Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Głośniki


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Jak poczytasz wyżej i w innych psotach to się dowiesz, że ten basowy Ci tam raczej nie wejdzie Smile Wg mnie pozostaje półka.
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Te niskotonowe nie wejda ci w drzwi chyba ze troche tam pozmieniasz;p to moze moze ale biorac pod uwage ze to glosnik niskotonowy to bys musial wygluszyc cale drzwi zeby ci nie chrybotalo... pozatym jeszcze gdzies musisz podlaczyc zwrotnice basowa ktora jest w zestawie... jezeli na polke wlozysc niskotonowece to nie bedziesz mial rezonansu w ogole co jednoczesnie obnizy ci jakos basu ... glosniki niskotonowe glownie to jakiejs zabudowy trzeba wlzoyc dobrze wygluszonej najlepiej jakas mata... ten sprzet nie zda roli chociaz cena 195zl jest dosyc interesujaca.... pytanie czy masz wzmaczniacz czy na radio lepsze...
bo na radiu bez wzmachola uciagnac te parametry hmmm
Moc w RMS 180W i Moc maksymalna 400W
jak juz to w polke wwierc te glosniczki... w drzwie za bardzo tam nie ma opcji wlozenia czegos wiekszeg od obecnych fabrycznych po biedy bawic sie w wiercenie ale gorzej z dnem glosnika ktore na pewno jest szerze od fabrycznych... i byc moze glebsze... dokladnie nie wiem... lepiej te male w drzwi sobie wlozyc Smile
Głębokość montażowa woofera 87 mm to troche duzo by w drzwi sie zmiescil...
Powrót do góry
gadu-gadu
KOMODO

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 VTS 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Orzeszek1916 wkoncu kupilem Helixy 6.1 (ktos tu je wczesniej reklamowal) i one tez niezle lupia.
Tak ze mi wszystko trzeszczy Sad glupie plastiki :/ no i pewnie dzwi dobrze nie wygluszone. Podejrzewam ze gdyby byly hertzy zalozone to juz wogole nie daloby sie sluchac :/

Wogole mam same problemy:/ Moje radio DVD nie wchodzi calkiem w ta badziewna ramke :/ musialem ja ciac, pilowac a i tak radio "dynda" po za ramka:( ehh

Do montazu czeka jeszcze wzmacniacz i skrzynia, wiec moze wie ktos jak wyglada sprawa z puszczeniem kabla do akumulatora ?? Dokladnie mi chodzi czy da sie go pozniej latwo puscic do kabiny a dalej do bagaznika.
Powrót do góry
gadu-gadu
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 18:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


No ja własnie kupiłem te hertzy Very Happy Czekam aż mi przyslą. mam nadzieje, że będą fajnie grały ale właśnie się boję, że nie poradze sobie z wytłumieniem drzwi :/ a denerwuje mnie starsznie jak coś trzeszczy i drży Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 09:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Hmmm ogolnie zeby sprzet audio mial prawo dobrze grac trzeba wygluszyc w tym przypadku drzwi... mata wygluszajaca i jazda no sory nie da sie przyczepic glosniak do blachy i zeby nie bylo rzadnych trzaskow bez wygluszenia...
Cytat:
Wogole mam same problemy:/ Moje radio DVD nie wchodzi calkiem w ta badziewna ramke :/ musialem ja ciac, pilowac a i tak radio "dynda" po za ramka:( ehh

Kazde radio ma wymiary standardowe chyba ze kolega zaoparuje sie jakos na lewo... ale to juz nikt na to nic nie poradzi moze instrukjci nie doczytales Smile mam znajomego co pracuje w sklepie z akcesoriami do aut i jeszcze nikt nie zareklamowal zadnego radia i nie jedno radio do bravo montowali i nie ma wiekszych problemow... byc moze trafiles na jakis bubel ... albo typowe radio o ponad standardowych wymiarach... ale najpierw sie czyta pozniej sie kupuje...

p.s jak dobrze zaopiekujesz sie drzwiami tuba ci nie bedzie potrzebna... ale to rzecz gustu...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 09:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KOMODO

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 VTS 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


No to audio skonczone.

Z tylu skrzynia MAC AUDIO MP BOX 300 i wzmak LANZAR VIBE 210 z przodu Helixy 6.1 i gwizdki NEO 13s ze zwrotnicami.

Efekt koncowy...super. Teraz juz nie slychac trzeszczacych dzwi bo bass leci z tylu i nie potrzeba duzo podkrecac radia by go uzyskac.

A co do radia, moze nie jest to zaden bubel, i ekh.. nie na lewo, ale sam przedni PANEL jest za duzy na ta ramke.(to jest DVD z panelem dotykowym)
Samo radio wchodzi ale panel zachacza o dol ramki, dlatego musialem mu wyciac tak jakby takie szyny, no i z tylu tez jest bardzo malo miejsca na kable. (W mojej opinii mogloby byc znacznie wiecej miejsca na nasze radia)

orzeszek1916 i jak masz juz te hertzy ?? pochwal sie jak lupia:D i jak Ci drzwi trzeszcza hehe:)
Powrót do góry
gadu-gadu
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Nie 28 Wrz 2008, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


siema siema! moze dawajcie linki do swoich drzwi jak sobie poradziliscie Wink

a co do mnie mam problem z radiem, bravo bylo sprowadzone z radiem VW alpha i za cholere nie moge go wyjac, podejrzewam ze jest ono przykrecone, jakies sugestie? planuje rozkrecic ta srodkowa konsolke co sa pokretla od nawiewu ale nie bardzo wiem gdzie sa srubki... :O
a radio chce zmienic bo traci sygnal kaseciak! bede wdzieczny za sugestie!

