Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 10:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Latem ub.r. dojeżdzałem do pracy około 50 km w jedną stronę. Tak przez dwa miesiące. W zasadzie była to jazda pozamiejska (ok 5 km jady w mieście). Starałem się nie przekraczać szybkości 90km/h. 5 bieg od 50 km/h. Bez gwałtownych przyspieszeń, no chyba że w czasie wyprzedzania.

Mój wynik średni 5,20/100km Ale miałem kilka wyników 5,12-5,13. Tankowałem zawsze na tej samej stacji Orlen. Zawsze lałem "do pełna" i nie naruszałem rezerwy. No tak na styk. Czyli około 500km i tankowanie.

Nie wiem jak to się ma do wskazań zużycia opisanych w książce J. Zębowicza "Fiat Panda". Tam napisano, że można zejść do 4,5l/100 km. Raczej nie jest to realne.

W ogóle ta książka to jedna wielka pomyłka.....ale o tym w innym temacie.

Henio
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha


Ostatnio zmieniony przez HenrykO dnia Czw 20 Paź 2011, 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 12:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Powiem inaczej - wybrałem się moją Pandą 1.3 Multijet z Poznania do Stalowej Woli (Małopolska) zrobiłem jakieś 550 km (nie jechałem najkrótszą trasą, ale wg opinii z najmniejszą ilością dziur). Autostradą jechałem do pierwszego zjazdu za Koło, reszta już po normalnych drogach. Nie przekraczałem 130 km/h. Przynajmniej się starałem Very Happy . Niemniej nie jechałem powoli, bo średnia prędkość (nabita głównie na autobahnie) to 88 km/h. Jak przyjechałem miałem jeszcze na oko zasięg z 20 km (od trzydziestu paliła się rezerwa). Także nie jest źle. Silnik rewelacja.
POLECAM!
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 15:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


edgar85 napisał:
Powiem inaczej - wybrałem się moją Pandą 1.3 Multijet ...

No ale to diesel. Napisz więc ile ci wyszło litrów na 100 kilosków.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Przy takiej jeździe jak opisałem wcześniej - o ile pamiętam 6.1 lub 6.2 litra na sto.
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Witam,

To ponownie ja, czyli założyciel tematu. No i dzisiaj postanowiłem ponownie zatankować. Tym razem wyjeździłem sobie 550 km i postanowiłem zatankować, bo benzyna bo 4,06 tylko więc grzech było nie zatankować. Rezerwa się zaczęła świecić tym razem przy 530 jak dobrze pamiętam. Czyli wyjeździłbym ponownie jakieś 580 bez żadnego problemu. Wychodzi więc, że moja Panda spala około 6 l/100 czyli myśle, że całkiem przyzwoicie, a jeżdzę głównie w 1 osobę - czasami w 2 i praktycznie od 60 - na 5 biegu, bez szaleństwa, chyba, że wyprzedzam, ale tylko jak ktos się naprawde wlecze i utrudnia jazdę. Myslę, że jak bedzie ciepło, to da się spokojnie zejść do 5,5 , bo teraz na zimnym silniku na ssaniu musi jechać, a to dodatkowe paliwo jest.

pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 20:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 08 Lut 2008, 23:14
Temat postu:

a u mnie


A u ja zrobilem na pelnym baku (do zaswiecenia sie rezerwy) 415 km. Czyli pomijajac 7 l rezerwy wychodzi spalanie ok 6,7 l/100km. Jazda w cyklu miejskim normalnie max 60-80 km/h ake czasem tez lubie se depnac i tak bieg 1 - 30 km/h na 2-60 km/h a na 3 do 90 km/h. Pozdrawiam.
Powrót do góry
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Witam,

Ja tak nie trzymię długo na danym biegu. U mnie wyglada to tak : 1 bieg - max do 20 , 2 bieg max do 40 , 3 bieg max do 55 , 4 bieg max do 70 , 5 bieg zazwyczaj od 60. Wszystko jednak zależy od ukształtowania terenu, oraz od tego , czy spokojnie sobie jadę, czy też zamierzam kogoś wyprzedzić - wtedy wiadomo - na 3 biegu nawet do 90 km/h mi się chyba zdarzyło jak dobrze pamietam - a silnik już sobie warczał, że aż miło, bo zazwyczaj jak jazdżę, to słyszę jedynie świst powietrza.
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


