Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) dziwnie przyspiesza .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukasmnvb

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ślask,okolice Czestochowy
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16v 2002,Punto 1.2 8v 2001,Brava 1.6 16v 99r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 18:07
Temat postu:

dziwnie przyspiesza .


Witam, szukalem podobnego problemu ale nie znalazlem. Zaczne od poczatku kupilem 3 miesiące temy Brawe 1.6 99r, i mam problem tzn auto jest ospale słabo przyspiesza jak by go cos muliło ale do 3500rpm przy tych obrotach nagle dostaje kopa i przyspiesza ok. jezdilem z takim silnkiem stilem i nie było tak w calym zakresie przyspieszal stopniowo coraz lepiej a tu do 3500rpm ciezko sie zbiera jak by go muliło cizko wyprzedzic itp niewazne na jakim biegu i nagle potem dostaje "strzała" przy 3500 rpm.Swiece wymienilem , olej, rozrzad itp, Macie jakis pomysł.
Powrót do góry
krissmenxx

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Marea 1,6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 21:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) dziwnie przyspiesza .


Witaj kolego mam Maree 1,6 2001 rok miałem podobne objawy okazało sie ze swieca jedna padła po wymianie wszystko oki ale jeszcze do tego zaswieciła mi sie kontrolka silnika ale pozniej sama zgasła po wymianie swiec. Skoro mówisz ze wymieniłes swiece i nic 'proponuje sprawdzic przewody wysokiego napiecia moze jeden ma przebicie itp. a obroty masz równe czy faluja bo mi falowały jak na jeden baniak nie paliło całą budą troche terepało.
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) dziwnie przyspiesza .


Kolego to może być wszystko i nic Wink

uszkodzone przewody WN - przebicia.... niby tak ale wtedy i na wyższych obrotach autem by szarpało.

Zapchany/umierajacy katalizator? , coś nie tak z układem paliwowym (syf- brud na pompie, w filtrze, w przewodach) , następnie sam wtrysk? świece - mogą być fabrycznie nie teges (np.nieprawidłowa szczelina)?, uszkodzona obudowa cewki ( ale wtedy raczej są szarpnięcia na silniku). Sam sterownik - błedne mapowanie - nie musi wcale świecic się marchewka od wtrysku? ktoś wcześniej mógł próbować coś zmieniać/,,tuningować'' amatorsko przy mapowaniu ?

Teraz czy to dzieje sie od kiedy ja posiadasz? czy po wymianie w/w części usterka nie ustąpiła?
Krótka rada podpiąć pod ,,dobrego'' kompa który pokaże dane parametrów pracy rzeczywistej, spr go w tym przedziale,wyjdzie co ma nie tak bezpośrednio albo pośrednio i wyeliminować przyczynę i problem.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System