Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawek42

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2006, 17:45
Temat postu:

Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Wobec powyzszego witam i zapraszam na pogaduchy. Jezdze od niedawna fiatem Albea i mysle ze milo mi bedzie podzielic sie z innymi uzytkownikami opinia o tym samochodzie jak rowniez mysle ze inni uczynia podobnie.
Jak na razie pojazd ten oceniam pozytywnie......bardzo fajne autko za nieduze pieniadze i wbrew temu co mowia inni calkiem ekonomiczne i wygodne...............pozdrawiam
Powrót do góry
agnieszka

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Maj 2006, 07:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Embarassed Mam to autko od trzech lat. Na jazdę tym samochodem nie mogo powiedzieć złego słowa, ale teraz czeka mnie wymiana wiatraka oraz tulejki z prawej strony. Pozdrawiam wszystkich Very Happy
Powrót do góry
Sylwek P.

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lip 2006, 16:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Witam, rowniez posiadam to autko i jestem jego wlascicielem od trzech lat, w tym czasie nie mialem zadnej powaznej usterki, ostatniej zimy po mrozach dochodzacych do -30 stopni (auto stało na dworze) mialem problem z odpaleniem samochodu i skonczylo sie to holowaniem do domu ale wystarczyla chwila w garazu i odpalilo bez problemu, i wiece3j takich niespodzianek juz nie mialem hehe. jestem zadowolony z tego zakupu auto jest przestronne, wygodne, przyfdalaby sie tylko jeszcze klima Smile, a w tym tygodniu przymierzam sie do moztazu haka holowniczego i zobaczymy jak sie bedzie sprawowac ciagnac przyczepke campingowa. Zapomnialbym dodac, ze mam instalacje gazowa, po zamontowaniu gazu nie zauwazylem zmniejszenia mocy (czesto słyszalem ze jak gaz sie zaklada to samochod jest slabszy), spalanie jest na poziomie 8 do 8,5 l gazu na 100km. Jak wroce z wakacji podziele sie spostrzezeniami podczas jazdy z przyczepka Smile.
Powrót do góry
gadu-gadu
SlawekK

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Wrz 2007, 21:30
Temat postu:

Ocena


BMW ani Audi to nie jest, ale w stosunku do ceny nie można się przyczepić.
Mam ją 5 lat (1.2) , przejechałem 80 tys. km. Jedyne usterki w tym czasie to: uszkodzona kostka przy lewym tylnym światełku (zrobiłem sam), rozłaczony przewód antenowy i źle skrecona prowadnica przedniej szyby (zrobił serwis na gwarancji). Początkowo szybko paliły mi się żarówki H-7, aż trafiłem na dobre egzemplarze - już od 1,5 roku spokój. Corocznie serwisuję w ASO. Do tej pory oprócz oleju i filtrów wymieniałem: 1 raz świece, 1 raz filtr kabinowy, 1 raz klocki z przodu, 1 raz płyn hamulcowy. W lipcu przy przebiegu 72 tys poprosiłem o sprzwdzenie rozrządu - ASO orzekło, że jest niemal jak z fabryki.
Jeżdże po dziurawych drogach, a zawieszenie i amortyzatory nie wykazują sladów większego zużycia, tylne hamulce jak nowe, samochód po równej drodze jedzie bez "trzymanki" kilka km nie zmieniając toru, opony zużywa równiutko. Pali 5,4 na trasie (bez oszczędzania) i około 6,5 w cyklu mieszanym. Pod machę zaglądam tylko do uzupełnienia spryskiwacza.
Reasumując: cieszę się, że nie dałem się namówić kolegom - entuzjastom importowanego złomu. Śmieją się ze mnie, bo jeżdżą Oplami, VW i beemkami, ale głównym tematem rozmów jest: "co wymieniałem, u kogo i za ile". A jadąc na wczasy zabierają torbę z narzędziami i walichę części. Ja jeżdżę z podnośnikiem, kluczem do kół i wkrętakiem...
Powrót do góry
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Witam wszystkich Very Happy