ArekDuda napisał:
Witam,

To ponownie ja, czyli założyciel tematu. No i dzisiaj postanowiłem ponownie zatankować. Tym razem wyjeździłem sobie 550 km i postanowiłem zatankować, bo benzyna bo 4,06 tylko więc grzech było nie zatankować. Rezerwa się zaczęła świecić tym razem przy 530 jak dobrze pamiętam. Czyli wyjeździłbym ponownie jakieś 580 bez żadnego problemu. Wychodzi więc, że moja Panda spala około 6 l/100 czyli myśle, że całkiem przyzwoicie, a jeżdzę głównie w 1 osobę - czasami w 2 i praktycznie od 60 - na 5 biegu, bez szaleństwa, chyba, że wyprzedzam, ale tylko jak ktos się naprawde wlecze i utrudnia jazdę. Myslę, że jak bedzie ciepło, to da się spokojnie zejść do 5,5 , bo teraz na zimnym silniku na ssaniu musi jechać, a to dodatkowe paliwo jest.

pozdrawiam,
Arek


Arek - zastanów się czy warto kusić się na najtańszą benzynę... jeśli to był chociaż Orlen to ok..... ale naprawdę nie polecam tankowania najtańszego paliwa. To się po prostu nie opłaca - szkoda samochodu.

Pozdro
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
Anna1

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: panda 1.1 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 14:11
Temat postu:

Mój pali dużo!


Mój Paszczak teraz w zimie, krótkie 15 minutowe jazdy po mieście bo do pracy mam blisko pali prawie 10 l/100 Km.Może ja jakoś żle jeżdżę?
_________________
AnnaK
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 23:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Więc boję się AnnaK, że to niestety normalne... W mieście - szczególnie w zimie - na krótkich dystansach to męka dla samochodu. Spalanie rzędu 30 procent więcej jest możliwe. Ewentualnie kiedy wymieniałaś filtr paliwa? Masz dobre ciśnienie w kołach? Na '13 najwięcej możesz mieć 2.1 przód i 2.1 tył. Przy większym już powinnaś odczuć dyskomfort (auto tłucze na dziurach). Każda wartość poniżej 1.9 bara mocno skraca żywotność opon i zwiększa zużycie paliwa (przez większe opory toczenia). A filtr paliwa, gdy już się kończy (proponuję wymieniać co 70 tysięcy km - chyba, że zdarza Ci się tankować gdzieś, gdzie jest "okazyjna" cena za litr Pb95:D --> wtedy przyspiesz wymianę o 10-15 tysięcy km...
Ale najwięcej pozwoli Ci zaoszczędzić technika jazdy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Anna1

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: panda 1.1 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 11:10
Temat postu:

Moja odpowiedż:


edgar85 napisał:
Więc boję się AnnaK, że to niestety normalne... W mieście - szczególnie w zimie - na krótkich dystansach to męka dla samochodu. Spalanie rzędu 30 procent więcej jest możliwe. Ewentualnie kiedy wymieniałaś filtr paliwa? Masz dobre ciśnienie w kołach? Na '13 najwięcej możesz mieć 2.1 przód i 2.1 tył. Przy większym już powinnaś odczuć dyskomfort (auto tłucze na dziurach). Każda wartość poniżej 1.9 bara mocno skraca żywotność opon i zwiększa zużycie paliwa (przez większe opory toczenia). A filtr paliwa, gdy już się kończy (proponuję wymieniać co 70 tysięcy km - chyba, że zdarza Ci się tankować gdzieś, gdzie jest "okazyjna" cena za litr Pb95:D --> wtedy przyspiesz wymianę o 10-15 tysięcy km...
Ale najwięcej pozwoli Ci zaoszczędzić technika jazdy.




