sprawdzalem napiecie no i jest ok, tak ze najdrozsze odpada, a po zatym na swiecach nie ma nagaru, spala dobrze. Wystarczy ze bedzie miał jakis kabel styk z masa i sie bedzie swiecic.
Nie ma co sie bać silnik nie wybuchnie, chyba ze sie bardzo postarasz.


Nadmienię tylko że sprzedawca zgodził się na przegląd auta w warsztacie. Odnośnie spalania to też zauważylem że w ciągu 10minut jazdy wskazówka spadła o 2 kreski na sam dół. Dodam jeszcze że świeci też kontrolka od airbagu.
Powrót do góry
Zbyszelski

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 10:56
Temat postu:

Kontrolka do wtrysków....


Póki nie zweryfikujesz co jest przyczyną świecenia się konktolki nie kupuj, nawet jeśli cena była by atrakcyjna, weźmiesz sobie kłopot na głowę a nie o to przecież Ci chodzi.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka od wtrysków nie gaśnie


hłe hłe.... Confused
wiem cena kusi,ale palący się wtrysk to nieciekawa sprawa...
wskazuje na usterkę układu zapłonowego....
podpięcie pod komp nieodzowne Exclamation Exclamation Exclamation ...
wiem podpięcie kosztuje,ale potem kieszeń ratuje i w końcu nie są to jakieś astronomiczne koszty...
druga sprawa paląca się kontrolka airbagu...też trzeba zdiagnozować co jest uszkodzone i koszty naprawy rózne..na rynku wtórnym ogłasza się wiele osób które diagnozują i naprawiają airbagi...
wtedy można omawiać kwestię ceny pojazdu..
możliwe,że to jakaś błachostka,albo zapowiedź czegoś poważnego...
pozdro [/u]
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 13:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 17:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka od wtrysków nie gaśnie


Jeśli już, to ja bym jeszcze podjechał na stację kontroli pojazdów na analizę spalin. To też wiele powie o kondycji silnika i potencjalnych problemach, czyli czemu jest "marchewka"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System