Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:32
Temat postu:

ucieka grzanie w czasie jazdy


Witam,
kolejny problem wygląda tak - zapalam, włączam grzanie bez klimy na powiedzmy 22, 26 czy pomiędzy tym i sobie jadę. Grzeje, wieje, jest ok. Po jakimś czasie - czasem krócej, czasem ,nagle przestaje grzać i leci zimne powietrze.
Aby znowu było ciepło muszę dać wyższą temperaturę, tak na max. lub wyłączyć nawiew i po chwili włączyć z powrotem.
Co może być powodem?
Powrót do góry
robom85

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat, Brava, 1.4, 1996r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 12:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


na mój gust to masz za mało płynu w układzie chłodzenia
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Stan płynu ok. W ASO powiedzieli, że to normalne, bo w aucie z klimatyzacją, nawet jeśli grzeję bez klimy, to po osiągnięciu nastawionej temperatury grzanie automatycznie się wyłącza. Jak myślicie, prawda to?
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


podam ci przyklad na innym aucie Wink bo nie mam klimy u siebie i nie mam opcji sprawdzenia:
ale ogolnie jest cos takiego jak eco... przycisk jezeli ta funkcja jest wlaczona to samochod jest dogrzewany do zadanej mu temperatury i nastepnie dmucha chlodnym powietrze by podtrzymac ta temp czasem scholodzic moze u ciebie nie ma tego rpzycisku i moze tez tak byc ze dogrzeje auto czujnik wykrywa ze ma zadana temperature i go wylacza... najlepiej to sprawdzic w sposob ze daj mu dana temperature np. 22 stopnie jak zacznie dmuchac zimne dac mu 23.. i zobaczyc czy vbedzie cieplejsze i tak skakac co 1 stopien jezeli po prostu nadal bedzie [cenzura] i zimne wialo to masz cos nie tak z klima albo czujnikiem temperatury:>
Powrót do góry
gadu-gadu
szubiseven

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16v 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 23:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


to ty masz klimatronik ? Smile ja też mam klimatyzację ale nie mam regulacji temp. z dokładnością stopni...mam tylko na kokpicie śnieżynkę i jak ją wduszę leci zimne Smile Ale może być tak jak szakal mówi...
_________________
1,6 16v sx 103KM 1997r.


Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 08:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Mam tak semi-climatronic Wink Z lewej jest pokrętło temperatury i na nim ma wyskalowane stopnie. Nastawiam i jazda! Smile
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


p.s poczytaj co to jest klimatronic :> masz manualna klimatyzacje a nie klimatronic ... jezeli oczekujesz pomocy to pisz co masz a nie nazywasz to nazwami wlasnymi :> bo jest roznica miedzy w klimatroniciem a manualna klima... ty nastawiasz temperature normlanie... i wylacz wklime jak chcesz ocieplic auto (sniezynke) i powinno byc okej jezeli nie to znacyz ze czyjniczki jakies ci padly i wylaczaja doplyw cieplego powietrza... (klima sluzy do schladzania lub osuszania powietrza... a nie do 24h dzialania) Very Happy

Nie ulatwiasz nam pracy by tobie pomoc Smile


Ostatnio zmieniony przez shakalos dnia Wto 22 Sty 2008, 17:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


Wrzuć se luz... Semi-climatronic to był żart. Bravo nie jest pierwszym autem, którym jeżdżę, więc i z climatronikiem miałem do czynienia. Po wtóre, możesz grzać klimą, poza grzaniem osusza ponadto powietrze, jak trafnie zauważyłeś. Tertio - ten system klimatyzacji w moim egzemplarzu jest nazywany półautomatyczną, albowiem manual to to nie jest z pewnością. Finito.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Sty 2008, 12:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) ucieka grzanie w czasie jazdy


To może tak - pokrętło z lewej, z temperaturą jest wyskalowane w cyfrach. Najprostsza klima w aucie nie ma cyfrowej skali, tylko oznaczenia kolorem niebieskim i czerwonym. Tak, jak auta bez klimy. Kiedy w aucie bez klimy czy tą najprostszą grzejesz, to temp. ustawiasz"na czuja" w obrębie koloru niebieski-czerwony. I tak zadana podaje stale powietrze o stałej temperaturze.
Teraz, kiedy ja u siebie grzeję nawiewem bez włączonej klimy, uważam, że temp. powietrza powinna być adekwatna do pozycji pokrętła. Na zasadzie analogi do niebieski-czerwony.
Jeśli chcę sobie dogrzewać auto przez całą trasę, to dogrzewam, a nie robię w środku saunę z pokrętłem na max. temp.
Wg. mnie tak się to powinno odbywać. Oczywiście w opisanej sytuacji pokrętło prędkości wentylatora jest w pozycji 1, a nie na auto.
Popraw mnie, jeśli jestem w błędzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System