Dzięki za odpowiedż, powiem tak-troche mnie pocieszyłeś, bo już zaczynałam się martwić że coś jest nie tak.Samochód jest praktycznie nowy bo kupiony w salonie w sierpniu 2007.Ma niewiele przejechane bo ok.3500 km.Ciśnienie w oponach jest ok, filtry nie były jeszcze wymieniane bo sa nówki.Tankuję tylko na BP /bo lubię mój samochód "okazyjne" paliwa nie wchodzą w rachubę./ więc paliwo jest w miarę ok.On teraz w zimie tak dużo pali bo w lecie jak jeżdżę więcej na dłuższych dystansach to palił dużo mniej.Muszę się wobec tego przyglądnąć mojej technice jazdy.Pozdrawiam!
_________________
AnnaK
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 14:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


A poza tym - już teraz wiem, że auto jest na dotarciu - ja mam Pandę w Dieslu - po ok. 8 tysiącach km zaczęła mi palić mniej o ok. pół litra. I raczej to nie żadna magia, ani nie zacząłem inaczej jeździć - taki urok silnika. Zacznie Ci palić mniej, jak go dotrzesz i minie zima:-)
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Witajcie ponownie moi piękni !

Tutaj ponownie ja - czyli założyciel tematu. Widzę, że nadal cieszy się popularnością - i bardzo dobrze. Co Wam powiem, to Wam powiem, ale Wam powiem, że moja Panda cały czas pali pięknie teraz już mam przejechane ponad 20 tyś km i spalanie pięknie. Wczoraj tankowałem przy 550 km przejechanych a nie tankowałem do pełna no i rzecz jasna było jeszcze paliwka na jakieś 30 km. Ale teraz jest coraz cieplej - więc nie rozgrzewa się silnik już tak jak w zimne zimowe dni. Jestem ciekawy ile uda mi się przejechać jak już cały czas bedzie ciepło np. w maju na pełnym baku. Przypuszczam, że mógłbym jeszcze niżej zejsc, ale tez sobie lubie co nieco poszalec jak idzie , a w zasadzie to ja cały czas jade mniej wiecej 70 - 90 - tego sie mniej wiecej trzymam. Najszybciej jak narazie jechałem 120 ale trzeba przyznac ze wtedy juz mocno szumi. Najprzyjemniej sie jedzie na 5 biegu z predkoscia ok 85 km/h - super cichutko - muzyczka sobie miło gra , silnik niesłyszalny a noga lekko na gazie. Rewelacja. Moja Panda to 1,1 rzecz jasna. Chyba kluczem do niskiego spalania jest nie kontynuowanie caly czas jazdy na 4 biegu np 70 km/h tylko spokojnie moim zdaniem wrzucac 5 bieg od 60 i ciagnac spokojnie chyba ze jest górka - to wiadomo trzeba trzymac go na 4 , ale jak juz mamy predkosc to nie ma sensu redukowac na 4 tylko trzymac go na 5 biegu , bo gorki nie sa zazwyczas baaaardzo dlugie zeby sie ta predkosc nabyta wczesniej (ok 80 km/h) wytraciła. Ja wiem ,ze to sprawdzony sposób , bo dzieki temu osiagam spalanie ok 5,7 l/100 km i to o tej porze roku. Pande kupilem w grudniu. Pozdrawiam. Powiem Wam też moi mili ze jechalem ostatnio Fiatem Bravo - tym nowym i trzeba przyznac , ze niezly wypas , a wyposarzenie tez rewelacja. Nara !
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 00:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


Fiat Bravo - niezłe autko. Choć 500 najlepsza, jest po prostu rewelacja...
A jeśli chodzi o spalanie... Tylko w ten sposób jak mówi założyciel forum można zejść zauważalnie ze spalaniem. Jazdy o kropelce nikt się nie nauczy w ciągu 10 tysięcy km! Ale warto - nagle spalanie spada o 1-1,5ll, a jedzie się płynniej i tylko nieznacznie wolniej. To są spore oszczędności. Prawda?
Powrót do góry
gadu-gadu
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 01:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Ile przejeżdzacie po zatankowaniu do pełna?


edgar85 napisał:
Fiat Bravo - niezłe autko. Choć 500 najlepsza, jest po prostu rewelacja...
A jeśli chodzi o spalanie... Tylko w ten sposób jak mówi założyciel forum można zejść zauważalnie ze spalaniem. Jazdy o kropelce nikt się nie nauczy w ciągu 10 tysięcy km! Ale warto - nagle spalanie spada o 1-1,5ll, a jedzie się płynniej i tylko nieznacznie wolniej. To są spore oszczędności. Prawda?



prawda !


Ja jednak mam chyba rekordowe spalanie jak na MJ ale nie bede sie chwalił Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System