Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 21:41
Temat postu:

Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Witam, niech będzie to ostrzeżenie i proszę o pomoc.
Miałem dość niebezpieczny przypadek. Ducato 94 r. 2,5 tdi 116KM. Staruszek kupiony ze skrzynią, która zgrzytała na 1 i 2. Poza tym nic się nie działo. Olej w skrzyni wymieniłem. Zrobiłem tak kilkaset kilometrów. Wybrałem się w podróż autostradą jadąc cały czas na 5. Po 300 km przerwa i od tego momentu każdy bieg 1-4 zgrzytał, a skrzynia wydawała metaliczne dźwięki poza 5, coraz głośniej. Gdy dojechałem do miasta, po kolei zaczęły znikać biegi 1,3,4. Jechałem dalej gdyż miałem ok 2 km do celu (byłem 350 km od domu). Skrzynia wyła, a mi została 1 i 2. Przy prędkości ok 20-30 km (dzięki Bogu!) zablokowało mi koła. Skończyło się na gwałtownym zatrzymaniu, strachu i przesunięciu ładunku.
Wymieniłem skrzynie, która super śmigała ale po zrobieniu znowu kilkuset km (jeżdżę mało ok 300-500 km miesięcznie), zgrzyta 3 i 5 oraz pojawił się ten metaliczny dźwięk, na razie jest cichy w porównaniu do tamtego ale mam złe wspomnienia. Wymieniłem olej dwukrotnie, wyciszyło to ten hałas, ale ciągle jest. Za pierwszym razem wyleciało dużo opiłków i szary rzadki płyn, za drugim trochę opiłków (zrobiłem ok 400 km) i też szary płyn ale gęsty. Odgłosy występują zgrzytanie też. Mam znowu zrobić trasę. Co może być przyczyną takiej reakcji skrzyni, tych odgłosów i co powinienem naprawić w skrzyni?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 10:00
Temat postu:

Re: Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


O ile dobrze kojarzę to ten metaliczny dźwięk to wynik błędu konstrukcyjnego skrzyni biegów w ducato. Tam koło zębate 1 i wstecznego biegu jest w stałej współpracy z wałkiem pośrednimi przy większym przebiegu łożyskowanie tego kółka pada powodując tego typu dźwięki. (to bardzo ogólny opis problemu). Rozwiązaniem jest przeróbka wałka i tego koła aby w czasie pracy skrzyni nie były w stałym zazębieniu. Kolega przerobił już kilka takich skrzyń i właściciele tych samochodów mają błogą ciszę w autkach. Fiat oczywiście problemu nie widzi bo przecież serwisy z czegoś żyć muszą, wymienią zużyte części ale problem bez przeróbki skrzyni i tak po czasie powróci.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 15:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Czy w związku z tym nie powinienem się bać powtórki z zablokowaniem kół? Oprócz hałasowania może stać się coś więcej z tą skrzynią?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 16:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Jest wiele samochodów które jeżdżą na takich skrzyniach i nic się nie dzieje. Wiem, że ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje ale możesz na takiej skrzyni pojeździć kilka lat a może nastąpić powtórka z rozrywki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Odwiedziłem speców od skrzyń i ta przypadłość jest im znana. Rozsypuje się jakieś łożysko blokując skrzynię. Nie będę ryzykował i wymieniam skrzynie na regenerowaną. Wcześniej brałem u nich skrzynie do t4 i kręci się 3 lata, więc mam nadzieję, że i ta trochę wytrzyma.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 21:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System