Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Czy warto?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spoker

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: A6156 2.4 jtdm
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 10:15
Temat postu:

Czy warto?


witam

Na wstępie przepraszam ze pisze w tym dziale, ale w innych pewno nikt by tego postu nie przeczytał.
Ale do dzieła, noszę się z zamiarem kupna cromy w dieslu i raczej w wersji 150 konnej obecnie jeżdżę AR 156 2.4jtd-m z końcówki 2004. Dziecko rośnie i rozglądam się za czymś bardziej rodzinnym wybór padł na cromę z rocznika 2007 - 2008 i teraz parę lekkich pytań:

1. w jakich granicach spala 150 diesel? czytałem ze niby 5 - 5,5 litra na trasie ale jak to się ma do rzeczywistości?
2. Automatyczna skrzynia biegów jakiej jest produkcji?
3. jak działa standardowe audio w tym aucie i czy są jakieś wersje z tzw PREMIUM SOUND jak na przykład u m nie w alfie jest BOSE?
4. ogólne wrażenia z jazdy tym autem oraz czy jest dobrze wyciszone.

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
jacek cr150

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: fiat croma 1,9 emotion 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 10:46
Temat postu:

Warto-generalnie tak


Witam.
Jeżeli kolega pyta o spalanie cromy 150 KM to jest to tak ,że z tym silnikiem i ten rocznik na 90% ma nieszczęsny filtr dpf więc spalanie jest ok.1litr wyższe. U mnie kształtuje się ono na poziomie 6-7 l/100km na trasie i 7-8 w mieście (w instrukcji samo miasto 8,1). Choć jest oczywiście realne zejście poniżej 6 l. Raz jechałem ok. 200km trasa w nocy, mały ruch bez klimy i tak do 120 km/h to wyszło mi 5.4. Ogólnie samochód jest b.dobrze wyciszony, co do audio to ja mam standard Blaupunkt + 6 głośników i uważam że jest ok. Co do automatu to lepiej sobie go odpuścić. W mieście podobno kiepsko działa, co innego trasa (był test cromy chyba w Auto Świecie). Ogólnie jestem zadowolony z tego autka.
Powrót do góry
spoker

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: A6156 2.4 jtdm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 10:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


piszesz 6-7 na trasie i 8 na mieście, moj silnik 2.4 jtdm pali na trasie srednio 6.2 litra zeby spalil 7 to niewiem jak bardzo musilabym go katowac, czytalem ze tylko wersje cromy z automatem maja filtry czastek stałych, natomiast 150 koni bez automatu nieposiada filtra DPF.
Powrót do góry
jacek cr150

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: fiat croma 1,9 emotion 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


6-7 l/100km na trasie to oczywiście wynik przy jeździe raczej szybkiej, bez żadnej ekojazdy. Co do dpf to też kupując moją cromę byłem na 100% pewien że nie mam tego filtra (nawet w papierach z Bielska gdzie był odbierany przez I-go właściciela) jest napisane że wersja "1,9 emotion bez DPF", ale widocznie to była pomyłka. Byłem tego nieświadomy do czasu jak w zeszłym roku wyskoczył mi check i tryb awaryjny a w serwisie wyszło że jest zapchany dpf, którego ponoć nie miałem Embarassed i musiano wypalać trybem serwisowym
Powrót do góry
otles

Dyskutant



Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Drzycim
Posiadane auto: fiat croma 1.9JTD 150KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


mój 1.9 150 koni wyświetla mi spalanie w takiej jeździe w koło komina 7,5 l a na trasie wyszło 6,5l
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 20:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robasg

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swidnica
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTD,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 14:55
Temat postu:

Re: Czy warto?


[quote="spoker"]witam

Na wstępie przepraszam ze pisze w tym dziale, ale w innych pewno nikt by tego postu nie przeczytał.
Ale do dzieła, noszę się z zamiarem kupna cromy w dieslu i raczej w wersji 150 konnej obecnie jeżdżę AR 156 2.4jtd-m z końcówki 2004. Dziecko rośnie i rozglądam się za czymś bardziej rodzinnym wybór padł na cromę z rocznika 2007 - 2008 i teraz parę lekkich pytań:

1. w jakich granicach spala 150 diesel? czytałem ze niby 5 - 5,5 litra na trasie ale jak to się ma do rzeczywistości?
2. Automatyczna skrzynia biegów jakiej jest produkcji?
3. jak działa standardowe audio w tym aucie i czy są jakieś wersje z tzw PREMIUM SOUND jak na przykład u m nie w alfie jest BOSE?
4. ogólne wrażenia z jazdy tym autem oraz czy jest dobrze wyciszone.

Witam
Ja mam diesla z automatem i DPF, 150 KM,2005,
Spalanie w miescie jakies 10-12 L,miasto raczej bez korkow,80 tys mieszkancow,klima wlaczona,tzn FullAuto.Auto duze i dosc dobrze wyciszone,u mnie sprzet z fabryczna nawigacja gra calkiem dobrze,zmieniacz w schowku,a navi czyta MP3.Automat sprawuje sie bardzo dobrze, kilka razy naszla mnie potrzeba "powajchowania" ale na codzien zapinam D i zapominam o tym kikucie Wink
Znalazlem zdjecie z jakies autostradowej trasy:
180,9 Km przejechalem w 1:23, srednie spalanie wynioslo 8,9,srednia predkosc 129km/h.Komputer kasowany na stacji benzynowej,stamtad 29 km "dojazdowka" do autostrady,a pozniej tempomat ustawiony na 190 km/h, przy tej predkosci spalanie wg kompa to 14,1l/100
link do fotki: http://picasaweb.google.com/lh/photo/mbEZzXLlpfTK2Uo8qH5ALPs-F5Y6Em46JI00GRFLsvo?feat=directlink
Powrót do góry
spoker