No cuz , ja mam albee od 5 dni , zmieniłem cinquecento i musze przyznac ze nie załuje choc do cieniasa byłem bardzo przyzwyczajony i go lubiłem ale szybko o nim zapomniałem , jazda albeą to sama przyjemność . Kupiłem ja od pierwszego właściciela , starszego Pana , mam pełna dokumentacje przebiegu auta , karte gwarancyjna , fakturki z zakupu i ostatnio wymienionych częsci , auto ma 59 tys przebiegu . Mam nadzieje ze pojeżdze nią jeszcze troszkę bez jakichs powazniejszych napraw . Silnik chodzi cichutko wcale go nie słychac przed zakupem byłem jeszcze na przeglądzie i diagnosta nie miał sie do czego przyczepic , niestety słychac łożysko w któryms z tylnych kól ale sobie juz to wymienie .
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 14:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Arturix

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16V ,2005r / Rover 825 sdi z 1996r.2,5l turbo diesel VM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 01:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Ja tez posiadam juz ponad 3 latka mojego fiata Albea ogólnie samochód bardzo dobry ,Rozsądny samochód za rozsądne pieniądze, dobry i sprawny do jazdy po mięście i poza miasto na długie trasy wakacyjne szczególnie w góry traszkę słaby ten silniczek 1,2l ale i tak nie źle ciągnie wszędzie wjedzie i się wciśnie ale moc a ekonomia jazdy to dwie różne sprawy to jest złoty środek ekonomi i pakowność jak dotąd nic nie dokładałem zero napraw , usterek tylko standardowo co roczna wymiana życiodajnych płynów , zawieszenie super twardawe wysokie bardzo dobre na polskie dziurawe głębokie doły , widoczność spoko , silnik czyściutki i cichy , bagazzznik 515 litrów super wejdą wszystkie graty wakacyjne całej rodzinki ,co do spalania potwierdzam wypowiedzi wyżej innych użytkowników zależy od nogi jest umiarkowane na rozsądnym poziomie jak na takie auto, Teraz chyba przyjdzie czas na pierwszą wymianę bo kilka razy tej zimy padł mi akumulator ale auto stoi w garażu i pod chmurką kiedy idę na noc więc chyba ma prawo . mam nadzieje że będzie tak udane i będę z niego tak zadowolony jak z wcześniejszego modelu czyli Sieny przypadkowo ja i mój brat mieliśmy te same auto w tym samym czasie ale jeździły po różnych drogach ja przez prawie 9lat zrobiłem niespełna 100 tys. a mój brat w analogicznym
czasie i wieku 225tys usterki te same alternator i zapieczone tarcze hamulcowe na przednich kołach, ja zawieszenia nie ruszałem bo nie było potrzeby mój brat jeden raz jakieś gumy wymieniał nie wiele awarii i cenowo do przyjęcia ja nawet tłumika i akumulatora nie wymieniałem cały czas fabryczne aż do sprzedania było ok. więc byłem z niego zadowolony tanie w eksploatacji do porównania w tym samym czasie mój sąsiad w fabi 3 razy zawieszenie naprawiał i kilka innych [cenzura]ł . Więc posłem w tym kierunku jak Siena była spoko i nigdy na trasie nie stanęła to i odpukać mam nadzieje że i albea tak samo ładnie się spisze ,narzędzi też nie worze po to jest by wozić ludzi a nie magazyn na kółkach …pozdro.
Powrót do góry
Marianoo

Dyskutant



Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Stilo 1.4 16V 95KM 90tys
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Autko jest ok, typowe rodzinne, silniczek 1.2 16V nie najgorszy, chociaz wiadomo 1.6 bylby lepszy;) ja mam jeszcze klime wiec w wakacje jest fajniusko;) te samochody rzadko posiadaja tego typu dodatek, prowadzi sie fajnie, auto masywne i bardzooo pojemne, siedzenie wygodne, chociaz ten welurek bardzo sie obiera i ciezko go potem odkurzac, ja w swoim autku wymienilem juz alternatorek bo niesttey ale pękł, swiece tez sotały wyemienione, auto ma 69tys rok prod 2004, ogolnie polecam, Pozdrooo
Powrót do góry
gadu-gadu
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2009, 12:42
Temat postu:

Pierwsze 6 miesięcy z albea


Przejechałem 5 tys km . jak na razie wporzo , niedawno byłem na przegladzie bo cos mi ociera ale diagnosta nic nie znalazł Very Happy , wyniki badania indentyczne jak pół roku temu , na razie wydałem 380 zł na płyny i filtry . Auto nie bierze ani kropli oleju , z czego jestem bardzo zadowolony . Cuz w wakacje wymienie chyba tarcze i klcki z przodu bo juz troszke zużyte , zastanawiam sie jak jest z rozrządem bo w instrukcji napisale po 5 latach lub 120 tys i nie wiem czy stosowac sie do tych zaleceń czy nie. Kiedy wymienialiście rozrzad u siebie ?? Także pół roku 5 tys km i żadnych usterek oby tak dalej Very Happy następny post znów za pól roku.
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 12 Lip 2009, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


moim zdaniem auto lepsze niz stare bmw czy golf

może mniejsze i wolniejsze ale za to nowocześniejsze konstrukcyjnie, tańsze w eksploatacji i wygodne

chciał bym miec w niej tylko klimę


swoją mam od roku, zrobiłem nią 10tys km, aktualny przebieg 64 tysiace km
koszty

wymiana wszystkich płynów i filtrów 400zł
wahacze 250zł+250zł za wymianę i zbieżność

i tylko leje wachę i jadęSmile
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2009, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


No i nadeszły wakacje i trzeba było przed urlopem wymienić tak jak pisałem wcześniej tarcze i klocki z przodu , przy okazji ( bo z pewnoscia nie zawitam u mechanika szybciej jak na wymianę filtrów i oleju) wymieniłem paski od napędów pompy i alternatora. Koszty wymiany :

- Tarcze 240 zł
- klocki 160 zł
- płyn hamulcowy 25 zł
- paski 40 zł
- robocizna 160 zł

duuzzzoo wyszło ale trudno

musze powiedziec ze auto spisuje dobrze bo w 7 miesiecy zrobiłem juz blisko 10 tys km i auto ani razu nie odmówiło mi posłuszenstwa .
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
jerzy61

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask,Chorzów
Posiadane auto: fiat 125p , matiz , fiat albea ,reno megane
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 21:23
Temat postu:

ocena ALBEI


no mam ja od roku odkupiona 1,2 16v rocznik 2002 przebieg 86000 wymieniłem rozrząd, filtry, olej wygodna, super kufer wygląd tez niczego sobie kupiłem bo była fajna cena kolega kupił Bore i cały czas siedzi po warsztatach A z MOJEJ ALBEJKI sie nasmiewał JA łykam kilometry a on szuka kasy na mechaników Smile
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


kupiłem swoją w październiku 2008 i do tej pory tylko klocki, tarcze, filtry i oleje, raz rozrząd i wahacze, ale taką już kupiłem ze były wystukane. było 54000 teraz jest 71000. a jedyną rzeczą jaką trzeba robić to wymiana materiałów eksploatacyjnych. jedyna rzecz jakiej mi brakuje to klima

generalnie super auto
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 14:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


moją brykę kupiłem w styczniu 2009 , auto było kupione w polcarze w poznaniu i miało założone nowe hamulce przednie , nowy rozrząd , świece i płyny eksploatacyjne , wymienilem tuleje w wahaczu przednim lewym , sprzęgło , dokonałem konserwacji , za usługi nic nie płacę bo robię wszystko sam , teraz jestem w trakcie montażu sterownika centralnego zamka , zamek jest ale taki bez pilotów , przebieg mam 113000 i myślę że do 300000 jakoś dociągnie , irytuje mnie trochę przednie zawieszenie a dokładnie amortyzatory , są tak niekomfortowe że czuć każdą dziurę na drodze , napiszcie jakie są wasze zawieszenia bo jechałem albeą z 2005 roku i jest też twarda , ogólnie nie jest to taka zła propozycja fiata , nie kosztuje majątku , jest dość przestronna , wolę jeździć tym niż vw po przejściach drogowych i w wieku przekraczającym 10 lat
Powrót do góry
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 16:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


Witam ponownie

Minął juz rok z moja Albeą Razz na liczniku mam juz blisko 75 tys km przejechałem juz 17 tys kilka dni temu wymieniłem cały rozrząd, płyn chładzący, olej i filtry. Zaistniała jedna usterka z sądą lambda okazało się ze był problem ze stykami sondy wystarczyło je przeczyscic i psiknąc preparatem poprawiającym przewodzenie . Poza tym auto jest w świetnym stanie technicznym Very Happy Oby tak dalej Cool
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Wygląda na to ze jestem tu pierwszy


witam panowie i muszę się pochwalić ale już sobie przerobiłem centralny zamek na sterowanie pilotem, jaka wygoda i komfort, teraz to już jest lexus, takie małe piku piku a ile radości -pozdro dla wszystkich
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System