Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:32
Temat postu:

ucieka grzanie w czasie jazdy


Witam,
kolejny problem wygląda tak - zapalam, włączam grzanie bez klimy na powiedzmy 22, 26 czy pomiędzy tym i sobie jadę. Grzeje, wieje, jest ok. Po jakimś czasie - czasem krócej, czasem ,nagle przestaje grzać i leci zimne powietrze.
Aby znowu było ciepło muszę dać wyższą temperaturę, tak na max. lub wyłączyć nawiew i po chwili włączyć z powrotem.
Co może być powodem?
Powrót do góry
robom85

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat, Brava, 1.4, 1996r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 12:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


na mój gust to masz za mało płynu w układzie chłodzenia
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Stan płynu ok. W ASO powiedzieli, że to normalne, bo w aucie z klimatyzacją, nawet jeśli grzeję bez klimy, to po osiągnięciu nastawionej temperatury grzanie automatycznie się wyłącza. Jak myślicie, prawda to?
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


podam ci przyklad na innym aucie Wink bo nie mam klimy u siebie i nie mam opcji sprawdzenia:
ale ogolnie jest cos takiego jak eco... przycisk jezeli ta funkcja jest wlaczona to samochod jest dogrzewany do zadanej mu temperatury i nastepnie dmucha chlodnym powietrze by podtrzymac ta temp czasem scholodzic moze u ciebie nie ma tego rpzycisku i moze tez tak byc ze dogrzeje auto czujnik wykrywa ze ma zadana temperature i go wylacza... najlepiej to sprawdzic w sposob ze daj mu dana temperature np. 22 stopnie jak zacznie dmuchac zimne dac mu 23.. i zobaczyc czy vbedzie cieplejsze i tak skakac co 1 stopien jezeli po prostu nadal bedzie [cenzura] i zimne wialo to masz cos nie tak z klima albo czujnikiem temperatury:>
Powrót do góry
gadu-gadu
szubiseven

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16v 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 23:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


to ty masz klimatronik ? Smile ja też mam klimatyzację ale nie mam regulacji temp. z dokładnością stopni...mam tylko na kokpicie śnieżynkę i jak ją wduszę leci zimne Smile Ale może być tak jak szakal mówi...
_________________
1,6 16v sx 103KM 1997r.


Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 08:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Mam tak semi-climatronic Wink Z lewej jest pokrętło temperatury i na nim ma wyskalowane stopnie. Nastawiam i jazda! Smile
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


p.s poczytaj co to jest klimatronic :> masz manualna klimatyzacje a nie klimatronic ... jezeli oczekujesz pomocy to pisz co masz a nie nazywasz to nazwami wlasnymi :> bo jest roznica miedzy w klimatroniciem a manualna klima... ty nastawiasz temperature normlanie... i wylacz wklime jak chcesz ocieplic auto (sniezynke) i powinno byc okej jezeli nie to znacyz ze czyjniczki jakies ci padly i wylaczaja doplyw cieplego powietrza... (klima sluzy do schladzania lub osuszania powietrza... a nie do 24h dzialania) Very Happy

Nie ulatwiasz nam pracy by tobie pomoc Smile


Ostatnio zmieniony przez shakalos dnia Wto 22 Sty 2008, 17:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Wrzuć se luz... Semi-climatronic to był żart. Bravo nie jest pierwszym autem, którym jeżdżę, więc i z climatronikiem miałem do czynienia. Po wtóre, możesz grzać klimą, poza grzaniem osusza ponadto powietrze, jak trafnie zauważyłeś. Tertio - ten system klimatyzacji w moim egzemplarzu jest nazywany półautomatyczną, albowiem manual to to nie jest z pewnością. Finito.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Sty 2008, 12:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


To może tak - pokrętło z lewej, z temperaturą jest wyskalowane w cyfrach. Najprostsza klima w aucie nie ma cyfrowej skali, tylko oznaczenia kolorem niebieskim i czerwonym. Tak, jak auta bez klimy. Kiedy w aucie bez klimy czy tą najprostszą grzejesz, to temp. ustawiasz"na czuja" w obrębie koloru niebieski-czerwony. I tak zadana podaje stale powietrze o stałej temperaturze.
Teraz, kiedy ja u siebie grzeję nawiewem bez włączonej klimy, uważam, że temp. powietrza powinna być adekwatna do pozycji pokrętła. Na zasadzie analogi do niebieski-czerwony.
Jeśli chcę sobie dogrzewać auto przez całą trasę, to dogrzewam, a nie robię w środku saunę z pokrętłem na max. temp.
Wg. mnie tak się to powinno odbywać. Oczywiście w opisanej sytuacji pokrętło prędkości wentylatora jest w pozycji 1, a nie na auto.
Popraw mnie, jeśli jestem w błędzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System