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: A6156 2.4 jtdm
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Cytat:
Witam
Ja mam diesla z automatem i DPF, 150 KM,2005,
Spalanie w miescie jakies 10-12 L,miasto raczej bez korkow,80 tys mieszkancow,klima wlaczona,tzn FullAuto.Auto duze i dosc dobrze wyciszone,u mnie sprzet z fabryczna nawigacja gra calkiem dobrze,zmieniacz w schowku,a navi czyta MP3.Automat sprawuje sie bardzo dobrze, kilka razy naszla mnie potrzeba "powajchowania" ale na codzien zapinam D i zapominam o tym kikucie Wink
Znalazlem zdjecie z jakies autostradowej trasy:
180,9 Km przejechalem w 1:23, srednie spalanie wynioslo 8,9,srednia predkosc 129km/h.Komputer kasowany na stacji benzynowej,stamtad 29 km "dojazdowka" do autostrady,a pozniej tempomat ustawiony na 190 km/h, przy tej predkosci spalanie wg kompa to 14,1l/100
link do fotki: http://picasaweb.google.com/lh/photo/mbEZzXLlpfTK2Uo8qH5ALPs-F5Y6Em46JI00GRFLsvo?feat=directlink


Czy do fabrycznej nawigacji sa mapy Polski?
Jaki system ma nawigacja?
Kurcze wiem ze Croma to cięzkie auto ale to spalanie jest jednak wysokie.
Orientujesz sie może jaka firma jest producentem automatycznej skrzyni biegów?
Powrót do góry
Pivko76

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTO Dynamic aut.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2010, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Moja Cromka 150 KM , 2006r,w mieście połyka ponad 9 litrów. Staram się jeździć w miarę spokojnie bo przy deptaniu ostrym pali ok 11 litrów.
W trasie Makarska - Częstochowa (3 osoby + full załadunek) średnia prędkość z całej tracy 117 km/h - 6,7 litra
Auto w automacie o ktorym napisałem w wątku o poradach technicznych
Powrót do góry
cigiel

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn_Koźle
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 jtd Emotion
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


A mój raport spalania znajdziesz tutaj:
http://www.autocentrum.pl/?FF=873
Myślę, że jak na tak duże auto to przyzwoity wynik.
Mam wersję bez automatu, nie przekonały mnie do niej opinie testerów.
Z sześciostopniową manualna skrzynią da się i dynamicznie kiedy trzeba i ekonomicznie jeździć.
Polecam auto. Spełniło moje oczekiwania.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Mar 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


A czy ktoś robił praktycznie porównanie pomiędzy automatem 1.9 150 km a 2.4 w zakresie spalania? Tak realnie. A może ma dostęp do takich danych? Autocentrum sprawdzałem Wink Pytanie w kontekście konieczności podjęcia decyzji wyboru pomiędzy tymi silnikami. Czy przy większym zapasie mocy i wyższym momencie obrotowym taka sama technika jazdy zapewni mniejsze spalanie dla 1.9 150km? A jeżeli tak, to o ile mniejsze? no i ostatnia kwestia - czy porównywaliście koszty serwisowania silników wersji 1.9 150 km a 2.4?
Powrót do góry
janek345

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Croma 1.9 JTD 150KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Ja osobiście nie pchałbym sie w silnik 2.4 bo to rzadko spotykany motor. A 1.9 montowany był na potęgę w Vectrach, Saabach nawet Cadillacu. Więc łatwo znaleźć jakieś cześci itp.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Oj tam oj tam... 2.4 montowany był na potęgę w Alfach i Lanciach. Części jest od groma. Jeżdżę nim od kwietnia br. i jest ok. Trochę się spóźniłeś z opinią Wink
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Moja średnia z 25kkm to dokładnie 6,89 l/100km (prowadzę bardzo skrupulatne zapiski, zawsze tankowany do pełna)
Auto po programie na 191KM i 403Nm.

Max spalanie jakie miałem na jednym baku to 7.7 l ale to była jazda autostradą 160-190 a potem masakryczne korki we Wrocławiu
Minimalne spalanie zmierzone po całym baku to 5.9l, ale to jazda emerycka bardzo i dużo trasy. Croma nie nadaje się do takich prędkości bo po prostu człowiek zasypia Twisted Evil


Samochód wyciszony bardzo dobrze.

System audio - jest OK, audiofilem nie jestem; koledzy z innego kącika twierdzą że gorzej gra niż np w Stilo i poczynili jakieś modyfikacje (zmiana siatek osłaniających głośniki i zmiana głośników)

Jeździ się dobrze, wysoka pozycja za kierownicą (dla mnie to plus), bagażnik nie oszałamiająco wielki ale dla rodziny z dzieckiem OK, w środku bardzo przyjemny. Brakuje więcej schowków, przydałby się jakiś na wodę/puszkę wysuwany z deski rozdzielczej.

aha, nie warto brać silnika 2.4 - w serii nie trzymają parametrów w ogóle (tzn nie mają 200KM tylko między 170-185); więc bardziej opłaca się wziąć 1.9 150KM i zrobić program. Programem w 2.4 za bardzo nie poszalejesz bo 'trzyma' go skrzynia biegów.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Gru 2011, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Obiektywnie patrząc pozytywną strona silnika 1.9 jest mniejsze spalanie. Z kolei chipowanie silnika to jakiś dodatkowy koszt. Na pewno 1.9 jest bardziej popularny, częściej spotykany, co też jest samo w sobie dobre. Ja nie miałem wyboru, wziąłem bo taki akurat był Wink
Powrót do góry
piotrkoperek

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Skoda Octavia
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 13:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Czy warto?


Ja myślę, że i tak dobrze na tym wyszedłeś Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System