/ edit!
no wiec juz wyciagnalem to radio zafajdane! czekam teraz az mi przysla alpinke Razz w drzwi zapodam exile ? :O jakies tam br 62.1 Wink ofc wyglusze drzwi i jakies syczki jeszcze dam dam znac jak mi poszedl ten manewr i wrzuce screena


Ostatnio zmieniony przez derek81 dnia Pią 03 Paź 2008, 23:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 08:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Komodo jeszcze nie zmieniłem głośników. Jakos czasu nie było a i poczta "expresowo" dostarczyła przesyłke Confused
Na razie wymieniłęm radio i trochę to lepiej gra. Jak tylko zamontuje głośniki to dam znać.
Co do Twojego problemu derek81 to możesz miec problem z wyciągnięciem konsolo bo bodajże 4 śrubki od niej znajdują się pod radiem (chyba że masz do nich dostęp) no ale trzeba kombinować Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 00:05
Temat postu:

Głośniki


a co powiecie o tych głosnikach na przód ?? razem sa z dystansami .. http://www.allegro.pl/item450433926_phonocar_rewelacyjne_glosniki_nowosc.html hmmm ??

na tyle sobie zamontowałem 6x9 jbl i nawet niezle graja pod seryjnym radyjkiem tylko teraz jakies w drzwi potrzebuje niskotonowe ale widze że jbl nie ma owych tylko sa 2 drozne wiec chyba wtedy nie bedzie takiego efektu bo w podszybiu już mam wysokotonowego .. a ta mata bitumiczną wystarczy od zewnątrz drzwi wytłumić czy od wewnatrz tam gdzie idzie szyba tez trzeba wykleić ?? pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
KOMODO

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 VTS 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


W dzwi przednie, niskotonowe glosniki ???? no no...porywasz sie na gleboka wode:))

Efekt koncowy moze byc...albo swietny (jesli bedziesz miec [cenzura] wyciszone dzwi)

Albo tragiczny jak zacznie Ci doslownie WSZYSTKO trzeszczec Smile

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowal. Po to sie montuje skrzynie/tuby by bass lecial od tylu a z przodu najlepiej dac 2drozne ewentualnie 3drozne glosniki.

A co do tych z tej aukcji.... pierwsze slysze o tej firmie... a za te same pieniadze mozesz miec cos renomowanej firmy i ze tak powiem, sprawdzone.

Mata nic nie oklejalem, ale podejrzewam ze od wew tez trzeba.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcinj6

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V SX 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Wie ktoś może jaki materiał wygłuszający jest najlepszy bo do wyboru są pianki, maty, filce itp... i jaka grubość materiału ile tego trzeba mieć... jeśli ktoś wygłuszał drzwi niech napisze jak to zrobiłSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 16:05
Temat postu:

Głośniki


kolego czyli radziś mi zebym sobie kupił te 2 drożne JBL i zostawić te syki co mam w podszybiu ?? bo widze że te Helix-y na allegro są ze zwrotnicami i kupujesz w sumie 4 głosniki 2 wysoko tonowe i 2 niskotonowe w drzwi ...A tak jak pisałem wczesniej w półce mam już 3 drożne JBL GTO 937
Powrót do góry
gadu-gadu
KOMODO

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 VTS 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Nie wiem o jakie dokladnie 2 drozne JBL Ci chodzi bo nic o nich wczesniej nie wspominales, ale jesli chodzi o Helixy to moge Ci zagwarantowac ze Dark Blue "6.1" beda dobrze grac przy nawet nie wyciszonych dzwiach.

Te o ktorych Ty wspomniales to sa Dark Blue "62.1" co rozdziela glosnik w dzwi jako "Dwudrożny odseparowany" i bez dolaczonych tweeterow bedzie poprostu glosnikiem niskotonowym, co za tym idzie dzwi NIE WYGLUSZONE oraz dzwi SLABO WYGLUSZONE beda strasznie trzeszczec.

Zauwaz jaka "dupe" Very Happy maja glosniki, kolega orzeszek1916 kupil mocne hertzy z duzym tylkiem:) i czekam wlasnie na to jak u niego beda grac bo wedlug przewidywan powinny dzwi latac:)

Nie sugeruj sie tym co masz z tylu:) A tweetery zawsze mozesz kupic osobno bo te standardowe to kpiny:) (jak sie je wyjmie to odrazu widac)


A co do tego najlepszego materialu wygluszajacego, podejrzewam ze maty sa najpopularniejsze i najlepsze, choc mozliwe ze da sie tez to laczyc. A jaka grubosc i ile trzeba.... nie mam zielonego pojecia:)
Powrót do góry
gadu-gadu
marcinj6

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V SX 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2008, 17:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Witam w swoim bravo mam oryginalne głośniki w drzwiach i na podszybiu chciałbym zamontować jakieś głośniki z tyłu...jakie są tanie i w miarę dobrze grające... i nie wiem co zrobić z drzwiami bo strasznie mi trzeszczą a słyszałem że ciężko jest je wyciszyć....:/ może by włożyc tam jakieś inne głośniki.... pomóżcie:)
Powrót do góry
gadu-gadu
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Głośniki


Moje hertzy w końcu założone. Zmieniłem też radyjko, bo było seryjne. Nie zakładałem żadnych mat, bo chciałem zaobaczyć jak to będzie wyglądało bez niech (raczej miałem nadzieje, że będzie dobrze). Niestety jak się głośno słucha to drzwi latają. Dość wyrażnie i to przeszkadza Shocked Kupuję maty i zobaczę czy to coś da.
P.S same głośniki jednak polecam Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System